SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Youtuber, który znęcał się nad niepełnosprawnym, aresztowany na miesiąc

Najbliższy miesiąc w areszcie spędzi youtuber, który wraz z dwiema innymi osobami poniżał niepełnosprawnego mężczyznę. Sprawcy zarejestrowali film i umieścili go w internecie. Trzy osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty.

fot. screen YouTube/ kanał KamusiaArticle

W tej sprawie trzy osoby zostały zatrzymane do dyspozycji prokuratora - powiedziała PAP w niedzielę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

"Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, tj. czyn kwalifikowany z art. 207 par. 1 a kodeksu karnego" – kontynuowała Macugowska-Kyszka. Jak dodała, "zagrożony jest on karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności".

Rzeczniczka powiedziała także, "prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz pokrzywdzonym".

Co do dwóch pozostałych osób prokurator uznał, iż konieczne będzie wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania – poinformowała rzeczniczka. - W niedzielę sąd rozpoznał wnioski prokuratora i co do jednej osoby uznał, iż wystarczające będzie zastosowanie wolnościowego środka o charakterze dozoru policyjnego. Natomiast co do drugiej osoby zastosował tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca - dodała Macugowska-Kyszka.

Wideo usunięte z YouTube'a

Youtuber Kamuś (wcześniej znany jako Kamerzysta) opublikował 9 kwietnia nagranie, na którym płaci młodemu chłopakowi za wykonywanie różnych uwłaczających godności "zadań" - jak rozbijanie cegieł na głowie, jedzenie garści ziemi czy skakanie do śmietnika z balkonu. Kontrowersyjny materiał zniknął z YouTube'a zniknął dopiero po czterech dniach.

Internautka Agnieszka Chułek rozpoznała chłopaka, który podjął „wyzwania” i poinformowała, że jest to były wychowanek ośrodka, w którym pracuje. Okazało się, że jest to chłopak z niepełnosprawnością intelektualną.

Z publicznym apelem do ministra sprawiedliwości o zajęcie się sprawą zwróciła się dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska.

Kamuś już wcześniej publikował filmy, które były krytycznie oceniane przez odbiorców m.in. upozorował samobójstwo czy dodawał włosy łonowe do posiłków w restauracji. W przeszłości współpracował na YouTube z innym kontrowersyjnym twórcą znanym jako Lord Kruszwil.

Kanał Kamusia subskrybowało ponad 1 milion użytkowników. W weekend kanał nie był już dostępny na YouTubie.

Dołącz do dyskusji: Youtuber, który znęcał się nad niepełnosprawnym, aresztowany na miesiąc

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XXX
Widzę że macie stracha to ja już podaje haha ten Youtuber to Łukasz Wawrzyniak aka Kamerzysta . Jak ktoś chce jego twarzy wystarczy wpisac w google
odpowiedź
User
Oppserwator
Sławny chłop jest może nakręci coś spod celi?
odpowiedź
User
milk
Sławny chłop jest może nakręci coś spod celi?
odpowiedź