SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Seriale i TVP Historia zaczęły emisję w jakości HD

Od poniedziałku kanały TVP Seriale, TVP Historia i TVP Rozrywka w sieci kablowej Toya są nadawane w wysokiej rozdzielczości. Wcześniej pierwsze dwie stacje były oferowane operatorom tylko w standardowej rozdzielczości.

Kanał TVP Historia do końca roku będzie dostępny w jakości HD także w naziemnej telewizji cyfrowejKanał TVP Historia do końca roku będzie dostępny w jakości HD także w naziemnej telewizji cyfrowej

TVP Historia jest dostępna na kanale 15 dekoderów sieci kablowej Toya, TVP Rozrywka na kanale 17 (pakiet Naziemny+), natomiast TVP Seriale zajmuje 100 pozycję (pakiet Oszczędny). Po zmianach w ofercie operatora kablowego znajduje się 227 kanałów telewizyjnych. Firma podała w komunikacie, że nadaje rekordowe 187 stacji w jakości HD i pięć 4K. Wersje HD TVP Seriale, TVP Rozrywka i TVP Historia wchodzą też w skład aplikacji Toya Go, która jest dla abonentów sieci dostępna bezpłatnie. Dzięki niej klienci mogą oglądać 161 kanałów na komputerach i urządzeniach mobilnych.

- Toya dostała ofertę na zmianę SD na HD, więc z niej niezwłocznie skorzystaliśmy dla dobra Abonentów, gdyż jakość SD nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości, gdzie coraz większe telewizory wymagają lepszej jakości - informuje Wirtualnemedia.pl Jacek Kobierzycki, dyrektor generalny sieci kablowej Toya.

Do końca roku TVP Historia HD i TVP3 HD także w naziemnej telewizji

Telewizja Polska nie zdradza kiedy TVP Seriale i TVP Historia będą nadawane w jakości HD u innych operatorów płatnej telewizji. Z pewnością najszybciej nastąpi to w przypadku sieci kablowych i serwisów streamingowych, ponieważ transpondery platform cyfrowych Canal+ i Polsat Box są dość zatłoczone. W Canal+ online dalej jest oferowana wersja SD stacji TVP Seriale. Kanał TVP Rozrywka w jakości HD jest nadawany od lutego 2022 roku.

TVP Historia w naziemnej telewizji cyfrowej przejdzie na emisję w wysokiej rozdzielczości do końca 2023 roku. Tyle czasu Telewizja Polska ma na zmianę standardu MUX-3 na DVB-T2/HEVC. W skład tego multipleksu poza TVP Historia wchodzą także: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Info HD i TVP Sport HD. Po wdrożeniu nowszego i wydajniejszego standardu także kolejne oddziały TVP3 będą mogły nadawać w HD. Jak dotąd uruchomiono tylko TVP3 Warszawa HD, a wiele ośrodków regionalnych jest już gotowych na emisję w lepszej jakości obrazu. W październiku TVP3 Warszawa HD zniknął z MUX-6 i został zastąpiony przez TVP Nauka HD.

Kiedy wszystkie stacje publicznego nadawcy będą dostępne w HD? - TVP systematycznie rozwija swoją infrastrukturę nadawczą w kierunku rozszerzenia katalogu treści dostępnych dla widzów w jakości HD. Spółka będzie informować odbiorców oraz rynek o dostępności treści w jakości HD w oficjalnych komunikatach, adekwatnie do realizacji kolejnych etapów modernizacji technologicznej - informował w październiku ub.r. Wirtualnemedia.pl Zespół Rzecznika TVP.

Dołącz do dyskusji: TVP Seriale i TVP Historia zaczęły emisję w jakości HD

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maja
Pis robi wszystko aby otumanić swoją propagandą Polaków. Ciągle otwierają nowe stacje i zwiększają ich zasięg. Jednocześnie jako klasyczny reżim starają się maksymalnie ograniczać wolne media.
odpowiedź
User
Maniek
Co mnie to obchodzi. I tak nie oglądam niczego co ma TVP w nazwie
odpowiedź
User
Iryk
TVP powinna być historią...nikt nie ogląda udają cały czas
odpowiedź