SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katoliccy dziennikarze: TVP zatrudniając Nergala promuje satanizm

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zaprotestowało przeciw udziałowi Adama „Nergala” Darskiego w programie „The Voice of Poland”, który od września pojawi się w TVP 2. Zdaniem KSD, TVP zatrudniając kontrowersyjego artystę promuje satanizm.

Katoliccy dziennikarze: TVP zatrudniając Nergala promuje satanizm

- Adam Darski w swojej publicznej działalności dokonuje licznych profanacji, bezczeszczenia symboli Kościoła Katolickiego, poniża godność katolików. Profanacje te mają miejsce podczas koncertów zespołu Behemoth, którego Darski jest liderem, znajdują wyraz w tekstach utworów tego zespołu, na stronach internetowych zespołu, w kręconych przez Behemoth teledyskach, a także materiałach i gadżetach promocyjnych. Działalność ta nie jest incydentalna i nie odnosi się do jakiejś dalszej przeszłości. Profanacje dokonywane są od lat, ale obecnie są szczególnie nasilone - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez szefów KSD i zarząd oddziału warszawskiego.

Jako przykłady profanacji dokonywanych przez Nergala członkowie KSD opisują m.in. jak Darski w ostatnio kręconym teledysku zakładał na szyję różaniec z odwróconym krzyżem, a  “po niedawnym procesie sądowym i uniewinniającym go wyroku, złożył szczególne „podziękowania” w Internecie. Na swoim profilu na Facebooku w języku angielskim napisał, że „Szatan znów zwyciężył”, kończąc tekst pozdrowieniem „Heil Satan”. Przypomijmy, że sąd kilkanście dni temu uniewinnił Nergala za to, że podał na koncercie Biblię (więcej na ten temat).

>>> Nergal gościem konferencji “The Voice of Poland” (fotogaleria)

Zdaniem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, TVP zatrudniając Darskiego w roli jurora "The Voice of Poland” działa sprzecznie z "misją telewizji publicznej jako nadawcy publicznego" i wbrew wartościom chrześcijańskim i narodowym.

Sygnatariusze oświadczenia przypominają bowiem, że programy telewizji publicznej powinny, zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku rozdz. 4, pkt. 2, 6) “respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki”

- Udział więc w programie emitowanym w telewizji publicznej człowieka, który godzi w poczucie tożsamości i wspólnoty narodowej jest jawnym pogwałceniem tych zapisów. Udział satanisty w programie telewizji publicznej, która „jest instytucją społeczną i narodową”, utrzymywaną za pieniądze podatników, jest jawnie sprzeczny z kolejnym zapisem ww. Uchwały Zarządu TVP S.A., w którym wyraźnie zaznaczone jest, że „Telewizja Polska S.A. szanuje uczucia religijne odbiorców i respektuje chrześcijański system wartości - głosi dalej oświadczenie KSD.

>>> “The Voice of Poland” już od soboty w TVP 2, o co chodzi w tym programie?

- Zgoda na udział w programie Adama Darskiego jest równoznaczna ze zgodą na promowanie satanizmu w naszym kraju, jawnym przyzwoleniem władz na profanowanie symboliki chrześcijańskiej - konkludują sygnatariusze listu.

Nie tylko KSD protestuje przeciw obecności Nergala w TVP 2. Skargi napływają też do Rady Programowej TVP. Zasiadająca w tym gremium posłanka PiS Anna Sobecka poinformowała o nich prezesa TVP Juliusza Brauna podczas spotkania z Sejmową Komisją Kultury i Środków Przekazu 18 sierpnia br.

- Protestuję przeciwko temu, aby ten człowiek, który reprezentuje kulturę satanistyczną, był autorem i sędzią dla tysięcy młodych ludzi. W takiej roli idola zamierza go przedstawić telewizja publiczna, co tym samym promuje wśród młodzieży poglądy antychrześcijańskie - czytała jedną ze skarg Sobecka.

W odpowiedzi prezes Braun poinformował posłów, że w programie TVP 2 "Nergal" ma wypowiadać się "w sprawach muzyki, a nie innych", co jest wyraźnie ustalone w umowie, która została z nim zawarta.

>>> Nergal, Kayah, Ania Dąbrowska i Andrzej Piaseczny podczas przesłuchań w ciemno (fotogaleria)


Adam Darski będzie jednym z czterech jurorów “The Voice of Poland” obok Kayah, Ani Dąbrowskiej i Andrzeja Piasecznego. W programie poszukiwany będzie najlepiej śpiewający wokalista, na którego czeka międzynarodowy kontrakt płytowy. Show nadawane będzie w soboty o 20.00 w TVP 2 od 3 września br. Format poprowadzi Hubert Urbański, a za jego produkcję odpowiada Rochstar.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katoliccy dziennikarze: TVP zatrudniając Nergala promuje satanizm

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
krzykacze pieją z zazdrości, olać ich
8 8
odpowiedź
User
drab
co to jest katolickie stowarzyszenie dziennikarzy, niech się topią w swoim grajdole, telewizja publiczna jest emanacją wszystkich poglądów społeczeństwa, nie tylko ich, zakazać im w taki m razie działalności za szerzenie nienawiści między ludżmi o odmiennych poglądach
8 8
odpowiedź
User
xpert
I na co ten świat schodzi? Tu nie chodzi o religię. Szatan to zło. Dlaczego ktoś, kto odwołuje się do zła, ma być promowany? Uważa wiarę za głupotę? Ma takie prawo i wtedy nikt by się nie napinał. Teraz de facto uznał chrześcijaństwo za prawdziwe. Na zachodzie takich przypadków się nie promuje, a skrajne tępi. Polska jak zwykle w tyle.
8 8
odpowiedź
User
ja
a ja sadzilem ze TV publiczna powinna byc apolityczna.
8 8
odpowiedź
User
KEDYW
Darski, kozaki to masz całkiem damskie, spodni męskich też nie było.
Ja nie dopuściłbym do udziału twego w programie, chudziaku jesteś agresywny, zakompleksiony, i naiwny. Nie pasujesz tam ze swoją nienawiścią do świata i ludzi!!!
8 8
odpowiedź