SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Langusta na Palmie ma ponad 2 mln zł ze zbiórki, rekord Patronite.pl

Dominikanin o. Adam Szustak, autor popularnego kanału youtube’owego Langusta na Palmie przekroczył próg 2 milionów złotych ze zbiórki crowdfundingowej w serwisie Patronite.pl. To najwięcej w historii serwisu.

O. Adam SzustakArticle

Ojciec Adam Szustak jest autorem prowadzonego na YouTube kanału "Langusta na palmie", który obecnie zgromadził ponad 667 tys. subskrybentów. Dominikanin uruchomił także „katolicki Netflix” - platformę streamingową na bazie portalu Dominikanie.pl. Serwis miał być odpowiedzią o. Szustaka na zadanie które powierzyła mu Kapituła Prowincjalna powierzając jednocześnie funkcję dyrektora dominikańskiego ośrodka kaznodziejskiego.

Na platformie pojawiają się filmy i materiały o charakterze teologicznym i kaznodziejskim: nabożeństwa online, modlitwy, rekolekcje czy komentarze do czytań z Pisma Świętego.

Projekt został sfinansowany z wpłat wiernych wpłacających za pośrednictwem Patronite.pl. Teraz zbiórka - po raz pierwszy w historii tego serwisu przekroczyła próg 2 milionów złotych. To dotychczasowy rekord - nikomu nie udało się jeszcze przekroczyć tego progu. Drugi ogólny wynik zbiórki notują bracia Sekielscy, którzy od czasu startu ich kampanii zebrali prawie 1,9 mln złotych, a trzeci – radio Nowy Świat, które obecnie ma na koncie 1,169 mln zł.

Biuro prasowe kanału „Langusta na palmie” na razie nie ujawnia, jakie są dalsze plany, które będą wymagały finansowania przez patronów: - Aktualnie pracujemy nad nowymi celami, które niedługo będą ogłoszone na Patronie - odpowiedziało nam.

Wzrost zainteresowania własnymi projektami w internecie

W ostatnich miesiącach coraz częściej również dziennikarze decydują się na uruchomienie własnej inicjatywy w internecie i zorganizowanie kampanii crowdfundingowej. Wbrew pozorom - czas pandemii - sprzyjał rozwoju tego typu inicjatyw.
Michał Leksiński z serwisu Patronite.pl przekazał nam, że w czasie pandemii koronawirusa zespół zauważył, że sytuacja ta miała wpływ na twórców i artystów.

- Poszukiwano nowych dróg rozwoju i wsparcia swojej twórczości, co przełożyło się na zwiększone zainteresowanie portalem Patronite.pl - ocenia.

Łącznie ojca Adama Szustaka wsparło 2424 patronów kwotą ponad 58 tys. zł miesięcznie.

Dołącz do dyskusji: Kanał Langusta na Palmie ma ponad 2 mln zł ze zbiórki, rekord Patronite.pl

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchaczka
Oby to się nie skończyło brzydko.
odpowiedź
User
Tyg
To bardzo fajnie, że robicie państwo regularną reklamę patronie, ale przecież to jest suma wszystkich wpłat, a nie wpłaty miesięczne. Ten opis brzmi trochę tak, jakby w czerwcu ogłaszać triumfalnie, że "minęło już sześć miesięcy i żaden inny miesiąc nie zaszedł tak daleko, bo w maju było tylko pięć".
odpowiedź
User
Barbara
Jesteśmy wolnymi ludzmi i mogę dawać na Szustaka Rydzyka albo inne akcje wspierac a wam smrody nic do tego
odpowiedź