SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magazyn o grach „Pixel” znika z rynku. "Bolesny krok"

Firma Idea Ahead zawiesza wydawanie magazynu „Pixel” poświęconego tematyce gier wideo. Jego ostatni numer ukaże się 21 grudnia. Wydawca tłumaczy, że powodem tej decyzji jest „obecne otoczenie rynkowe i drastyczny wzrost kosztów wydawniczych, szczególnie papieru, druku, energii elektrycznej i logistyki”.

Article

- To bardzo bolesny krok, ale niestety konieczny z punktu widzenia utrzymania rentowności wydawnictwa. Podjęliśmy decyzję o skoncentrowaniu nakładów i działań na dalszym rozwoju miesięcznika „PSX Extreme”, który obecnie jest jedynym na polskim rynku wydawnictwem prasowym poświęconym tematyce gier wideo i popkulturze i ukazuje się nieprzerwanie od ponad 25 lat - mówi Robert Łapiński, wydawca „Pixela”.

- Jestem emocjonalnie przywiązany do marki Pixel, podobnie jak wielu czytelników i członków redakcji, pozostawiam więc otwartą opcję powrotu pisma za jakiś czas. Oczywiście wymagałoby to pozyskania partnera, który zechciałby ponieść ciężar głównie finansowania projektu, wiadomo też, że musiałaby pojawić się perspektywa uzyskania rentowności przez tytuł. Na chwilę obecną nie mogę tego obiecać, ale nie powiem 'nigdy' - dodaje wydawca.

Dla prenumeratorów i osób wspierających Pixela w serwisie Patronite.pl wydawca przewidział indywidualną ofertę kontynuacji usług wokół magazynu „PSX Extreme”. Jego redakcję zasili część dotychczasowych autorów „Pixela”.

Najbliższy, 304. numer „PSX Extreme” ukaże się 14 grudnia, tradycyjnie z dołączonym Kalendarzem Gracza na rok 2023. Magazyn będzie nadal drukowany w nakładzie 25 tys. egz.

"Pixel" ukazywał się od 2015 roku

„Pixel” powstał w 2015 roku po konflikcie między wydawcą i właścicielem tytułu reaktywowanego magazynu "Secret Service" jako następca tego pisma.

Poza wydawaniem czasopism, Idea Ahead jest organizatorem wydarzeń dla branży gier wideo i graczy. W roku 2023 odbędą się dwie edycje Gamedev & Creative Careers Expo (wiosenna i jesienna), 11. odsłona Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 oraz Extreme Party 2023.

W związku ze wzrostem cen papieru, druku i energii Burda Media Polska zamyka z końcem tego roku ponad 20 magazynów, a Ringier Axel Springer likwiduje "Auto Świat" i zmniejsza częstotliwość wydawania "Przeglądu Sportowego". W obu firmach rozpoczęto procesy zwolnień grupowych.

Dołącz do dyskusji: Magazyn o grach „Pixel” znika z rynku. "Bolesny krok"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
S
Szok po prostu! Na rynku prasy gamingowej pozostaje jedynie "CD-Action" oraz "PSX Extreme". Pozostaje na jak długo? Owego pytania nie stawiam bynajmniej w duchu złośliwości. Bardziej niepewności, co do przyszłości prasy drukowanej. Jest coraz ciężej. Po prostu jest... coraz... ciężej.
odpowiedź
User
jurek
WRESZCIE! Każdy następca pomyśli 2 razy, zanim zacznie pisać artykuły o PRLu, planszówkach, komiksach, horrorach i wuj wie o czym jeszcze ZAMIAST O GRACH. Do tego te nudne felietony. Bitch please.
odpowiedź
User
NikkiWolf
Ciekawe kto następny dla Gazetowego Żniwiarza? Zapewne CD-Action po swoich akcjach z czytelnikami oraz złamanymi obietnicami
odpowiedź