SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Krajowy Finał Eurowizji

24 stycznia poznamy polskiego reprezentanta na Eurowizję

12 maja 2004 roku w Stambule (Turcja) odbędzie się runda kwalifikacyjna 49. Konkursu Piosenki Eurowizji. Do Finału Eurowizji, który odbędzie się 15 maja 2004 roku, przejdzie dziesięciu wykonawców z rundy kwalifikacyjnej.

Pozostali wykonawcy w finale 49. Konkursu Piosenki Eurowizji to reprezentacje krajów, które w ubiegłym roku zajęły czołowe miejsca w konkursie. W związku z tym reprezentacja Polski, automatycznie zakwalifikowana została do finału konkursu.

Decyzję o wyborze naszego artysty podejmą widzowie w trakcie koncertu, który odbędzie się 24 stycznia 2004 roku w gmachu Telewizji Polskiej S.A. Transmitowany będzie on na antenie telewizyjnej Jedynki oraz telewizji Polonia o godz. 20.10.

Koncert poprowadzą Magda Mołek i Tomasz Kamel, a artystów prezentować będzie Artur Orzech.

Wczoraj w obecności menedżerów zespołów zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu krajowego, odbyło się losowanie kolejności prezentacji konkursowych utworów. Artyści wystąpią w kolejności:

1. Offside - Dreaming About You
2. Małgorzata Ostrowska - Nie uwierzę
3. Goya - All My Senses
4. Katarzyna Klich - Let Me Introduce
5. Planeta - Easy Money
6. Sistars - Freedom
7. Janusz Radek - Pocztówka z Avignonu
8. Golden Life - Labyrinth Of Life
9. Blue Café - Love Song
10. Łzy - Julia, tak na imię mam
11. Alex - I'm Still Alive
12. Krzysztof Kiljański - Stay
13. Indigo - Mogę dziś
14. Kowalski - Sen Kowalskiego
15. Marcin Rozynek - Freedom

Każdy artysta, zgodnie z regulaminem konkursu Eurowizji, wykonywać będzie utwór z pół playbacku, który nie może przekroczyć 3 min. Zespół może się składać maksymalnie z 6 osób.

Drugi raz w historii TVP to widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi na 49. Konkursie Piosenki Eurowizji. W trakcie programu 24 stycznia, po występie wszystkich uczestników zostaną uruchomione numery Audiotele i SMS, pod które widzowie wysyłać będą swoje typy. Do każdego wykonawcy podporządkowany będzie osobny numer Audiotele i SMS. Numery będą aktywne tylko przez 15 minut, po upływie tego czasu zostaną zebrane wyniki i dowiemy się, kto w tym roku będzie reprezentował Polskę na Eurowizji.EUROWIZJA - HISTORIA

ROK WYKONAWCA PIOSENKA miejsce

2003 Ich Troje Keine Grenzen 7
2001 Piasek 2 long 20
1999 Mietek Szcześniak Przytul mnie mocno 18
1998 Sixteen To takie proste 17
1997 Anna Maria Jopek Ale jestem 11
1996 Kasia Kowalska Chce znać swój grzech 15
1995 Justyna Steczkowska Sama 18
1994 Edyta Górniak To nie ja 2.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krajowy finał Eurowizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl