SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności w I półroczu. Polsat Doku na końcu rankingu

W pierwszym półroczu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał H2, a na przeciwnym biegunie znalazł się Animal Planet HD - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Udział kanału Fokus TV w pierwszym półroczu 2017 roku wyniósł 0,75 proc., po spadku względem pierwszego półrocza 2016 roku o 8,54 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,64 proc., po wzroście o 6,67 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym półroczu wyniósł 0,56 proc., po spadku udziału w porównaniu do pierwszego półrocza ub.r. o 1,75 proc.

Na 22. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br., a jego średni udział w pierwszym półroczu br. wyniósł 0,03 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał H2, który awansował z miejsca 20. na 19. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu poszedł do góry o 40 proc. do 0,07 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazł się Animal Planet HD, który w rankingu spadł z lokaty 18. na 20. Jego udział, po stracie o 37,50 proc., wyniósł 0,05 proc.

W grupie komercyjnej w pierwszym półroczu 2017 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,80 proc., po spadku o 15,79 proc.

Drugi był Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,75 proc. (zmniejszył się on o 6,25 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,54 proc.; do góry o 1,89 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem, wynoszącym 33,33 proc. pochwalić się mogły trzy kanały: CI Polsat (do 0,16 proc. udziału), Travel Channel (do również 0,16 proc.) i Polsat Viasat Explore (do 0,12 proc.).

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Polsat Viasat Nature - jego strata wyniosła 66,67 proc. do 0,01 proc.

W czerwcu 2017 roku liderem oglądalności wśród kanałów sportowych w obu grupach wiekowych również był Fokus TV. W 4+ jego udział zmniejszył się o 1,39 proc. do 0,71 proc., a w 16-49 - o 16,09 proc. do 0,73 proc.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności w I półroczu. Polsat Doku na końcu rankingu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oks
bbc earth jest najciekawsze i najlepiej angażujące. Troche zadużo tych programów w okowach mrozu,ale pomiedzy tym przeplatane są premierowe programy bardzo dobrze zrobione.BBC wiadomo, trzyma poziom.
odpowiedź
User
ja...
mogę to potwierdzić... no może jeszcze National Geographic.
odpowiedź