SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakub Stefaniak do Michała Rachonia w TVP Info: „panie rzeczniku PiS”, Paczuska i Pereira oburzeni

Rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak w czasie rozmowy w TVP Info zwracał się do Michała Rachonia per „panie rzeczniku”. - Niespotykany brak kultury ze strony rzecznika PSL. Przepraszam widzów, że musieli go oglądać - ocenił Samuel Pereira. Stefaniakowi przypomniano, że sam pracował kilka lat temu w TVP Info.

Jakub Stefaniak i Michał Rachoń, fot. TVP InfoArticle

Jakub Stefaniak w czwartek gościł w TVP Info w „Gościu dnia” przed godz. 8. Do prowadzącego rozmowę Michała Rachonia od początku rozmowy zwracał się per „panie rzeczniku”, zaznaczając, że jest on rzecznikiem PiS-u.

- Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Byłbym wdzięczny, gdyby nie wprowadzał pan widzów w błąd w tej sprawie - stwierdził na początku wywiadu Rachoń. - No ale był pan rzecznikiem PiS-u, dlatego mogłem się pomylić, że był pan członkiem tej partii - odpowiedział Stefaniak.

Michał Rachoń od marca do sierpnia 2007 roku, za rządów koalicji współtworzonej przez PiS, był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2013 roku pracował w Telewizji Republika, a w styczniu br. przeszedł do TVP, gdzie prowadzi najważniejsze programy publicystyczne w TVP Info, a przez pierwsze dwa miesiące był też wicedyrektorem TAI ds. publicystyki.

Rachoń w rozmowie przypomniał Jakubowi Stefaniakowi, że do końca 2014 roku pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako dziennikarz TVP Info, a w styczniu ub.r. objął funkcję rzecznika prasowego PSL. Stefaniak zwrócił uwagę, że z dziennikarstwa do polityki w ub.r. przeszła Joanna Lichocka.

Ponieważ rzecznik PSL do końca rozmowy zwracał się do Michała Rachonia „panie rzeczniku”, dziennikarz TVP Info zaczął mówić do niego „panie redaktorze”. - Pewnie nie będę miał już okazji przyjścia do państwa do studia - zauważył Stefaniak pod koniec wywiadu.


Wywiad w lepszej jakości można obejrzeć na stronie TVP.info

- Niespotykany brak kultury ze strony rzecznika PSL, Jakuba Stefaniaka. Przepraszam widzów, że musieli go oglądać - skomentował na Twitterze wywiad Samuel Pereira, wiceszef redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Chyba rzecznika Pis Pana Rachonia - odpowiedział mu Stefaniak. - Głupota nie zwal­nia od myślenia. Proszę o tym nie zapominać - stwierdził Pereira. - Nie będę się spierał z ekspertem. Pozdrawiam Pana - odparł rzecznik PSL.

 

- Kuba? To Ty ? Ty, który prosto z TVP INFO wskoczyłeś na stołek rzecznika PSL? - napisała do Stefaniaka Marzena Paczuska, szefowa „Wiadomości” TVP1. - W tę stronę to chyba dozwolone, ale zgodzisz się ze mną, że z polityki do dziennikarstwa nie powinno się wracać, prawda? - stwierdził rzecznik PSL. - Powiesz to Żakowskiemu? Takie wyżywanie się rzecznika partii na dziennikarzach nie jest w dobrym stylu. W TVN spróbuj - odpowiedziała mu Paczuska, nawiązując do tego, że publicysta „Polityki” Jacek Żakowski w latach 1989-1990 był rzecznikiem prasowym Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego.

Przypomnijmy, że w maju br. Łukasz Warzecha jako gość audycji w TOK FM sparodiował publicystów krytykujących obóz rządzący i wspierających opozycję.

Według danych Nielsen Audience Mesurement w sierpniu br. udział TVP Info w rynku telewizyjnym wyniósł 3,87 proc.

Dołącz do dyskusji: Jakub Stefaniak do Michała Rachonia w TVP Info: „panie rzeczniku PiS”, Paczuska i Pereira oburzeni

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozbawiony Burym
Jakub Stefaniak? - to rzecznik Jana B. od ośmornicy PSL-u w Podkarpackim?
odpowiedź
User
tak
Michnik,Zakowski z Polityki do Gazet
odpowiedź
User
eg
Ale co? Nieprawdę powiedział? Że niby Rachoń to niezależny dziennikarz?
odpowiedź