SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gra komputerowa Roberta Lewandowskiego nie ukaże się. "Projekt nie rozwijał się"

W ubiegłym roku miała ukazać się gra komputerowa sygnowana nazwiskiem i twarzą Roberta Lewandowskiego. Teraz okazuje się, że udziałowcy spółki RL9Sport Games, która miała ją wydać, anulowali projekt. Jednym z udziałowców jest Robert Lewandowski.

Screen gry Roberta lewandowskiego, fot. YouTube/Football Coach: the GameArticle

Robert Lewandowski wspólnie z Playway, jednym z największych producentów i wydawców gier wideo w Polsce, oraz Rafałem Cymermanem założył pod koniec 2020 r. spółkę RL9sport Games. Firma miała wyprodukować grę grę „Football Coach the Game”, której premiera zapowiedziana była na 2022 r.

Playway objął 50 proc. akcji RL9sport Games oraz wniósł do spółki pomoc działów odpowiedzialnych za marketing i sprzedaż. Robert Lewandowski, do którego należy 20 proc. akcji, miał wspierać zespół projektowy w trakcie developmentu gry.

Gra Roberta Lewandowskiego pod nazwą „Football Coach the Game” miała być symulatorem trenera piłkarskiego. Gra początkowo miała działać na komputerach i urządzeniach mobilnych, - Poza kwestiami typowo piłkarskimi, jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny. Wpływanie na życie szatni. Relacje z zawodnikami i szefostwem. Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych - pisano w zapowiedzi „Football Coach the Game”.

- Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach - zapowiadał Rafał Cymerman, wspólnik Roberta Lewandowskiego.

Teraz "Puls biznesu" poinformował, że gra nie pojawi się na rynku. Prezes firmy PlayWay poinformował, że gra nie wyszła poza wstępne fazy. - Przez dwa lata nie udało się zbudować wystarczająco dużej grupy zainteresowanych graczy. Projekt utknął w fazie wstępnej i od dłuższego czasu nie rozwijał się - przyznał gazecie Krzysztof Kostowski. Jak się okazuje, zainteresowanie grą, która można było śledzić na platformie Steam, wyraziło zaledwie 800 osób. Zwiastun gry, który został opublikowany na YouTube, ma tylko 76 tys. wyświetleń.

Robert Lewandowski wyda grę o remontowaniu stadionów

Robert Lewandowski planuje jednak wydać inną grę. Na początku tego roku spółka Goat Gamez, której udziałowcami są notowane na giełdzie Movie Games i Robert Lewandowski, opublikowała pierwszą zapowiedź gry wideo „Sports: Renovations” polegającej na remontowaniu stadionów i hal sportowych.

W komunikacie prasowym Goat Gamez zapowiedziano, że „Sports: Renovations” będzie pierwszoosobowym symulatorem, w którym gracz wciela się w rolę osoby odpowiedzialnej za renowację podupadających obiektów sportowych. Na początek zadaniem gracza będzie zebranie pieniędzy potrzebnych na remont hali do koszykówki w jego rodzinnym mieście.

- Gracz będzie odpowiedzialny za całość remontu: od zbierania i wyrzucania śmieci, przez malowanie ścian, aż do składania przyrządów sportowych i meblowania wnętrz. Gracz dowie się, jak takie obiekty powstają, i będzie miał okazję zmontować na przykład ring, ścianę do wspinaczki czy murawę, a także pomalować lód na stadionie do hokeja. Za każde wykonane zlecenie gracz otrzyma „pamiątkę”, swoiste trofeum, które będzie mógł umieścić w specjalnym pomieszczeniu w swojej siedzibie. Siedzibę również będzie można rozwijać, co pozwoli odblokować nowe korzyści, a nawet misje poboczne - opisano.

To pierwsza produkcja uruchomionej dwa lata temu spółki Goat Gamez. - Każdy poziom jest przemyślany w najmniejszych detalach. Z każdym obiektem sportowym wiąże się unikalna historia, którą gracz niczym detektyw składa w całość podczas renowacji budynku. Wszystko, na co gracz natrafi podczas misji, od nadszarpniętych plakatów na ścianach po ulotki i listy rozrzucone na biurku, ma znaczenie dla fabuły gry - zapewnia Piotr Kubiński, od jesieni 2021 roku prezes firmy. Premierę „Sports: Renovations” w wersji na komputery wstępnie zaplanowano w br. W komunikacie zaznaczono, że „na ostateczny termin wpływ będą mieć uwarunkowania produkcyjne i marketingowe”.

W zwiastunie gry pojawia się Robert Lewandowski

W zwiastunie „Sports: Renovations” pojawia się Robert Lewandowski, który jest współwłaścicielem Goat Gamez. - Cieszymy się ze wsparcia Roberta Lewandowskiego, najbardziej znanego polskiego piłkarza i współzałożyciela Goat Gamez - podkreśla Piotr Gnyp, chief marketing officer Movie Games. Na koniec 2021 roku Movie Games miało 69 proc. udziałów Goat Gamez, Robert Lewandowski - 26 proc., a 5 proc. należało do Filipa Szklarzewskiego. Rok wcześniej zapowiadano, że pierwszymi projektami tworzonymi przez Goat Gamez będą Championship Simulator, Referee Simulator, Football Agent Simulator, FoodStand Tycoon, Inside Football. Zaznaczono, że firma będzie też pracować nad trzema innymi grami.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. cała grupa kapitałowa Movie Games zanotowała spadek przychodów rok do roku z 7,95 do 4,97 mln zł i zysku netto z 9,93 do 3,27 mln zł. Tylko w trzecim kwartale ub.r. przy 1,17 mln zł miała 2,75 mln zł straty netto. Inna spółka Roberta Lewandowskiego szykuje „Football Coach the Game”

Robert i Anna Lewandowscy, Wersow i Friz najpopularniejszymi influencerami w 2022 roku

Dołącz do dyskusji: Gra komputerowa Roberta Lewandowskiego nie ukaże się. "Projekt nie rozwijał się"

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Haim Kilkenheim
Robert, po co jeszcze pakujesz się w jakieś gry i biznesy. Kup sobie w Sydney duży apartament z widokiem na morze i endżojuj życie !
odpowiedź
User
Słabe to wszystko
Marne szanse, pomysł słaby, tym bardziej, że Lewy to już schodzący zawodnik u schyłku kariery, co widać po meczach w Barcelonie. Dodatkowo ta spółka przynosi straty i zapewne udziałowcy ja rozwiążą
odpowiedź
User
Tolo
Proponuję grę w której reprezentanci próbują rozdzielić premię. Kilku czołowych zawodników chce przejąć lwią część pieniędzy i rozpoczyna się wartka intryga
odpowiedź