SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Polsce zrealizowano włoską edycję „Milionerów”. „Zbiera rewelacyjne recenzje”

W listopadzie i grudniu 2018 roku w naszym kraju nagrano włoską edycję „Milionerów” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Odcinki realizowane w Polsce są właśnie emitowane na antenie stacji Canal 5 należącej do sieci Mediaset. - Jesteśmy w stanie realizować wysokiej jakości produkcje do różnych krajów na świecie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Gerry Scotti, gospodarz „Chi Vuol Essere Milionario”; fot. Maciej Piórko Article

Nagrywane w Polsce odcinki włoskiej edycji „Milionerów” zwanej „Chi Vuol Essere Milionario” realizowane były w podwarszawskim studiu w Sękocinie, czyli w tym samym miejscu w którym nagrywana jest polska edycja tego teleturnieju.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Włochy zdecydowały się na nagrania „Milionerów” w Polsce, ponieważ tak zasugerowało Sony, będące głównym licencjodawcą tego teleturnieju na całym świecie. Firma ta stwierdziła, że polska edycja „Milionerów” jest uważana za najlepszą na świecie (z tego powodu jest ona często pokazywana na różnych międzynarodowych targach).

Prace na planie realizowane były w dwóch transzach - pierwsza z nich nagrywana była w listopadzie ub.r., a druga - miesiąc później.

Decydując się na realizację teleturnieju w Polsce Włosi musieli zapewnić transport do Polski ekipie realizacyjnej, prowadzącemu oraz zawodnikom programu. Pionem produkcyjnym i wsparciem merytorycznym zajmowała się firma Jake Vision Jana Kępińskiego, do której należy licencja polskiej edycji „Milionerów”. Jake Vision było odpowiedzialne także za znalezienie w Polsce włoskiej publiczności. Z kolei wóz transmisyjny zapewnił TVN, który emituje polską edycję „Milionerów”.

Powstałe odcinki to edycja specjalna „Milionerów”, która została zrealizowana z okazji 20-lecia programu we włoskiej telewizji.

Odcinki realizowane w Polsce są emitowane na antenie włoskiej stacji Canal 5 należącej do sieci Mediaset. Pierwszy z nich pokazany został 14 grudnia ub.r., a premiera finałowego jest planowana na 8 lutego 2019 roku.

Każdy z odcinków specjalnych „Chi Vuol Essere Milionario” trwa 110 minut netto (wliczając przerwy reklamowe ich długość wynosi około 3 godzin). Włoską edycję teleturnieju „Milionerzy” prowadzi legendarny dziennikarz i konferansjer Gerry Scotti.

Portal Wirtualnemedia.pl również dowiedział się, że w Polsce zostaną wyprodukowane przynajmniej dwie kolejne edycje „Chi Vuol Essere Milionario”. - Udało nam się zrealizować włoską edycję „Milionerów”, która właśnie jest emitowana w tym kraju i zbiera rewelacyjne recenzje. Program powrócił tam do emisji po kilku latach. Mamy zamówienie na nakręcenie dwóch kolejnych serii tego kultowego teleturnieju. Obecnie produkujemy również programy na potrzeby rynku amerykańskiego. Oznacza to, że jesteśmy w stanie realizować wysokiej jakości produkcje do różnych krajów na świecie - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

W nowej edycji „Milionerów” włoscy producenci wprowadzili kilka zmian. W teleturnieju nie ma już konkurencji eliminacyjnej „kto pierwszy ten lepszy”. Koło „telefon do przyjaciela” zostało zastąpione przez pytanie do osoby towarzyszącej na publiczności. Bez zmian pozostały koła „Pół na pół” i „Pytanie do publiczności”, ale do arsenału dołączyło znane z najnowszej brytyjskiej edycji - czwarte koło ratunkowe: „Pytanie do prowadzącego”.

Do głównej nagrody, miliona Euro, prowadzi 15, a nie jak w Polskiej edycji, 12 pytań. Po drodze uczestnicy mają dwa progi gwarantowane, pierwszy po piątym pytaniu na poziomie 3000 Euro, a drugi - w wyznaczonym samodzielnie miejscu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Polsce zrealizowano włoską edycję „Milionerów”. „Zbiera rewelacyjne recenzje”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
I super
Brawo. Choc wspolczuje Wlochom az 3 godzinnego programu.
59 13
odpowiedź
User
iksiński
Brawo, chociaż tłumacząc to na nasze wygląda to chyba tak - Włosi szukali miejsca na krótką edycję specjalną bo budowa tego wszystkiego na kilka odcinków byłaby zbyt kosztowna. Wybrano Polskę bo relatywnie tanio i blisko. Za produkcję odpowiada Jack Vision a TVN udostępnia wóz. Realizacja też zapewne n Polski jak i większość statystów na widowni, chociaż tu stawiam bardziej na Ukraińcow. Koła ratunkowe zawsze można przecież przetłumaczyć.
34 14
odpowiedź
User
kacper3100
ŹLE. Włoska edycja nie jest nagrywana w tym samym miejscu gdzie polska. Polska wersja jest nagrywana w Transcolorze w Szeligach, a włoska - w Sękocinie, w studiu TVN.
37 14
odpowiedź
User
Mira
Stawiam że obie w tym samym miejscu tylko nikt nie sprawdził a dla niektórych bez różnicy czy szeligi czy sekocin. To inaczej nie miało by sensu.
26 9
odpowiedź
User
Co??
Polska edycja najlepsza na świecie? To chyba jakieś jaja. Poziom pytań i uczestników bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Chyba, że w programie nie jest najważniejsza wiedza, ale w takim razie co to nie wiem.
19 31
odpowiedź