SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanały TVP w nowym standardzie. Uruchomiono specjalną infolinię

Kanały TVP Kultura i TVP Kobieta w naziemnej telewizji cyfrowej są już dostępne jedynie w standardzie DVB-T2/HEVC.  Zgodnie z zapowiedziami, opuściły MUX-8. Osoby, które mają problem z odbiorem stacji mogą dzwonić na specjalną infolinię, na którą numer podano podczas głównego wydania „Wiadomości” TVP1.

„Wiadomości” TVP1 poinformowały o zmianie multipleksu kanałów TVPArticle

Dwa kanały tematyczne Telewizji Polskiej wchodziły w skład MUX-8, nadawanego w zakresie VHF, dzięki 4-letniej umowy nadawcy publicznej ze spółką Emitel, operatorem multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. W związku z rezerwacją MUX-6, TVP nie chciała jej przedłużenia. Obie firmy porozumiały się jedynie w sprawie kontynuacji emisji TVP Kultura i TVP Kobieta ze starego multipleksu przez kilkanaście dni.

- Zgodnie z decyzją TVP kanały zostały przeniesione – TVP zwalnia MUX-8 do końca tego tygodnia. Wcześniejsze zmiany byłyby niekorzystne dla widzów, z uwagi na święta i okres poświąteczny, kiedy wolny czas spędzaliśmy przez telewizorem. Emitel zwrócił się do UKE o zmianę decyzji rezerwacyjnej, czekamy na nią, aby KRRiT mogła jak najszybciej przygotować konkurs dla nadawców - informowała w środę Wirtualnemedia.pl Agnieszka Sobucka, menedżer ds. komunikacji i PR, rzecznik prasowy Emitela, który jest operatorem ogólnopolskich multipleksów naziemnych.

Specjalna infolinia TVP

W nocy z czwartku na piątek, zakończono emisję z ósmego multipleksu TVP Kultura HD i TVP Kobieta. SD. Teraz obie stacje są dostępne z MUX-6 w wysokiej rozdzielczości. Do ich odbioru potrzebny jest jednak telewizor lub dekoder obsługujący standard DVB-T2/HEVC. MUX-3 (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia) I MUX-8 (Nowa TV, Zoom TV, WP, Metro) są nadawane jeszcze w starym standardzie, więc te kanały można oglądać także na starszych urządzeniach. MUX-3 musi zmienić standard do końca roku.

TVP uruchomiła specjalną infolinię w związku ze zmianą multipleksu obu stacji. - Programy TVP Kultura i TVP Kobieta będą dostępne wyłącznie w ramach multipleksu szóstego. Programy będą nadawane w nowej częstotliwości i w nowym standardzie DVB-T2/HEVC. Zmiana jest automatyczna, jednak w nielicznych przypadkach trzeba będzie ręcznie dostroić telewizor albo dekoder. Programy TVP Kultura i TVP Kobieta pozostają na tych samych pozycjach na pilocie w ramach telewizji naziemnej. TVP Kultura na kanale 30, TVP Kobieta na 35. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerem (+48) 601-600-143 - poinformowała Danuta Holecka w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1.

Dołącz do dyskusji: Kanały TVP w nowym standardzie. Uruchomiono specjalną infolinię

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzesiok
Przestańcie kłamać i udawać dzwonienie nie daje
odpowiedź
User
Groszek
Nie ma TVP Kobieta nie ma TVP Kultura po co dzwonić błoto jajka szumi antena i śnieży dvtb2 i mux 6 uciekł nie mogę dosyć tego !
odpowiedź
User
Grochal
Przestań kłamać i udawać z dzwonieniem
odpowiedź