SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Klaudiusz Pobudzin nowym szefem biura prasowego Energi

Dyrektorem biura prasowego państwowej spółki energetycznej Energa został Klaudiusz Pobudzin, zastępując odwołanego Andrzeja Dunajskiego. Pobudzin wcześniej pracował m.in. w Telewizji Polskiej i Telewizji Trwam.

- Zarząd Energa S.A. planuje stworzenie nowoczesnego systemu komunikacji z mediami i klientami. Zadanie to powierzył Klaudiuszowi Pobudzinowi, którego powołał na dyrektora biura prasowego - poinformowała spółka.

- Początek roku to świetny czas na podjęcie nowych wyzwań. Mam mnóstwo pomysłów. I od razu zabieram się do pracy - zapowiedział Pobudzin. - Stworzymy w Enerdze najnowocześniejszy system komunikacji - dodał w rozmowie z Dorzeczy.pl.

Firma zamierza uruchomić internetową platformę informacyjną dla klientów, która będzie też wykorzystywana do komunikacji z pracownikami. Najważniejsze wyzwania są związane z tematem cen prądu, o które politycy spierali się w grudniu (pod koniec miesiąca przyjęto rządowy projekt obniżki akcyzy na energię elektryczną).

Poprzednio szefem biura prasowego Energi był Andrzej Dunajski. Został odwołany w drugiej połowie grudnia, po tym jak „Gazeta Wyborcza” w tekście o cenach prądu dla firm przypomniała jego wypowiedź z listopada. Dunajski stwierdził wtedy, że Energia Obrót, funkcjonując na rynku konkurencyjnym, „dokłada wszelkich starań, aby wzrost kosztów, o którym mowa wyżej, w możliwie najmniejszym stopniu przekładał się na podniesienie cen w ofertach składanych przedsiębiorcom”.

Energa jest kontrolowana przez skarb państwa, do którego należy 51,5 proc. akcji spółki dających 64,1 proc. głosów na walnym zgromadzeniu jej akcjonariuszy. Przez ostatni rok firma miała troje prezesów - tę funkcję pełnili kolejno Daniel Obajtek (od marca 2017 do lutego ub.r., potem Obajtek został prezesem Orlenu), Arkadiusz Siwko (od lutego do lipca ub.r.) oraz Alicja Klimiuk (od sierpnia ub.r.).

Pobudzin był dziennikarzem w TVP i TV Trwam

Klaudiusz Pobudzin od początku 2016 roku do początku ub.r. pracował w Telewizji Polskiej. Najpierw był reporterem „Wiadomości”, dołączył do redakcji krótko po tym, jak w konsekwencji powołania nowego zarządu TVP zmieniło się kierownictwo i większość reporterów programu. Wiele materiałów Pobudzina oceniano jako stronnicze, szeroko komentowano zwłaszcza relację na temat braku manifestacji KOD-u oraz rozmowę z ówczesnym liderem tej organizacji Mateuszem Kijowskim o jego zaległościach w płaceniu alimentów.

W sierpniu 2016 roku Pobudzin został szefem „Teleexpressu”, a w maju 2017 roku objął funkcję dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (nadzorującej wszystkie programy informacyjne i publicystyczne TVP).

Wcześniej Klaudiusz Pobudzin pracował m.in. w Telewizji Trwam. Natomiast w ostatnich miesiącach był związany z serwisem CentruMedialne.pl, uruchomionym przez Grzegorza Pawelczyka, wcześniej m.in. szefa TVP Info.

Dołącz do dyskusji: Klaudiusz Pobudzin nowym szefem biura prasowego Energi

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
Dobra decyzja. I naturalna droga w tym fachu. Trochę szkoda, że zabraknie go w mediach. Ale nie można mieć wszystkiego
odpowiedź
User
Spike
Przecież takie proste , ze jak się było w telewizji państwowej to można liczyć na etat w spółce państwowej i nie zaczynać od zera tylko od dyrektora , ważne żeby suweren się zgadzał
odpowiedź
User
widz555
Praca łatwiejsza, a zarobki większe i tyle w temacie.
odpowiedź