SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Kaczyński znów Człowiekiem Wolności „Sieci”. Dziennikarze żartują: co za zaskoczenie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński drugi raz otrzymał tytuł Człowieka Wolności Tygodnika „Sieci”, uzasadniono, że „skutecznie przygotował państwo polskie na możliwe zagrożenie i zwiększył jego możliwości obronne w czasie prezydentury Donalda Trumpa”. Niektórzy dziennikarze żartowali, że to mało wyszukany wybór laureata.

Jarosław Kaczyński, fot. Telewizja RepublikaArticle

Komunikat kapituły tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „Sieci” został zamieszczony we wtorek po południu na portalu wPolityce.pl

- Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związku z wyborem laureata tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „Sieci” za rok 2021. Gdy je czytaliśmy, gdy rozmawialiśmy z wieloma osobami bezpośrednio, przypominaliśmy sobie jak intensywny to był rok. Czas przeciążeń geopolitycznych i wewnętrznych, ambitnych zmian i ciężkiej walki z ciągnącą się pandemią - napisano w komunikacie.

Jarosław Kaczyński nagrodzony przez „Sieci” zasługi dla obronności

Kapituła zwróciła też uwagę, że "jeden wątek najmocniej wracał we wszystkich niemal wypowiedziach: obrona granicy Rzeczypospolitej". "Dla Polaków, tak doświadczonych historycznie, nie ma sprawy bardziej świętej. I od 2010 roku nie było poważniejszego testu dla sprawności naszego państwa i spójności naszej wspólnoty" - podkreśliła kapituła.

- W ocenie naszych czytelników kluczowa, najważniejsza dla polskiej obrony była jednak rola wiceprezesa Rady Ministrów, Przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zarówno w czasie apogeum kryzysu, jak i wcześniej, gdy skutecznie przygotował państwo polskie na możliwe zagrożenie, zwiększył możliwości obronne, w tym wykorzystał okienko możliwości w czasie prezydentury Donalda Trumpa. Podkreślano też wagę projektu Ustawy o Obronie Ojczyzny, która buduję perspektywę skokowego zwiększenia bezpieczeństwa naszego państwa - podkreślono w komunikacie.

Zapewniono też, że głosy "zdecydowanej większości czytelników" potwierdziła kapituła tytułu "Człowiek Wolności Tygodnika +Sieci+". Dlatego tytuł ten za rok 2021 otrzymuje premier Jarosław Kaczyński.

Zaznaczono, że o formule i terminie wręczenia tytułu "Człowiek Wolności" kapituła poinformuje wkrótce.

Za 2020 roku Człowiekiem Wolności Tygodnika „Sieci” został prezes Orlenu Daniel Obajtek, a wcześniej m.in. minister kultury Piotr Gliński, premier Mateusz Morawiecki, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska i prezydent Andrzej Duda.

Dziennikarze o „zaskoczeniu” i wazelinie

To drugi tytuł Człowiek Wolności Tygodnika „Sieci” dla Jarosława Kaczyńskiego. Poprzednio prezes PiS został wyróżniony w ten sposób za 2016 rok.

Część dziennikarzy z przekąsem skomentowała na Twitterze, że tygodnik mocno wspierający obóz rządzący znów wyróżnił lidera tego obozu. - Co za zaskoczenie. Tylko pogratulować - napisał Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. - Szok i niedowierzanie - ironizował Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.

- Zaskoczenie - napisał Rafał Ziemkiewicz z „Do Rzeczy”. - Hahahaha, podziwiam ich czasami, nie mają wstydu skurczybyki - skomentował Michał Danielewski z OKO.press. - Że im się to nie nudzi (czytaj - skąd mają tyle wazeliny w magazynach) - stwierdził Marcin Celiński z Wydawnictwa Arbitror.

- Fakt jakiegokolwiek uzasadnienia tej decyzji przez kapitułę uwłacza prezesowi - skwitował Rafał Mrowicki z Wirtualnej Polski.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa we wrześniu ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Sieci” wynosiła 33 144 egz., po spadku rok do roku o 13,3 proc.

Spółka Fratria, do której oprócz „Sieci” należą „Gazeta Bankowa”, wPolityce.pl i Telewizja wPolsce.pl, w 2020 roku zanotowała spadek przychodów o 0,3 proc. do 36,58 mln zł, przy czym wpływy reklamowe wzrosły o 6,3 proc., a ich udział w łącznych przychodach wynosił już 84 proc. Zysk spółki poszedł w górę z 3,18 do 7,14 mln zł, prawie w całości wypłacono go w dywidendzie.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Kaczyński znów Człowiekiem Wolności „Sieci”. Dziennikarze żartują: co za zaskoczenie

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
Fratria powiązana ze spółką w Luksemburgu, powołaną by „optymalizować podatki” w systemie SKOK. Prezes i jego gadzinówka patriotyczna :)
odpowiedź
User
Ani
Czy nagrodę otrzymał ten gość, który znikł akurat wtedy, gdy zaczął się kryzys na granicy i który nie ma pojęcia, że jego ludzie korzystają z Pegasusa?
odpowiedź
User
ojoj
ziobro zaskoczeń :D
odpowiedź