SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WP Radio zaczęło nadawanie w DAB+

Rozgłośnia WP Radio (należąca do Wirtualnej Polski) rozpoczęła emisję w technologii DAB+ w siedmiu miastach, m.in. Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Szefem stacji, nadawanej od wiosny 2020 roku, został Grzegorz Betlej.

Article

WP Radio w technologii DAB+ rozpoczęło równoczesne nadawanie we wszystkich lokalizacjach, którymi objęte zostały koncesje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: w Warszawie, Tarnowie, Poznaniu, Toruniu, Rzeszowie, Katowicach oraz Częstochowie.

Koncesje przyznano rozgłośni w 2020 roku, a testowe emisje przeprowadzono, we współpracy z sieciami nadawczymi, w kilku lokalizacjach w ub.r.

- Droga, którą przeszło wiele stacji w zachodniej Europie inspiruje także nasze WP Radio. Nie zamierzamy konkurować ze stacjami FM, ale jako Wirtualna Polska zawsze wierzymy w sens szukania nowych dróg - mówi Aleksandra Karpińska-Gugała, szefowa platformy Open FM.

WP Radio w internecie od ponad dwóch lat

Szefem WP Radio, odpowiadającym za jej ofertę muzyczną i treści autorskie, został Grzegorz Betlej, poprzednio dziennikarz Wirtualnej Polski tworzący m.in. podcasty.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Z faktem tym pogodziły się już zachodnie media, które uznały, że taki sposób nadawania będzie pozwalał na doprecyzowanie swoich ramówek w sposób bardziej drobiazgowy, pozostając przy tym faktycznie rzetelnym wobec reklamodawców - mówi Grzegorz Betlej.

Ramówka WP Radio: muzyka, publicystyka i krótkie newsy

WP Radio zostało uruchomione w 2020 roku, po ogłoszeniu pierwszego lockdownu covidowego. Dotychczas było emitowane wyłącznie w internecie, m.in. na platformie Open FM.

W stacji usłyszeć można programy przygotowane przez dziennikarzy Wirtualnej Polski, m.in. zespół WP SportowychFaktów, redakcji WP Kultura czy WP Wiadomości. Za przygotowanie newsów odpowiedzialny jest Jan Tuźnik, związany do niedawna z Polskim Radiem.

Program ekonomiczny prowadzi Patryk Michalski, pasmo rozmów dotyczących sytuacji gospodarczej Marek Mikołajczyk, ale w ramówce nie zabraknie też miejsca na program „Madame Monday” znanej psychoterapeutki Joanny Flis czy rozmów Grzegorza Betleja z gwiazdami muzyki oraz programu społecznego Żanety Gotowalskiej.

Codziennie o poranku nadawane jest pasmo muzyki polskiej, a w piątkowy wieczór i noc słuchacze dostaną także nieprzerywany słowem blok muzyki imprezowej.

- Bloki informacyjne na antenie WP Radia nadawane są wyłącznie cztery razy dziennie. W pozostałych godzinach prezentujemy słuchaczom krótkie, pojedyncze newsy pomiędzy piosenkami - tak, by nie musieli oni dostawać wiadomości wyłącznie o pełnych godzinach - opisuje Grzegorz Betlej.

W trzecim kwartale br. przychody grupy kapitałowej Wirtualna Polska zwiększyły się o 20,3 proc. do 270,9 mln zł, a zysk netto zmalał z 54,87 do 50,76 mln zł. Segment internetowy firmy zanotował wzrost przychodów o 20,2 proc. do 263,96 mln zł (z czego wpływy gotówkowe zwiększyły się o 21,2 proc. do 257,11 mln zł) i skorygowanego zysku EBITDA z 85,71 do 89,6 mln zł.

Do firmy należy też Telewizja WP, nadawana od jesieni 2016 roku m.in. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. W zeszłym kwartale stacja zwiększyła wpływy o 26,5 proc. do 6,94 mln zł i zmniejszyła skorygowaną stratę EBITDA z 969 do 289 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: WP Radio zaczęło nadawanie w DAB+

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Biegunka Patryka Michalskiego
Zamierzałem szukać, ale dojechałem do tego "Program ekonomiczny prowadzi Patryk Michalski" i odbiło mnie od komputera na ścianę za plecami. Serio. Przecież to jest ten majtek który uciekł z Kijowa w czasoe gdy wracali już ambasadorzy większości państw. Był chyba nawet nominowany jako kotespondent wojnny potem... Jeśli chcwjstwo, nieudolność czy zwyczajne tchórzostwo są premiowane eksponowaniem, czy nawet nagradzaniem to gdzie jest kres manipulacji? Nie zamierzam już ani szukać tej stacji ani słuchać.
10 14
odpowiedź
User
Język Pomorski
Państwo z WP już pokazali, jak robią telewizję.
Proponuję zająć się obsługą kont pocztowych i tekstami z clickbaitowymi tytułami, a nie robieniem radia.
30 5
odpowiedź
User
Sraczka Dziwaczka
odbiło mnie od komputera na ścianę za plecami

Uff... Dobrze, że nie na ścianę przed plecami.
6 4
odpowiedź