SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Pospieszalski przeniósł się z felietonami z „Do Rzeczy” do „Sieci”

W nowym numerze tygodnika „Sieci” (Fratria) jako jego felietonista debiutuje Jan Pospieszalski. Poprzednio przez trzy lata pisał felietony do „Do Rzeczy”.

Jan Pospieszalski, fot. TVPArticle

W „Do Rzeczy” Jan Pospieszalski pisał felietony z cyklu „Kontra/basem” dotyczące przede wszystkim tematyki muzycznej. Z tygodnikiem rozstał się w marcu br.

Pospieszalski od wiosny 2016 roku prowadzi w TVP1 program „Warto rozmawiać”. W latach 2004-2011 ten cykl był już emitowany (kolejno w TVP1 i TVP2), natomiast w latach 2011-2015 dziennikarz był gospodarzem programu „Jan Pospieszalski. Bliżej” w TVP Info.

Z „Sieci” w minionym tygodniu pożegnali się Robert Mazurek i Igor Zalewski, którzy przez 5,5 roku prowadzili w piśmie rubrykę satyryczną „Z życia koalicji, z życia opozycji”. Ponadto Mazurek do każdego numeru pisał dwa felietony (jeden z nich dotyczył wina).

Michał Karnowski, publicysta „Sieci” i członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych, wyjaśnił, że Mazurek i Zalewski nie zgodzili się na obniżkę honorarium. - Doszliśmy do sytuacji, w którym ta szacowna rubryka stanowiła 1/5 budżetu tygodnika. O taaakie pieniądze trudno już jednak w prasie - napisał na Twitterze.

Zaznaczmy, że Igor Zalewski od kilku lat jest też felietonistą „Do Rzeczy”.

Według danych ZKDP w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Sieci” wynoisła 45 869 egz., po spadku o 32,4 proc. w skali roku.

Dołącz do dyskusji: Jan Pospieszalski przeniósł się z felietonami z „Do Rzeczy” do „Sieci”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aha
Beton ciagnie do betonu :)
odpowiedź
User
Asad
Beton ciagnie do betonu


Powiedział beton, który żyje w swoich betonowych mediach i nie dopuszcza innego myślenia
odpowiedź
User
cyna
mógłby się z nimi przenieść gdzie indziej (rymuje się z "sieci"), a i tak Ludzkość nic by nie straciła
odpowiedź