SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kilkanaście osób zwolnionych z Grupy Domodi Wirtualnej Polski. "Dostosowanie do realiów rynkowych"

Kilkanaście pracowników Domodi.pl oraz Allani.pl (Grupa Domodi), należących do Wirtualna Polska Holding otrzymało wypowiedzenia - wynika z naszych informacji. - W grupie Domodi miała miejsce redukcja zatrudnienia, wynikająca z potrzeby dostosowania się do realiów rynkowych - komentuje spółka.

fot. materiały prasowe Article

W związku z pandemią koronawirusa firmy coraz częściej szukają oszczędności w postaci albo redukcji wynagrodzeń, albo zwolnień pracowników.

Jak wynika z naszych informacji, w tym tygodniu wypowiedzenie otrzymało w sumie kilkanaście osób z Grupy Domodi, należącej do Wirtualna Polska Holding. W skład Grupy wchodzą serwisy e-commerce: Domodi, Allani i Homebook. Dwa pierwsze to portale o tematyce modowej, ostatni - o rynku mieszkaniowym.

Informacje portalu Wirtualnemedia.pl o zwolnieniach potwierdził Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji i PR  oraz rzecznik prasowy Wirtualnej Polski: - W grupie Domodi miała miejsce redukcja zatrudnienia, wynikająca z potrzeby dostosowania się do realiów rynkowych. Każdemu z odchodzących pracowników zarząd Domodi zapewnił indywidualne wsparcie w poszukiwania pracy oraz odprawy zależne od stażu pracy - zapewnia.

Adam Plona, szef Domodi napisał na swoim Facebooku, że może polecić specjalistów z zakresu m.in. marketingu, SEO czy kontaktów z klientami, bo „niestety także i u nich sytuacja rynkowa oznacza trudne rozstania”.

Do Grupy Domodi należą serwisy e-commerce Domodi, Allani i Homebook. Jej właścicielem jest Wirtualna Polska Holding, która we wrześniu 2014 roku za 15 mln zł przejęła 51 proc. udziałów Domodi (należały wtedy do niego serwisy Domodi.pl i Homebook.pl), rok później firmy wspólnie kupiły za 11,3 mln zł przejęły Allani.pl, a w 2018 roku WP za pozostałe 49 proc. udziałów Domodi zapłaciła 118,4 mln zł.

Zwolnienia w Wakacje.pl i Nocowanie.pl

Wirtualna Polska zredukowała zatrudnienie w niektórych spółkach ze swojego pionu pozamediowego. Z końcem marca zwolniła kilkadziesiąt osób firmy Wakacje.pl zajmującej się sprzedażą wycieczek zagranicznych.
- Wakacje.pl ograniczają koszty, tak aby lepiej przygotować się do kolejnego sezonu - tłumaczył Micha Siegieda, dyrektor WP ds. komunikacji i PR.

Ponadto w należącej do Wirtualnej Polski spółce Nocowanie.pl, zajmującej się turystyką krajową, pożegnano się z ok. 10 pracownikami.

W połowie marca br. Wirtualna Polska Holding podała swoje wyniki za cały 2019 rok. Zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 24,9 proc. do 708,7 mln zł oraz spadek zysku netto z 76 do 71,1 mln zł. Gotówkowe przychody sprzedażowe Wirtualnej Polski zwiększyły się w ub.r. o 26,3 proc. - z 542,75 do 685,47 mln zł. Natomiast wpływy barterowe (osiągane tylko w pionie internetowym) zmalały z 24,58 do 23,23 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kilkanaście osób zwolnionych z Grupy Domodi Wirtualnej Polski. "Dostosowanie do realiów rynkowych"

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bit
Łaskawca, „może polecić” :)
12 2
odpowiedź
User
Swan
i polecieli.
2 1
odpowiedź
User
mój nick
Z tym nocowaniem.pl to ściema, bo w rzeczywistości zwolniono tam więcej osób - także w eholiday.pl , również należącym do WP. Wykorzystują sytuację i na dodatek biorą pomoc od państwa w ramach tarczy, która miała zapobiec zwalnianiu ludzi.
13 0
odpowiedź
User
ach
z mojej wiedzy (u źródła) zwolniono ponad 30 osób w domodi a nie kilkanaście....
8 2
odpowiedź
User
Wroclawianin
Czy 30-cioro kilka osób (bliżej 40) to kilkanaście osób? Jak taka jest matematyka w WP, to pewnie z mocowanie zamiast 10 zwolnili 30? Teraz czas na extradom i totalmoney czy tam już się ludzie sami ewakuowali?
10 2
odpowiedź