SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jakub Wątor dziennikarzem Goniec.pl

Do Iberionu dołączy Jakub Wątor - w charakterze dziennikarza serwisu informacyjnego Goniec.pl. To piąty z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.

Jakub Wątor (fot. materiały prasowe) Article

Jako dziennikarz Gońca, Jakub Wątor będzie raportować bezpośrednio do Janusza Schwertnera, który w grudniu tego roku obejmie rolę redaktora naczelnego serwisu. W tym samym momencie do portalu dołączy także dziennikarz śledczy, Mateusz Baczyński. Poza nimi, do Iberionu dołączyła także nowa dyrektor sprzedaży - Lidia Cybulska oraz nowa redaktor naczelna Pacjenci.pl - Agnieszka Sztyler-Turovsky

„Obiecaliśmy, że będziemy kompletować znakomity zespół dziennikarski i dotrzymujemy słowa. Bardzo się cieszę, że Kuba dołącza do naszego wydawnictwa i jestem przekonany, że niejednokrotnie będzie głośno o jego materiałach na łamach Gońca, który połączy jakościowe dziennikarstwo z wielomilionowym zasięgiem gwarantującym pozycję lidera w mediach społecznościowych. Co do kolejnych transferów do grupy Iberion, nie zwalniamy tempa. Już za tydzień następne ogłoszenie. Znów zaskoczymy” - mówi cytowany w komunikacie założyciel i prezes Iberionu, Albert Wójcik.

„Zaangażowanie się w wideo było w mych planach następnym etapem rozwoju kariery, a Iberion daje mi ku temu olbrzymie zasięgi i możliwości. Nadal będę pisał, bo grzechem byłoby przestać, mając u boku takich asów dziennikarstwa jak Janusz Schwertner, Mateusz Baczyński czy inni, o których nie mogę jeszcze mówić. Teraz jednak wejdę także w świat YouTube'a, a tam (i nie tylko tam) zamierzamy porządnie namieszać. Jak więc nie przyjąć takiej oferty?” - mówi Wątor.

Jakub Wątor w mediach działa od 15 lat. Przez 9 lat był w „Gazecie Wyborczej”, gdzie m.in. zakładał i prowadził dział technologiczny. 2,5 roku spędził w Wirtualnej Polsce jako redaktor naczelny redakcji technologicznej. Kolejne 2,5 jako wydawca Spider's Web oraz dziennikarz i redaktor prowadzący reporterskiego Magazynu Spider's Web+. Prowadził też audycję w radiu newonce. Jest częstym gościem stacji telewizyjnych i radiowych jako ekspert ds. szeroko pojętych technologii i świata internetu. Był nominowany do takich nagród jak Grand Press, Dobrzy Dziennikarze czy Nagroda im. Teresy Torańskiej.

Spółka Iberion w ub.r. zwiększyła przychody o 18,9 proc. do 10,64 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 18,5 proc. jej wynik netto poprawił się z 3,94 mln zł straty do 421,6 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Jakub Wątor dziennikarzem Goniec.pl

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert
Żyję technologiami od 20 lat a o człowieku pierwszy raz słyszę.
22 5
odpowiedź
User
Lew
Mocny transfer, gratulacje!
11 5
odpowiedź
User
aqs
Gratulacje Kuba!!
10 4
odpowiedź