SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka Astro ze zgodą KRRiT na kanał News24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się, by spółka Astro - producent takich teleturniejów jak "Familiada" i "Va banque" - zmieniła nazwę kanału Next 24/7 HD na News24. O rozpoczęciu prac nad uruchomieniem nowej stacji firma informowała już w marcu tego roku.

Spółka Astro podawała, że chce stworzyć kanał o profilu informacyjnym, wykorzystując swoje doświadczenia z zarządzania Superstacją. Miałby się opierać o relacje z kraju i ze świata, telewizja ma skupiać się na newsach, ale bez polityki.

Ryszard Krajewski, prezes i główny akcjonariusz Astro informował portal Wirtualnemedia.pl, że jego firma nie będzie zaangażowana kapitałowo w tworzenie nowej stacji, natomiast jeśli kanał zostanie uruchomiony, będzie współpracować przy realizacji jej programów.

Ostatecznie KRRiT wyraziła zgodę na zmianę zapisów koncesji i zmianę nazwy kanału o który wnioskowała kiedyś Astro - z Next24/7 HD - na News24. Wniosek dotyczył profilu stacji o charakterze wyspecjalizowanym, informacyjno-publicystycznym.

W środę Ryszard Krajewski przekazał nam, że nie ma na razie konkretnych informacji o starcie kanału. Stwierdził, że otrzymał zapewnienie o produkcji kilku formatów dla stacji, ale będzie to najwcześniej jesienią.

Spółka Astro otrzymała zgodę na nadawanie Next 24/7 HD w 2011 roku, obowiązywała ona przez 10 lat – do stycznia 2021 roku.

Astro od wielu lat produkuje dla Telewizji Polskiej teleturniej „Familiada”, a od marca br. współpracuje też przy realizacji reaktywowanego „Va banque”. Ponadto od kilku lat emituje kanał E-Sport TV.

Dołącz do dyskusji: Spółka Astro ze zgodą KRRiT na kanał News24

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Będzie pisnews24 albo Astro straci teleturnieje
odpowiedź
User
Gość X
Nie straci, ma umowę i nie może jej z byle powodu zerwać.
odpowiedź
User
marin
kał ten ten musi być dospny na jutub osrs ced a i na nawet na prskopie
odpowiedź