SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP chce ruszyć z kanałem młodzieżowym Alfa już 6 grudnia

Telewizja Polska już wkrótce poszerzy portfolio o kanał dla młodzieży. Stacja nosząca oficjalną nazwą Alfa TVP, ma nadawać jako Alfa i ruszyć już we wtorek 6 grudnia - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Fot. AKPA Fot. AKPA

Projekt wcześniej nosił nazwę TVP Teen, ale TVP od miesięcy prowadziła badania i pracowała nad wyborem innej nazwy dla stacji. Ostatecznie wybór padł na słowo Alfa, bo tym określeniem nazywa się osoby urodzone po 2010 roku. To oni mają być odbiorcami stacji, adresowanej do nieco starszego widza niż dziecięce TVP ABC.

Telewizja Polska uruchomienie stacji młodzieżowej zapisała w projekcie zmienionej karty powinności spółki na lata 2020-2024. Wniosek wprowadzający trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w połowie lipca 2021 roku, ale po dwóch miesiącach został wycofany. Kanał młodzieżowy pojawił się w projekcie zmienionej karty powinności pod koniec września br.

Stacja Alfa TVP będzie emitowała m.in. programy rozwijające pasje młodych ludzi. W ramówce będą własne produkcje stacji, pozycje z biblioteki TVP i produkcje zakupione na rynku. Obok telewizji ma działać serwis internetowy.

W logo stacji litery A będą stylizowane na greckie litery Alfa, tożsame z nazwą stacji. Oprawa i logotyp kanału mają być utrzymane w kolorach granatowym i żółtym.

Alfa TVP ma nadawać tylko w internecie, przynajmniej na razie nie trafi do ofert operatorów płatnej telewizji ani do naziemnej telewizji cyfrowej.

Zobacz także: TVP Nauka w telewizji naziemnej i kablówkach. Koszt 40 mln zł. „Chcemy zachwycić obrazem”

Justyna Karnowska kieruje Alfa TVP

Za projekt Alfa TVP odpowiada Justyna Karnowska, szefowa kanału dziecięcego TVP ABC. To obecnie najpopularniejsza stacja dla dzieci w naszym kraju.

Telewizja Polska wczoraj nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące startu kanału Alfa.

TVP ma swoje kanały tematyczne

Po październikowym debiucie TVP Nauka w stałej ofercie Telewizji Polskiej jest w 21 kanałów. TVP1, TVP2, TVP3, TVP ABC, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Info, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Seriale, TVP HD, TVP Wilno, TVP World, Belsat, TVP ABC 2, TVP Kultura 2, TVP Historia 2 i TVP Nauka (nie licząc dodatkowych 16 wersji TVP3 z niedawno uruchomioną mutacją dla Elbląga i TVP Parlament).

W drugiej połowie listopada dołączył do nich okolicznościowy TVP 4K z okazji mundialu. Z projektu Karty Powinności wynika, że pochłonie w tym roku 2,2 mln zł, a w przyszłym ani złotówki. Ma wrócić w 2024 roku i kosztować 36 mln zł.

Nic nie wskazuje jednak na to, żeby miała zrezygnować z tworzenia nowych stacji tematycznych. - Uruchomienie kolejnych kanałów tematycznych jest elementem strategii spółki. Informację na temat rozszerzenia portfolio Telewizji Polskiej przekażemy w odpowiednim terminie w ramach kampanii marketingowej - informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP. Na pytania o celowość emisji tylu stacji TVP nie odpowiedziała.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: TVP chce ruszyć z kanałem młodzieżowym Alfa już 6 grudnia

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Berliza
Młodzież nie ogląda szamba
Ale kto z PiSu miał przytulić kase, ten przytuli...
0 0
odpowiedź
User
Iksiński
Kto bogatemu zabroni. Będzie jak TVP ABC2
0 0
odpowiedź
User
D
ZDF z ARD mają 25 kanałów i mnóstwo dodatkowych rozszeczepień lokalnych na 9 kanałach regionalnych.
0 0
odpowiedź