SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karolina Lewicka wśród prowadzących „Poranek Radia TOK FM”

Współpracująca z Radiem TOK FM (Grupa Radiowa Agory) Karolina Lewicka od listopada będzie prowadzić również czwartkowe wydania programu „Poranek Radia TOK FM”. Pierwszą audycję z jej udziałem zaplanowano na 8 listopada br.

Karolina Lewicka, fot. AgoraArticle

Dziennikarka zastąpi publicystkę Dorotę Warakomską, będąca jednocześnie prezesem Kongresu Kobiet. Niedawno najpierw zawieszono z nią współpracę na czas kampanii przed wyborami samorządowymi, a następnie ostatecznie zrezygnowano z prowadzenia przez Warakomską porannego pasma. Nastąpiło do parę dni po tym, jak kierowany przez nią Kongres Kobiet udzielił oficjalnego poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu w wyborach na prezydenta Warszawy.

Publicystka i działaczka o rozstaniu z rozgłośnią poinformowała na swoim Facebooku. - Od lat przekonuję i namawiam kobiety do tego, by brały sprawy we własne ręce, by kandydowały, walczyły o siebie, o swoje/nasze prawa i demokrację. Teraz - gdy wiele z nich zdecydowało się na działanie, kandydowanie w wyborach - nie mogę nie wesprzeć ich na tej trudnej drodze. Podobnie, jak - popierać mężczyzn, którzy deklarują konkretne działania na rzecz kobiet i równouprawnienia. To wsparcie ma jednak swoją cenę - żegnam się z rozgłośnią Radio TOK FM, decyzją szefostwa Radia - wyjaśniła.

Lewicka z trzema programami na antenie TOK FM

Od 8 listopada br. Dorotę Warakomską zastąpi natomiast Karolina Lewicka, która co tydzień będzie prowadzić czwartkowe "Poranki Radia TOK FM".

- Do tego czasu audycję będą - jak obecnie - prowadzić pozostali gospodarze poranków - przekazała nam Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

Karolina Lewicka pozostaje prowadzącą poniedziałkowych wydań "Wieczoru Radia TOK FM" oraz codziennej audycji "Wywiad polityczny".

„Poranek Radia TOK FM” jest nadawany od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 9.00. Program obecnie prowadzą wymiennie: Dominika Wielowieyska, Jan Wróbel, Piotr Kraśko oraz Jacek Żakowski. Gospodarzem weekendowego wydania jest Karolina Głowacka, a „Weekendowe Wydanie Poranka TOK FM: Idealna Niedziela” – Zuzanna Piechowicz.

TOK FM rezygnuje z Sosnowskiego, Raczka, Passenta, Solskiej i Orlińskiego

Informowaliśmy przed kilkoma dniami, że rozgłośnia zrezygnowała również z programów: Jerzego Sosnowskiego, który prowadził „Nasłuchiwanie” od marca ub.r. (audycja była emitowana w poniedziałki o godz. 20 w ramach cyklu „Salon Radia TOK FM”). We wtorki w tym cyklu nadawano wywiady Daniela Passenta, w środy - „Szczerotok” Tomasza Raczka, w czwartki - „Teraz Solska!” Joanny Solskiej, a w piątki - „Piąteczek” Wojciecha Orlińskiego.

Na początku września wszystkie te audycje zniknęły z ramówki TOK FM. Zamiast nich emitowano cykl „Usłysz swoje miasto” związany z wyborami samorządowymi.

Na początku listopada w ramówce pojawi się natomiast nowy multimedialny program realizowany z udziałem słuchaczy. - Będzie to kolejna interaktywna propozycja stacji - od września br. to miejsce w ramówce TOK FM zajmował „Hyde Park”, który spotkał się z wyjątkowym zainteresowaniem odbiorców i odniósł ogromny sukces. Audycja była emitowana po każdej z debat kandydatów na prezydenta miasta organizowanych w ramach „Usłysz swoje miasto” - przekazała wtedy portalowi Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

 - Jeśli chodzi o inne nowości w ofercie stacji, to redakcja Radia TOK FM pracuje nad nową ramówką na 2019. Na tę chwilę nie możemy więcej powiedzieć w tej sprawie - dodała.

Karolina Lewicka odeszła z Telewizji Polskiej

Dziennikarka wcześniej była związana z Telewizją Polską, jednak odeszła z niej na początku stycznia 2016 roku – kilka dni po tym jak prezesem publicznej telewizji został Jacek Kurski. Prowadziła m.in. programy publicystyczne w TVP Info i przygotowywała materiały do „Wiadomości” TVP1.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale br. TOK FM miało 1,7 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Karolina Lewicka wśród prowadzących „Poranek Radia TOK FM”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
G
Snajper minionej strony. Choć wiedzy nie można Jej odmówić. Niestety podobnie jak zacietrzewienia, braku dystansu i choćby źdźbła bezstronności. Na ramię broń.
odpowiedź
User
Grzejniki
Mogłaby jednak iść do fryzjera bo jakaś zaniedbana. Dziś w radiu też widac
odpowiedź
User
Holly
Jej wywiady polityczne to przykład świetnego dziennikarstwa - zawsze jest perfekcyjnie przygotowana, kompetentna, , obiektywna - te tłumoki z TVPiS mogłyby się uczyć zawodu, choć u nich na naukę już za późno.
odpowiedź