SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył kanał Wydarzenia 24, koniec Superstacji

W środę o godz. 6.00 zaczął nadawanie nowy kanał informacyjny Telewizji Polsat - Wydarzenia 24, który zastąpił Superstacje. Pierwszy serwis informacyjny na antenie stacji prowadziła Ewa Gajewska. - Wiążemy z nim długofalowe nadzieje - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu.

Article

Nowy kanał Polsatu nadawany jest z jednego z najnowocześniejszych studiów telewizyjnych w Europie.

- Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju - powiedziała Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu. - Wiążemy z tym kanałem długofalowe nadzieje - dodaje Gawryluk.

Pierwszy serwis informacyjny na antenie nowej stacji prowadziła Ewa Gajewska, związana do tej pory z Polsat News, gdzie była gospodarzem „Nowego dnia” i „W rytmie dnia”. O poranku o sporcie opowiadał Marcin Lepa, a o pogodzie Ksenia Chlebicka.

Od godziny 12:00 najnowsze informacje przedstawiała Agata Wojtkowiak, dziennikarka wcześniej związana m.in. z Superstacją i TVP Poznań. Wioleta Wramba, znana Polsat News, prowadziła serwisy informacyjne od godziny 15:00.

Wśród prowadzących Wydarzenia24 zobaczymy jeszcze Aleksandrę Janiec (wcześniej związana z TVN24, gdzie prowadziła między innymi „Teleserwis”) i Karolinę Soczewkę.

Popołudniowe wydania „Sportu” prowadził Łukasz Dubaniewicz, który przeszedł do kanału Wydarzenia 24 z Polsat News.

O tym czym żyje internet oraz media społecznościowe prezentuje widzom Bartosz Cebeńko.

 

Gdzie oglądać nowy kanał

Na początku Wydarzenia 24 będą dostępne w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych w miejscu, gdzie dotychczas nadawała Superstacja (ten kanał nie nadaje od 18 czerwca br.). Kanał trafił też do naziemnej telewizji cyfrowej - do oferty MUX-4 (tak zwana TV Mobilna), gdzie podmienił nadawaną dotychczas bezpłatnie kopię Polsat News HD w HEVC.

Nowy kanał Grupy Polsat w MUX 4 jest dostępny w HD i HEVC.

Parametry techniczne kodowanego przekazu satelitarnego kanału Wydarzenia 24 HD - Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E) tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).

- Polsat News pozostanie kanałem premium z „Wydarzeniami”, informacjami, publicystyką, konferencjami prasowymi na żywo. Kanał Wydarzenia 24 będzie stricte informacyjny. Zobaczymy jak sobie będzie radził – komentował Stanisław Janowski, prezes Polsatu.

W ramówce głównie "Wydarzenia"

W ramówce nowego kanału znalazły się wyłącznie serwisy informacyjne. Stacja emituje kilkanaście razy dziennie „Wydarzenia” – każde ich wydanie trwa 25 minut, wydania przedzielone są blokami reklamowymi. 

Od poniedziałku do piątku „Wydarzenia” w południe będą trwały 45 minut. W ramówce nowego kanału są też - znane z Polsatu i Polsat News - „Wydarzenia 12.50”, „Wydarzenia 15.50”, „Więcej Wydarzeń”, „Wydarzenia 18.50”, „Gość Wydarzeń”, „Wydarzenia Wieczorne” oraz towarzyszące tym programom prognozy pogody i serwisy sportowe. Nie będzie natomiast programów publicystycznych.

Wydarzenia24 promowane są hasłem - „Zawsze na bieżąco”.

 

Wydarzenia 24 są częścią pionu publicystyki i informacji Telewizji Polsat, zarządzanego przez Dorotę Gawryluk. W przygotowaniu startu nowego kanału pomagał Polsatowi Rusmir Nefić, menadżer i konsultant do spraw rynku medialnego, który współtworzył m.in. CNN Prima News i Euronews Serbia.

Superstacja skończyła działalność po niespełna 15 latach

Informacyjno-rozrywkowa Superstacja rozpoczęła działalność jesienią 2006 roku. Za projekt odpowiadały wówczas firmy Astro i K&R Enterprises.

Rok później udziały w niej zaczęła kupować spółka Ster, związana z właścicielem Polsatu Zygmuntem Solorzem. W czerwcu 2018 roku kanał kupił Polsat.

Pod koniec maja 2019 roku zapadła decyzja o wycofaniu z anteny tematyki politycznej, co przyczyniło się do dużego spadku oglądalności. Superstacją zaczął kierować Grzegorz Jankowski. Nie pomogła nowa oprawa graficzna, więcej tematów społecznych i plotek.

W lipcu br. Polsat News miał 2 proc. udziału w rynku telewizyjnym, a Superstacja - 0,046 proc.

Dołącz do dyskusji: Ruszył kanał Wydarzenia 24, koniec Superstacji

72 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edi
Po co, skoro jest polsat news? Porażka. Nie wróżę sukcesu
odpowiedź
User
Tomek
Włączyłem i nuda, nuda, nuda. Z taką ramówką to oni daleko nie zajadą
odpowiedź
User
Gość
Miernie to wyglada. Żeby nie powiedzieć marnie hehe
odpowiedź