SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konflikt w Radiu Nowy Świat. Odchodzi Magdalena Rataj, Piotr Jedliński rezygnuje z udziałów

Z Radia Nowy Świat odchodzi zajmująca się promocją, patronatami medialnymi i komunikacją wewnętrzną dziennikarka i wydawczyni Magdalena Rataj. Tymczasem były prezes rozgłośni, Piotr Jedliński zaproponował we wtorek przejęcie swoich udziałów stowarzyszeniu, zawiązanemu przez patronów.

Magdalena Rataj Fot. Facebook/Magdalena RatajArticle

Magdalena Rataj pracowała w Radiu Nowy Świat od samego początku - jak pisze Piotr Jedliński, trafiła tam „polecona przez Krzysztofa Łuszczewskiego”. - Kompletna wariatka, kochająca radio, doświadczona i wnosząca wiele dobrego - komentuje były prezes Radia Nowy Świat.

Rataj: Niełatwa decyzja o odejściu

Odchodząca dziennikarka zajmowała się w Radiu Nowy Świat - jak sama pisze - „szeroko pojętą promocją”: patronatami medialnymi, komunikacją wewnętrzną w firmie. Współorganizowała też koncerty. - Przez jakiś czas pracowałam w sekretariacie, opiekowałam się także gośćmi przychodzącymi do radia, byłam wydawcą „Sobotniego Brzasku”, przygotowywałam materiały reporterskie, a to tylko część z moich zadań - poinformowała Rataj.  

Jak zaznacza odejście z radia było jej decyzją, choć we wpisie sugeruje, że być może nie do końca tak było. - To moja decyzja, która, proszę mi wierzyć, dużo mnie kosztowała i nie była dla mnie łatwa, ale nie mam innej możliwości. Musiałam dokonać takiego wyboru. Wygrał rozsądek: muszę bronić pewnych elementarnych granic, które zostały naruszone. Stąd ta łamiąca moje serce i głos decyzja.

Szanowni Patroni, Drodzy Słuchacze Radia Nowy Świat! Nazywam się Magdalena Rataj i przez ostatnie pół roku dane mi było...

Opublikowany przez Em Ratą Poniedziałek, 1 lutego 2021

Zanim trafiła do Radia Nowy Świat, Magdalena Rataj pracowała m.in. w Radiu Afera, Radiu Planeta, Radiu RMI, a także Nowa TV. Ostatnim jej miejscem pracy przed internetową rozgłośnią był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

To trzecia już osoba, która w ostatnich miesiącach odchodzi z Radia Nowy Świat. Na początku stycznia br. z rozstała się z rozgłośnią Patrycja Macjon -  założycielka fanpage'a „Ratujmy Trójkę” i była członkini zarządu spółki zarządzającej RNŚ. Natomiast w sierpniu ub. roku odszedł Piotr Jedliński - były prezes rozgłośni. Na odchodnym obarczył za to pośrednio winą  Magdalenę Jethon i Jerzego Sosnowskiego, który miał mu sugerować rozstanie z firmą. To nie jest koniec strat radia. 21 stycznia zmarł zarażony koronawirusem były członek zarządu, dyrektor muzyczny stacji - Krzysztof Łuszczewski.

Jedliński oferuje słuchaczom akcje RNŚ

Odchodząc, Piotr Jedliński zachował 20 procent udziałów rozgłośni. I właśnie te udziały zaproponował we wtorek słuchaczom - sugerując im założenie stowarzyszenia celem ich przejęcia. - Najwłaściwszymi wspólnikami będą Słuchacze - ci, którzy na rzecz RNŚ przekazali już blisko 7 milionów złotych. Zależy mi jednak na tym, by wspomniane 20 proc. udziałów nie zostało objęte przez jedną, prywatną osobę, a przez większe grono zaangażowanych słuchaczy - zainteresowanych działaniem RNŚ i chcących mieć wpływ na jego rozwój - napisał na Facebooku Jedliński. - Patroni i Słuchacze mogliby powołać do życia stowarzyszenie, które objęłoby udziały. By tak się stało, po utworzeniu wspomnianego stowarzyszenia - zgodnie z formalną ścieżką - zwrócę się do Zarządu Radio Nowy Świat Sp. z o.o. o zgodę na zbycie udziałów.

Jedliński pisze jasno: nie chciałby być inicjatorem powstania takiego stowarzyszenia. - Inicjatywa leży wyłącznie po Państwa stronie - jeśli chcą mieć Państwo realny wpływ na to, w jakim kierunku podążać będzie Radio Nowy Świat - kończy swój wpis.

Kilka godzin później wycofał się z pomysłu założenia stowarzyszenia (pod naciskiem krytyki), ale jak stwierdził - nie wycofał się z pomysłu sprzedaży swoich udziałów.

Radio Nowy Świat nadaje od lipca ub. roku, na dzień dzisiejszy rozgłośnia ma ponad 31,3 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty w wysokości ponad 666,2 tys. zł. Ogółem radio zebrało 6,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Konflikt w Radiu Nowy Świat. Odchodzi Magdalena Rataj, Piotr Jedliński rezygnuje z udziałów

128 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eryk
Hahaha. No nie może być. Te wszystkie kanały internetowe tych co myśleli, że fucha w Trójce jest dożywotnia i dziedziczna i można urządzić prowokację w środku kampanii prezydenckiej i sapać o praworządności zapowiadając piosenkę Lajonela Riczi myślą, że cierpliwość wpłacających na Patronite jest też nieskończona.
odpowiedź
User
Eryk
Hahaha. No nie może być. Te wszystkie kanały internetowe tych co myśleli, że fucha w Trójce jest dożywotnia i dziedziczna i można urządzić prowokację w środku kampanii prezydenckiej i sapać o praworządności zapowiadając piosenkę Lajonela Riczi myślą, że cierpliwość wpłacających na Patronite jest też nieskończona.
odpowiedź
User
Gol
Wychodzi stary wzorek. Nie da się go zamalować. Ludzie żywiący się konfliktem nie mogą przestać. Tylko na kogo teraz zrzucić winę gdy nie ma już złej prezes???
odpowiedź