SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jedynka z nowymi audycjami o rodzinie, nauce i gospodarce, wraca „Przy muzyce o sporcie”

Radiowa Jedynka wprowadza nową ramówkę, w której są m.in. nowe programy: „Wszystko o gospodarce”, „Damska torebka”, „Eureka” i „Na Kresach”. Na antenę wraca „Przy muzyce o sporcie”, wydłużona zostanie „Jedynka dzieciom”. Do reakcji publicystycznej dołączyli Agnieszka Żurek i Piotr Gociek.

fot. Polskie Radio Article

Piotr Gociek, dziennikarz „Do Rzeczy” i Telewizji Republika, dołączy do prowadzących wywiady w porannym paśmie „Sygnały Dnia” (emitowanym od poniedziałku do soboty w godz. 6.00-9.00). Rozmowy dalej będą przeprowadzać także Zuzanna Dąbrowska, Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych, przy czym od 15 lutego będą one emitowane o godz. 7:15, 7:45 i 8:15.

Z kolei nowy wydawca w redakcji publicystyki Samuel Pereira, który na antenie stacji zadebiutował w środę, będzie prowadził rozmowy w magazynie „W samo południe” emitowanym od poniedziałku do soboty po godz. 12.00. Funkcję wydawcy w redakcji objęła też Agnieszka Żurek, w przeszłości dziennikarka wPolityce.pl  i „Naszego Dziennika”.

W najbliższych tygodniach na antenie Jedynki pojawi się kilka nowych programów. Od 13 lutego w każdą sobotę po godz. 11.00 emitowana będzie „Damska torebka” z rozmowami na temat rodziny, dzieci, kariery, pieniędzy i pasji. Program poprowadzą aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz dziennikarki: Mira Jankowska, Marta Januszewska i Agata Puścikowska.

W sobotę 27 lutego zadebiutuje audycja „Na Kresach”, która będzie tworzona we współpracy z dziennikarzami polskich mediów w Wilnie i we Lwowie. W programie będą przedstawiane historie Polaków mieszkających m.in. na Litwie i Ukrainie, którzy kultywują pamięć o Kresach.

Od poniedziałku 29 lutego w dni powszednie w godz. 15.00-16.00 będzie nadawana audycja ekonomiczna „Wszystko o gospodarce” prowadzona przez Janusza Weissa i Roberta Lidkego. - Jeśli Ty nie zainteresujesz się ekonomią, ona zainteresuje się Tobą - czyli jak mówić o gospodarce językiem łatwym, przystępnym i zrozumiałym dla wszystkich - zapowiadają program jego autorzy. Pierwszy kwadrans nowej audycji ma być twórczą kontynuacją poprzedniego programu Weissa „Wszystko co chcielibyście wiedzieć i nie boicie się zapytać”.

Po godz. 16:00 będą emitowane reportaże, które teraz bardziej niż dotychczas mają skupiać się na najważniejszych problemach społecznych. Poprzednio w tym paśmie można było słuchać rozmów publicystycznych z cyklu „Debata dnia”, natomiast reportaże nadawano po godz. 21.

Od 27 lutego w soboty o godz. 15:00 będzie można słuchać audycji historycznej „Historia prawdziwa” prowadzonej przez prof. Andrzeja Nowaka i Dorotę Truszczak.

Od poniedziałku do soboty w godz. 22.00-23.00 emitowany będzie nowy magazyn popularno-naukowy „Eureka”. Będą w nim opisywane m.in. osiągnięcia polskiej nauki oraz odkrycia i wynalazki w medycynie, naukach ścisłych i humanistycznych. Obecnie w tym paśmie można słuchać magazynu informacyjnego „Polska i świat”.

Z kolei w programie „Twarzą w twarz” (emisja w dni powszednie w godz. 23:00-23:55) będzie mowa o wybitnych Polakach, nieznanych historiach związanych ze znanymi ludźmi z życia kulturalnego, naukowego i społecznego, a także o osobach wychodzących z kryzysu, uzależnień i chorób. Audycja zastąpi różne programy („Seksosfera”, „Naukowy zawrót głowy”, „Ślady na piasku”, „Wieczór wydawców”, „W nocnym kinie”) emitowane obecnie o tej porze.

Ponadto pasmo wieczorne „Jedynka dzieciom” zostanie wydłużone do godziny (19.00-20.00). Oprócz tradycyjnych słuchowisk, lektur, konkursów i materiałów edukacyjnych prezentowane w nim będą wiadomości sportowe dla najmłodszych słuchaczy.

„Kulturalna Jedynka” od 29 lutego będzie emitowana codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 20.00-21.00. W paśmie znajdą się relacje, reportaże, wywiady, omówienia i recenzje, a w każdy czwartek - magazyn filmowy.

Od 29 lutego w niedziele w godz. 19.00-21.00 ponownie będzie nadawana audycja „Przy muzyce o sporcie” z informacjami, komentarzami i transmisjami (m.in. z meczów piłkarskiej Ekstraklasy i przygotowań polskich zawodników do igrzysk olimpijskich w Rio). Z kolei „Kronika sportowa” wróci na godz. 21.30 (obecnie jest nadawana o 22.35), co Polskie Radio uzasadnia licznymi prośbami słuchaczy. Dodatkowe serwisy sportowe będą emitowane codziennie po godz. 23:00, a niedzielny poranny serwis sportowy będzie dłuższy niż dotychczas.

Od stycznia nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym Jedynki jest Rafał Porzeziński, który zastąpił odwołanego Kamila Dąbrowę. W minionym miesiącu od prowadzenia audycji społeczno-politycznych odsunięto Kamilę Terpiał, Przemysława Szubartowicza i Jana Ordyńskiego, natomiast dziennikarz gospodarczy Krzysztof Rzyman sam odszedł ze stacji.

Z danych Radio Track wynika, że w czwartym kwartale ub.r. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 9,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jedynka z nowymi audycjami o rodzinie, nauce i gospodarce, wraca „Przy muzyce o sporcie”

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bal
Archaiczne radyjko dla nikogo - tyle z tego radia zostanie.
45 47
odpowiedź
User
Krasawica
O, to ładnie, że polskie radio przypomni sobie po 70-ciu latach o Polakach we Lwowie czy Wilnie. Tylko czemu Wirtualne Media (a) nie podały godziny tej audycji, (b) zilustrowały informację o programie pierwszym polskiego radia logotypem państwowego warszawskiego radia dla ciebie (zwanego radiem dla siebie) ? Proszę redakcję WM o poprawkę punktów (a) i (b).
27 12
odpowiedź
User
Mich
Radio Badziewie
44 37
odpowiedź
User
suchacz
O, to ładnie, że polskie radio przypomni sobie po 70-ciu latach o Polakach we Lwowie czy Wilnie. Tylko czemu Wirtualne Media (a) nie podały godziny tej audycji, (b) zilustrowały informację o programie pierwszym polskiego radia logotypem państwowego warszawskiego radia dla ciebie (zwanego radiem dla siebie) ? Proszę redakcję WM o poprawkę punktów (a) i (b).


niue, to nie jest logo RDC. To logo Polskiego Radia (jako całości), ale też fakt, ze nie Jedynki
21 8
odpowiedź
User
Michał
Zaczyna się robić ciekawie...
27 17
odpowiedź