SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszył kanał Wydarzenia 24, koniec Superstacji

W środę o godz. 6.00 zaczął nadawanie nowy kanał informacyjny Telewizji Polsat - Wydarzenia 24, który zastąpił Superstacje. Pierwszy serwis informacyjny na antenie stacji prowadziła Ewa Gajewska. - Wiążemy z nim długofalowe nadzieje - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu.

Article

Nowy kanał Polsatu nadawany jest z jednego z najnowocześniejszych studiów telewizyjnych w Europie.

- Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju - powiedziała Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu. - Wiążemy z tym kanałem długofalowe nadzieje - dodaje Gawryluk.

Pierwszy serwis informacyjny na antenie nowej stacji prowadziła Ewa Gajewska, związana do tej pory z Polsat News, gdzie była gospodarzem „Nowego dnia” i „W rytmie dnia”. O poranku o sporcie opowiadał Marcin Lepa, a o pogodzie Ksenia Chlebicka.

Od godziny 12:00 najnowsze informacje przedstawiała Agata Wojtkowiak, dziennikarka wcześniej związana m.in. z Superstacją i TVP Poznań. Wioleta Wramba, znana Polsat News, prowadziła serwisy informacyjne od godziny 15:00.

Wśród prowadzących Wydarzenia24 zobaczymy jeszcze Aleksandrę Janiec (wcześniej związana z TVN24, gdzie prowadziła między innymi „Teleserwis”) i Karolinę Soczewkę.

Popołudniowe wydania „Sportu” prowadził Łukasz Dubaniewicz, który przeszedł do kanału Wydarzenia 24 z Polsat News.

O tym czym żyje internet oraz media społecznościowe prezentuje widzom Bartosz Cebeńko.

 

Gdzie oglądać nowy kanał

Na początku Wydarzenia 24 będą dostępne w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych w miejscu, gdzie dotychczas nadawała Superstacja (ten kanał nie nadaje od 18 czerwca br.). Kanał trafił też do naziemnej telewizji cyfrowej - do oferty MUX-4 (tak zwana TV Mobilna), gdzie podmienił nadawaną dotychczas bezpłatnie kopię Polsat News HD w HEVC.

Nowy kanał Grupy Polsat w MUX 4 jest dostępny w HD i HEVC.

Parametry techniczne kodowanego przekazu satelitarnego kanału Wydarzenia 24 HD - Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E) tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).

- Polsat News pozostanie kanałem premium z „Wydarzeniami”, informacjami, publicystyką, konferencjami prasowymi na żywo. Kanał Wydarzenia 24 będzie stricte informacyjny. Zobaczymy jak sobie będzie radził – komentował Stanisław Janowski, prezes Polsatu.

W ramówce głównie "Wydarzenia"

W ramówce nowego kanału znalazły się wyłącznie serwisy informacyjne. Stacja emituje kilkanaście razy dziennie „Wydarzenia” – każde ich wydanie trwa 25 minut, wydania przedzielone są blokami reklamowymi. 

Od poniedziałku do piątku „Wydarzenia” w południe będą trwały 45 minut. W ramówce nowego kanału są też - znane z Polsatu i Polsat News - „Wydarzenia 12.50”, „Wydarzenia 15.50”, „Więcej Wydarzeń”, „Wydarzenia 18.50”, „Gość Wydarzeń”, „Wydarzenia Wieczorne” oraz towarzyszące tym programom prognozy pogody i serwisy sportowe. Nie będzie natomiast programów publicystycznych.

Wydarzenia24 promowane są hasłem - „Zawsze na bieżąco”.

 

Wydarzenia 24 są częścią pionu publicystyki i informacji Telewizji Polsat, zarządzanego przez Dorotę Gawryluk. W przygotowaniu startu nowego kanału pomagał Polsatowi Rusmir Nefić, menadżer i konsultant do spraw rynku medialnego, który współtworzył m.in. CNN Prima News i Euronews Serbia.

Superstacja skończyła działalność po niespełna 15 latach

Informacyjno-rozrywkowa Superstacja rozpoczęła działalność jesienią 2006 roku. Za projekt odpowiadały wówczas firmy Astro i K&R Enterprises.

Rok później udziały w niej zaczęła kupować spółka Ster, związana z właścicielem Polsatu Zygmuntem Solorzem. W czerwcu 2018 roku kanał kupił Polsat.

Pod koniec maja 2019 roku zapadła decyzja o wycofaniu z anteny tematyki politycznej, co przyczyniło się do dużego spadku oglądalności. Superstacją zaczął kierować Grzegorz Jankowski. Nie pomogła nowa oprawa graficzna, więcej tematów społecznych i plotek.

W lipcu br. Polsat News miał 2 proc. udziału w rynku telewizyjnym, a Superstacja - 0,046 proc.

Dołącz do dyskusji: Ruszył kanał Wydarzenia 24, koniec Superstacji

72 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edi
Po co, skoro jest polsat news? Porażka. Nie wróżę sukcesu
odpowiedź
User
Tomek
Włączyłem i nuda, nuda, nuda. Z taką ramówką to oni daleko nie zajadą
odpowiedź
User
Gość
Miernie to wyglada. Żeby nie powiedzieć marnie hehe
94 16
odpowiedź