SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Wiesci24.pl Jan Piński skazany za zniesławienie rzecznika NIK

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa skazał szefa serwisu Wiesci24.pl Jana Pińskiego za zniesławienie Łukasza Pawelskiego, obecnie rzecznika prasowego Najwyższej Izby Kontroli.

Jan Piński, fot. Screenshot/YouTubeArticle

Adwokat Bartosz Lewandowski reprezentujący w tej sprawie Łukasza Pawelskiego poinformował na Twitterze, że Jan Piński został uznany za winnego przestępstwa z art. 212 i 216 Kodeksu karnego. Wyrok jest nieprawomocny.

- Oskarżony zarzucał pokrzywdzonemu m. in. fakt zatrudnienia przez @TomaszSzostek1, rzekomego „współpracownika @CBAgovPL”. Akt oskarżenia wskazywał również na pomówienie o usiłowanie wyłudzenia kredytu i współpracę z gangsterem - opisał Lewandowski. - Sąd wymierzył karę grzywny oraz finansowy środek kompensacyjny. Wyrok ma być podany do publicznej wiadomości - dodał.

Kilka krytycznych tekstów o Łukaszu Pawelskim pojawiło się na portalu Wiesci24.pl w czerwcu 2020 roku. Twierdzono w nich, że Pawelski prowadzi stronę internetową należącej do Tomasza Szostka spółki producentów broni Eurosimplex.

- Nawet ten sąd potwierdził że pański klient kłamał w sprawie pracy dla gangstera Pawła K. A także że atakował ludzi za pieniądze. W sprawie składania przez niego i jego żonę fałszywych zeznań wszczęła prokuratura śledztwo - stwierdził Jan Piński w odpowiedzi na wpisy Bartosza Lewandowskiego.

- Co więcej CBA odmówiło bezprawnie udzielenia Sądowi odpowiedzi na pytanie czy p. Tomasz Szostek jest zarejestrowany jako współpracownik CBA. A pana klient pracował dla dwóch współpracowników tej służby: Tomasza Szwejgierta i Pawła K. więc o pomówieniu nie ma mowy - zaznaczył.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Odpowiedź została udzielona. Niejawność uniemożliwia podanie treści,ale daleko podważa ona zaufanie w Pana twierdzenia.Ciekawostka,że w jawnym procesie chcieliśmy przesłuchać Tomasza Millera,który „prowadził” @TomaszSzostek1 , ale okazuje się, że CBA nic nie wie o takim agencie - skomentował Bartosz Lewandowski.

W ub.r. Łukasz Pawelski zaczął pracę w Najwyższej Izbie Kontroli, początkowo jako pełnomocnik ds. kontaktów z mediami. W lipcu ub.r. Wirtualna Polska opisała, że Pawelski, kilka lat wcześniej został skazany za pobicie i współpracował z biznesmenem, któremu prokuratura zarzuca kierowanie grupą przestępczą wyłudzającą VAT. Wydział prasowy NIK na artykuł zareagował już przed publikacją. - Każdy z naszych pracowników przychodząc do pracy jest drobiazgowo weryfikowany pod względem przygotowania merytorycznego czy cech charakteru - zapewniono.

W listopadzie ub.r. Jan Piński został skazany w pierwszej instancji na 3 tys. zł grzywny za pomówienie kpt. Tomasza Badowskiego o gwałty na dzieciach. Piński zapowiedział, że odwoła się od wyroku.

Dołącz do dyskusji: Szef Wiesci24.pl Jan Piński skazany za zniesławienie rzecznika NIK

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rob
Piński i wszystko jasne.
odpowiedź
User
Janus
Piński zawsze ma pewne informacje, które kończą się przegranym procesem.
odpowiedź
User
Semper
On juz troche przesadza. Gada w kolko jedno i to samo.
odpowiedź