SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Józef Matusz odwołany z funkcji dyrektora TVP3 Rzeszów, jego miejsce zajął Józef Oleszkowicz

Zarząd Telewizji Polskiej odwołał Józefa Matusza ze stanowiska dyrektora TVP3 Rzeszów. Jego miejsce zajął Józef Oleszkowicz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Józef Matusz, fot. TVP Article

Józef Matusz kierował TVP3 Rzeszów od marca 2016 roku. W maju br. Rada Mediów Narodowych zatwierdziła go jako dyrektora - redaktora naczelnego rzeszowskiego oddziału.

Wcześniej Matusz był szefem podkarpackiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W przeszłości pracował jako dziennikarz m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Nowinach”. Był także kierownikiem oddziału rzeszowskiego PAP, zasiadał w radzie programowej TVP Rzeszów i w radzie nadzorczej Radia Rzeszów.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Józef Matusz został odwołany ze stanowiska. Zdecydował o tym zarząd TVP.

Jego miejsce zajął Józef Oleszkowicz, który objął stanowisko p.o. dyrektora TVP3 Rzeszów.

Formalnie szefów oddziałów terenowych TVP powołuje i odwołuje Rada Mediów Narodowych, która może zająć się TVP3 Rzeszów dopiero na najbliższym posiedzeniu.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada br. kierować TVP3 Katowice przestał Tomasz Szymborski. Zastąpił go jako p.o. dyrektora Maciej Wojciechowski.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Wpływy z abonamentu stanowiły 38,2 proc. łącznych przychodów TVP, najwięcej od 15 lat.

Wybrano laureatów PiK 25

Telewizja Polska przyznała w piątek nagrody 25. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP. Wyróżniono dziennikarzy w sześciu kategoriach. Gospodarzem PiK był w tym roku oddział TVP w Gdańsku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Józef Matusz odwołany z funkcji dyrektora TVP3 Rzeszów, jego miejsce zajął Józef Oleszkowicz

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
powody?
ktoś wie?
14 8
odpowiedź
User
Klucz?
W lodzi tez dyrektorem jest szef oddziału stowarzyszeniach dziennikarzy.
13 9
odpowiedź
User
korba
Może go to otrzeźwi
27 10
odpowiedź
User
ciekawy
Kiedy ośrodki regionalne w HD, prezesie Kurski?
12 8
odpowiedź
User
Iwonka
W lodzi tez dyrektorem jest szef oddziału stowarzyszeniach dziennikarzy.
I tez poleci
17 10
odpowiedź