SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W spocie „Reklamy dzieciom” córka Jacka i Joanny Kurskich. TVP: wątpliwości będą wyjaśniane

W spocie promującym tegoroczną edycję akcji Telewizji Polskiej „Reklama dzieciom” występuje kilkoro dzieci, m.in. roczna córka poprzedniego prezesa TVP Jacka Kurskiego i producentki „Pytania na śniadanie” Joanny Kurskiej. TVP tłumaczy, że Kurska jako producentka spotu zdecydowała, że pojawi się w nim jej dziecko. - Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane - zapowiada nadawca w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

Joanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPAJoanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPA

W ramach akcji „Reklama dzieciom” w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w TVP1, po głównym wydaniu „Wiadomości”, zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. To już 30. edycja charytatywnej tej akcji.

Telewizja Polska zapowiedziała ją w połowie listopada. W kanałach publicznego nadawcy emitowany jest promujący nią spot (nie zamieszczono go w internecie), w którym występuje kilka gwiazd TVP, m.in. prowadzący „Pytania na śniadanie”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W spocie pojawia się też kilkoro małych dzieci, podobną konwencję miały reklamy wspierające poprzednie edycje „Reklamy dzieci”. W nowym spocie widać m.in. mającego prawie dwa lata syna Idy Nowakowskiej i będącą w podobnym wieku Annę Klarę Teodorę Kurską - córkę poprzedniego prezesa TVP Jacka Kurskiego i producentki „Pytania na śniadanie” Joanny Kurskiej.

Oboje dzieci dość łatwo rozpoznać, ponieważ rodzice zamieszczali ich zdjęcia m.in. na swoich profilach społecznościowych. Annę Klarę Teodorę, zwykle razem z rodzicami, można oglądać na koncie instagramowym Joanny Kurskiej. Centrum informacji TVP potwierdziło nam, że w spocie występuje Anna Klara Teodora Kurska.

TVP: autonomiczna decyzja Joanny Kurskiej

Zapytaliśmy Telewizję Polską, dlaczego do udziału w spocie wybrano właśnie te dzieci. - Nie było castingu, taką decyzję podjęła producentka spotu Joanna Kurska - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji publicznego nadawcy.

- W realizacji poza córką państwa Kurskich biorą udział gwiazdy TVP oraz dziecko jednej z nich. Rodzice wyrazili pisemne zgody na wykorzystanie wizerunku swoich dzieci w spocie. Wszystkie osoby dorosłe i dzieci wystąpiły charytatywnie - dodano.

Na nasze pytanie, czy wcześniej zdarzało się, że dzieci pracowników i współpracowników Telewizji Polskiej występowały w spotach nadawcy, centrum informacji zaznaczyło, że „takie sytuacje zdarzały się w nagłych przypadkach, jak choćby w razie niezapowiedzianej nieobecności na zdjęciach aktorów z castingu”, oraz powtórzyło, że „Pani Joanna Kurska jako producentka spotu świadomie podjęła decyzję o udziale własnej córki”.

- Producent w TVP ma sporą autonomię. Pani Joanna Kurska postanowiła z tej autonomii skorzystać w sposób, który może budzić kontrowersje. Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane - dodano. Nie podano dalszych informacji o działaniach wyjaśniających.

Jacek Kurski jako prezes TVP wiele razy był pokazywany, jak z żoną bawi się podczas imprez organizowanych przez publicznego nadawcę, m.in. „Sylwestra marzeń”. Kiedy wczesną wiosną nagrywano koncert tenora Andrei Bocellego (pokazany w TVP w Wielkanoc), a zasiadająca na widowni Joanna Kurska była w zaawansowanej ciąży, prowadzący Tomasz Kamel zwrócił na to uwagę, przypominając, że koncert jest zatytułowany „Cud życia”

Czy Joanna Kurska pozostanie w TVP?

Joanna Kurska do pracy w Telewizji Polskiej wróciła we wrześniu br., zaraz po tym jak Jacek Kurski został nagle odwołany ze stanowiska prezesa firmy. Została producentką "Pytania na śniadanie" - w tej roli kieruje zespołem programu.

Na początku grudnia Kurski został mianowany na funkcję alternate executive directora szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. W związku z tym przynajmniej częściowo będzie pracował w USA.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń Joanna Kurska nie zamierza wyjeżdżać kraju i chciałaby dalej pracować w TVP. W zeszły czwartek rozmawiała z obecnym prezesem publicznego nadawcy Mateuszem Matyszkowiczem. Na razie jej losy w firmie pozostają nieprzesądzone. Pod koniec minionego tygodnia zaczęła urlop.

Joanna Kurska pracowała już w TVP od stycznia do jesieni 2016 roku jako szefowa biura koordynacji programowej. Przedtem przez kilkanaście była związana z Telewizją Polsat, gdzie była wydawcą programów publicystycznych w Polsat News, m.in. „Gościa Wydarzeń”, „Daję słowo” i „Państwo to my”. Wcześniej przez cztery lata zatrudniona była w redakcji „Interwencji” jako prowadząca i wydawca. W przeszłości związana była już z TVP, a także z rozgłośniami radiowymi Super FM i Radio Eska.

Dołącz do dyskusji: W spocie „Reklamy dzieciom” córka Jacka i Joanny Kurskich. TVP: wątpliwości będą wyjaśniane

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koko
Lizus Kurski nie na darmo ma swoją ksywę "brązowy nosek".
odpowiedź
User
Karol
Rodzina na Swoim czy jak kto woli TKM
odpowiedź
User
Ja_2022
To są właśnie standardy TVP.
odpowiedź