SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katalog IKEA 2020 nie będzie rozsyłany do polskich domów

IKEA zaprezentowała swój katalog IKEA 2020. W tym roku szwedzka firma nie wysyła jego papierowej wersji - jak to miało miejsce dotychczas - do domów swoich klientów. Można go zamówić przez internet, obejrzeć online lub w sklepach należących do marki. Pod koniec sierpnia rusza kampania reklamowa.

Article

Katalog IKEA 2020 został wydany pod hasłem "Get ready for a fresh start", z podtytułem „Life at home”. „IKEA w sezonie katalogowym 2020 udowadnia, że każdy dzień może być nowym początkiem i nawet drobne produkty wyposażenia domu mogą nam się odwdzięczyć większym komfortem codziennego życia! Jesienią uwagę kierujemy na zdrowy i komfortowy sen, a naszych Klientów zachęcamy do zachowania równowagi pomiędzy pracą i odpoczynkiem. Mamy nadzieję, że rozpoczęty w IKEA sezon dostarczy mnóstwa nowości, inspiracji i pomysłów do domów wielu Polaków” - informuje szwedzki producent mebli.

Tematem przewodnim nowego katalogu jest sen, jego jakość i wszystko co z tym związane. Nawiązuje do tego okładka katalogu, która w przeciwieństwie do lat poprzednich nie zawiera zdjęcia pięknie urządzonego wnętrza, ale widnieje na niej zdjęcie śpiącej w pościeli kobiety.

W nowym sezonie IKEA stawia na nasycone barwy, trendy i geometryczne wzory. 300-stronicowy katalog prezentuje wiele utrzymanych w tym duchu dodatków, gotowych rozwiązać i praktycznych porad dotyczących wyposażenia domu.

- Na początku nowego sezonu katalogowego IKEA skupia się wciąż na komfortowej sypialni. Stawiamy na dopasowanie naszej oferty do indywidualnych upodobań, stylu życia, sytuacji życiowej i budżetu. Po co mi ta poduszka? Bo może być lepiej dopasowana do ulubionej pozycji snu i odwdzięczy się piękniejszym porankiem, a grubsze zasłony wytłumią hałas i światło z ulicy. W ogóle, przez cały katalogowy rok 2020 chcemy podpowiadać Polakom, jak produkty IKEA mogą im się odwdzięczyć w codziennym życiu, by stale wpływać na poprawę jego jakości - podkreśla Katarzyna Piwowarczyk, dyrektorka ds. marketingu IKEA Retail w Polsce.

W tym roku IKEA zaprosiła grupę projektantów z kilku wybranych krajów, którzy mieli za zadanie zaprojektować wnętrze najbardziej pasujące do specyfiki ich rynku i potrzeb jego mieszkańców. Do eksperymentu o nazwie Lab Home dołączyli projektanci IKEA z Hiszpanii, Chin, Niemiec, USA oraz Polski - reprezentowanej przez Katarzynę Jaros–Puzio oraz Katarzynę Kosibę-Seweryn. Punktem wyjścia dla wszystkich było mieszkanie o tym samym układzie pomieszczeń oraz taka sama rodzina, która miałaby w nim zamieszkać.

- Cieszymy się, że Polska dołączyła do tak niezwykłego projektu. Chcieliśmy pokazać pomieszczenia „skrojone na miarę” i dostosowane do stylu życia Polaków. Lab Home to nie tylko eksperyment, ale próba stworzenia domu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz preferencji mieszkańców - dodaje Katarzyna Jaros-Puzio, dekoratorka i projektantka IKEA Retail w Polsce.

Katalogu IKEA nie znajdziesz w skrzynce

Od tego roku IKEA zmienia formę jego dystrybucji. Obecnie szwedzka firma testuje różne rozwiązania dotyczące jego dostarczania na poszczególnych rynkach na świecie. W Polsce, nowy katalog w wersji papierowej jest dostępny na zamówienie, w tym roku nie ma prowadzonej dystrybucji bezpośrednio do domów klientów (wcześniej trafiał do wszystkich mieszkających w określonej odległości od sklepów IKEA).

- W Polsce po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na dystrybucję katalogu drukowanego w pierwszej kolejności do klubowiczów IKEA Family, którzy wyrażą chęć jego otrzymania i złożą zamówienie. Jednocześnie, dla wszystkich osób udostępniony został katalog w wersji cyfrowej na stronie internetowej. Będziemy analizować efekty testowanego w tym roku sposobu dystrybucji oraz zbierać opinie naszych klientów, planując działania na przyszły rok - poinformowało nas biuro prasowe IKEA.

Klubowicze IKEA Family mogą zamówiony katalog odebrać go w wybranym saloniku Kolportera lub sklepie IKEA. Wersja cyfrowa nowego katalogu, identyczna z papierową, dostępna jest dla wszystkich na IKEA.pl/katalog.

Po okresie dystrybucji do klubowiczów, w zależności od dostępności, katalogi będą udostępnione w sklepach dla wszystkich odwiedzających, tak jak w ubiegłych latach. W tym roku ich nakład został ograniczony do 2 mln szt (w poprzednich było to ok. 5 mln egz.).


Premiera katalogu w różnym czasie na świecie

Przed premierą nowego katalogu IKEA 2020 w Europie udostępniono go w USA i Kanadzie (jego dystrybucja co roku prowadzona jest w różnych terminach, w okresie kilku tygodni na całym świecie). Było to 7 sierpnia br.

Dopiero 5 dni później premierę miała jego wersja online na wybranych rynkach w Europie, a teraz także w wersji papierowej.

Ograniczenie dystrybucji drukowanego katalogu do domów klientów może być elementem dbałości o środowisko. W „Strategii Zrównoważonego Rozwoju IKEA 2020” firma informuje bowiem: „Aby móc sprostać przyszłym potrzebom klientów, promować równość i zapewnić zrównoważony dostęp do zasobów, jednocześnie obniżając emisję i utrzymując niski poziom ceny, musimy robić pewne rzeczy inaczej. Nie można już korzystać z podejść XX wieku, aby sprostać wymaganiom XXI wieku”.

Kampania promująca Katalog 2020 zaplanowana została jako kampania Internetowa w social mediach pod koniec sierpnia.  Za kampanię Internetową odpowiadają: dom mediowy Wavemaker, agencje: Must Be Loud, Loyality Point oraz VML&YR.

Dołącz do dyskusji: Katalog IKEA 2020 nie będzie rozsyłany do polskich domów

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
dziwna decyzja.
odpowiedź
User
ddb
Brawo dobre podejście. Zaoszczędzi się trochę papieru a zawsze można ściągnąć wersje pdf.
odpowiedź
User
kuba
Całe szczęście. Zbędna makulatura z informacjami, które w ułamku sekundy można znaleźć na ich stronach.
odpowiedź