SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ kończy proces zmiany oprogramowania dekoderów

Platforma Canal+ w nocy z wtorku na środę zaczęła udostępniać nowe oprogramowanie abonentom korzystającym z dekoderów 4K UltraBox+ wyprodukowanych przez firmę Technicolor (USW4001NCP-ITCA). Tym samym soft, który wprowadza interfejs przypominający serwisy streamingowe jest dostępny na wszystkich dekoderach 4K UltraBox+.

Dekoder Canal+Dekoder Canal+

Nowy soft jest pobierany automatycznie. Platforma cyfrowa Canal+ od 10 grudnia ub.r. wdraża na dekodery satelitarne 4K UltraBox+ system graphyne3 od firmy ADB, znanego na świecie dostawcy m.in. dekoderów i oprogramowania z Zielonej Góry. Nowy soft jest wprowadzany stopniowo. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymały dekodery z serii Jada. Na początku maja oprogramowanie trafiło do posiadaczy modelu NCP-3670SF, dzięki czemu mogli z niego korzystać wszyscy użytkownicy tych sprzętów, wyprodukowanych przez ADB. Pojawienie się aktualizacji dla osób korzystających ze sprzętu Technicolor kończy proces wymiany oprogramowania w dekoderach 4K UltraBox+.

Jakie zmiany przynosi nowe oprogramowanie?

Jednym z głównych walorów nowego softu ma być możliwość cofnięcia programów do 8 godzin (catch up TV). - Teraz po podłączeniu dekodera do internetu, możliwy będzie dostęp do programów, seriali i filmów w dowolnym momencie. Wystarczy, że wybierzesz MENU na pilocie, aby znaleźć dla siebie najlepsze propozycje programowe - tłumaczy zmiany operator.

Canal+ udziela też wskazówek odnośnie aktualizacji. - Nowa wersja oprogramowania wprowadza wiele zmian, które ułatwią Ci korzystanie z dekodera. Oprogramowanie udostępniane jest partiami i zainstaluje się na Twoim dekoderze automatycznie w godzinach nocnych. Aktualizacja trwa do 25 min. W czasie aktualizacji nie odłączaj dekodera od zasilania, ani instalacji antenowej - radzi platforma.

Po aktualizacji dekoderów 4K Ultrabox+ użytkownicy mogą też stworzyć listę ulubionych kanałów z własną numeracją. W nowym oprogramowaniu, które przypomina stosowane przez francuską platformę Canal+ serwis TV Rachunek z informacjami o płatnościach zostanie przeniesiony do zakładki Aplikacje. Zmodyfikowano też widok kanału. Jego nazwa i numer będą teraz wyświetlane na środku. Dodatkowo płatne wideo na żądanie (VoD) ma być łatwiejsze w obsłudze. W łatwiejszy sposób będzie można zmienić też ustawienia dekodera. W przypadku utraty sygnału satelitarnego (na przykład podczas burzy albo śnieżycy) możliwy będzie ich odbiór poprzez internet.

Bez danych odnośnie liczby abonentów

Kwartalne przychody Canal+ Group w I kwartale br. zwiększyły się o 6,5 proc. do 1,446 mld euro (wzrost organiczny wyniósł 6 proc.). We Francji, gdzie nadawca ma także kilka kanałów dostępnych bezpłatnie, wpływy poszły w górę o 6,5 proc. do 788 mln euro. Natomiast na rynkach zagranicznych zwiększyły się o 6,9 proc. do 574 mln euro (w ujęciu organicznym o 6,2 proc.), w komunikacie zaznaczono, że przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. Nie podano jednak ile ona wynosi.

Dołącz do dyskusji: Canal+ kończy proces zmiany oprogramowania dekoderów

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TVC+
Niestety pod wieloma względami oprogramowanie jest krokiem wstecz w stosunku do poprzedniego. Np. brak EPG w widoku gazetowym (co było mega wygodne i przejrzyste). Widok tabelaryczny jest kiepski (szczególnie, gdy jest zagęszczenie w ramówce). Brak często wykorzystywanej przeze mnie funkcji "Znajdź podobne" w EPG. Brak nagrań cyklicznych czy wg czasu (a nie na podstawie EPG).

Żeby nie było. To dobrze, że C+ w ogóle po tylu latach podniosło wersję Graphyne... ale zrobiono to byle jak, wg kiepskich wytycznych C+ co do personalizacji (na siłę chcieli upodobnić soft do wersji takiej jak we Francji), zamówiono w ADB bardzo wykastrowaną wersję Graphyne pod względem funkcjonalności (prawdopodobnie żeby zaoszczędzić).

"Jednym z głównych walorów nowego softu ma być możliwość cofnięcia programów do 8 godzin (catch up TV)."

Niestety wadą tego typu rozwiązań jest (o czym nigdy operatorzy się nie chwalą), że z różnych względów (licencje, umowy) funkcja działa TYLKO NA WYBRANYCH kanałach (tu np. na kanałach Polsatu czy TVP nie będzie to w ogóle działać).
odpowiedź
User
Klient
Szkoda że całkowicie spartaczono fukcję hybrydową dekodera co miał niby działać po internecie. Nikomu to nie działa i ani widu ani słychu aby mieli to naprawić ...
odpowiedź
User
EMERYT
Jest NIBY SUPER, ale dla kogo, bo o EMERYTACH I SŁABOWIDZĄCYCH ZAPOMNIANO, za małe literki, nie da się powiększyć, opisy malutkie, napchane wiele odnosników, trudności z ustawieniem nagrywania? i np. wczoraj tj. 25 maja br, nie działały kanały, gdy mi się dwa nagrywały/ mam zainstalowane unicable/konwerter/, wołało wciąż wyłacz nagrywanie to obejrzysz kanał? a przecież można nagrywać trzy i czwarty oglądać na dekoderze 4k.
I to ma być właściwe rozwiązanie dla SENIORÓW?
odpowiedź