SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W spocie „Reklamy dzieciom” córka Jacka i Joanny Kurskich. TVP: wątpliwości będą wyjaśniane

W spocie promującym tegoroczną edycję akcji Telewizji Polskiej „Reklama dzieciom” występuje kilkoro dzieci, m.in. roczna córka poprzedniego prezesa TVP Jacka Kurskiego i producentki „Pytania na śniadanie” Joanny Kurskiej. TVP tłumaczy, że Kurska jako producentka spotu zdecydowała, że pojawi się w nim jej dziecko. - Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane - zapowiada nadawca w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

Joanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPAArticle

W ramach akcji „Reklama dzieciom” w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w TVP1, po głównym wydaniu „Wiadomości”, zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. To już 30. edycja charytatywnej tej akcji.

Telewizja Polska zapowiedziała ją w połowie listopada. W kanałach publicznego nadawcy emitowany jest promujący nią spot (nie zamieszczono go w internecie), w którym występuje kilka gwiazd TVP, m.in. prowadzący „Pytania na śniadanie”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W spocie pojawia się też kilkoro małych dzieci, podobną konwencję miały reklamy wspierające poprzednie edycje „Reklamy dzieci”. W nowym spocie widać m.in. mającego prawie dwa lata syna Idy Nowakowskiej i będącą w podobnym wieku Annę Klarę Teodorę Kurską - córkę poprzedniego prezesa TVP Jacka Kurskiego i producentki „Pytania na śniadanie” Joanny Kurskiej.

Oboje dzieci dość łatwo rozpoznać, ponieważ rodzice zamieszczali ich zdjęcia m.in. na swoich profilach społecznościowych. Annę Klarę Teodorę, zwykle razem z rodzicami, można oglądać na koncie instagramowym Joanny Kurskiej. Centrum informacji TVP potwierdziło nam, że w spocie występuje Anna Klara Teodora Kurska.

TVP: autonomiczna decyzja Joanny Kurskiej

Zapytaliśmy Telewizję Polską, dlaczego do udziału w spocie wybrano właśnie te dzieci. - Nie było castingu, taką decyzję podjęła producentka spotu Joanna Kurska - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji publicznego nadawcy.

- W realizacji poza córką państwa Kurskich biorą udział gwiazdy TVP oraz dziecko jednej z nich. Rodzice wyrazili pisemne zgody na wykorzystanie wizerunku swoich dzieci w spocie. Wszystkie osoby dorosłe i dzieci wystąpiły charytatywnie - dodano.

Na nasze pytanie, czy wcześniej zdarzało się, że dzieci pracowników i współpracowników Telewizji Polskiej występowały w spotach nadawcy, centrum informacji zaznaczyło, że „takie sytuacje zdarzały się w nagłych przypadkach, jak choćby w razie niezapowiedzianej nieobecności na zdjęciach aktorów z castingu”, oraz powtórzyło, że „Pani Joanna Kurska jako producentka spotu świadomie podjęła decyzję o udziale własnej córki”.

- Producent w TVP ma sporą autonomię. Pani Joanna Kurska postanowiła z tej autonomii skorzystać w sposób, który może budzić kontrowersje. Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane - dodano. Nie podano dalszych informacji o działaniach wyjaśniających.

Jacek Kurski jako prezes TVP wiele razy był pokazywany, jak z żoną bawi się podczas imprez organizowanych przez publicznego nadawcę, m.in. „Sylwestra marzeń”. Kiedy wczesną wiosną nagrywano koncert tenora Andrei Bocellego (pokazany w TVP w Wielkanoc), a zasiadająca na widowni Joanna Kurska była w zaawansowanej ciąży, prowadzący Tomasz Kamel zwrócił na to uwagę, przypominając, że koncert jest zatytułowany „Cud życia”

Czy Joanna Kurska pozostanie w TVP?

Joanna Kurska do pracy w Telewizji Polskiej wróciła we wrześniu br., zaraz po tym jak Jacek Kurski został nagle odwołany ze stanowiska prezesa firmy. Została producentką "Pytania na śniadanie" - w tej roli kieruje zespołem programu.

Na początku grudnia Kurski został mianowany na funkcję alternate executive directora szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. W związku z tym przynajmniej częściowo będzie pracował w USA.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń Joanna Kurska nie zamierza wyjeżdżać kraju i chciałaby dalej pracować w TVP. W zeszły czwartek rozmawiała z obecnym prezesem publicznego nadawcy Mateuszem Matyszkowiczem. Na razie jej losy w firmie pozostają nieprzesądzone. Pod koniec minionego tygodnia zaczęła urlop.

Joanna Kurska pracowała już w TVP od stycznia do jesieni 2016 roku jako szefowa biura koordynacji programowej. Przedtem przez kilkanaście była związana z Telewizją Polsat, gdzie była wydawcą programów publicystycznych w Polsat News, m.in. „Gościa Wydarzeń”, „Daję słowo” i „Państwo to my”. Wcześniej przez cztery lata zatrudniona była w redakcji „Interwencji” jako prowadząca i wydawca. W przeszłości związana była już z TVP, a także z rozgłośniami radiowymi Super FM i Radio Eska.

Dołącz do dyskusji: W spocie „Reklamy dzieciom” córka Jacka i Joanny Kurskich. TVP: wątpliwości będą wyjaśniane

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mural
Nie mogę się doczekać chwili, gdy całe to towarzystwo zostanie przegonione na cztery wiatry
odpowiedź
User
Banas
Niech Ich Kontrolują
odpowiedź
User
pasażer57
Ale gdzie tu jest afera?
odpowiedź