SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT przyznała koncesję stacji Miszczaka

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję Telewizji Obiektyw Bogdana Miszczaka z Krosna. Regulator zgodził się również na zmianę koncesji Zachodniopomorskiej Telewizji (ZTV) oraz Trendy Radia.

Telewizja Obiektyw Bogdana Miszczaka Article

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska poinformowała Wirtualnemedia.pl, że Telewizja Obiektyw Bogdana Miszczaka z Podkarpacia otrzymała nową koncesję na program o charakterze wyspecjalizowanym, informacyjno-publicystycznym nadawany w sieciach telekomunikacyjnych. Bogdan Miszczak to prywatnie brat Edwarda Miszczaka, byłego dyrektora programowego TVN, który niebawem ma zacząć pracę na takim samym stanowisku w Polsacie.

Stacja nadaje od 2002 roku. Powstała na bazie Radia Fakty. Telewizja Obiektyw jest dostępna w Rzeszowie, Krośnie, Jaśle, Sanoku, Ustrzykach Dolnych, Brzozowie i Lesku. Nadaje programy informacyjne i dokumentalne poświęcone Podkarpaciu. Rada nie zdradziła czemu nadawca wystąpił o nową koncesję. Być może nie złożył wniosku o przedłużenie dotychczasowej na rok przed jej wygaśnięciem, czego wymaga regulator. Obecna koncesja przestanie obowiązywać 1 kwietnia 2023 roku.

Zobacz także: Nowa KRRiT zdecyduje w sprawie koncesji TVN, Polsatu i TOK FM

Pozostałe decyzje KRRiT

KRRiT rozstrzygnęła również wniosek nadawcy Tomasza Sawickiego o zmianę koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Zachodniopomorska Telewizja (ZTV), poprzez jej rozszerzenie o kolejne sieci telekomunikacyjne. Tym samym stacja może poszerzyć zasięg techniczny. Stacja nadaje od 12 lutego 1995 roku. W ojej ofercie można znaleźć głównie programy informacyjne i publicystyczne. ZTV jest dostępna w sieci kablowej Vectra w Świnoujściu, Kamieniu Pomorskim, Goleniowie, Nowogardzie i Stargardzie.

Zobacz także: KRRiT wkrótce zajmie się koncesją dla kolejnego kanału TVN

Ponadto KRRiT rozstrzygnęła wnioski spółki Trendy Media Mikoś i Jedziniak z Krosna o zwiększeniu limitu reklam i zmianę nazwy spółki na Trendy Media M. Mikoś.  Krośnieńskie Trendy Radio rozpoczęło nadawanie w marcu 2014 roku i można go słuchać m.in. w Krośnie, Jaśle, Gorlicach, Tarnowie i Dębicy (101,9 MHz), Sanoku, Lesku, Brzozowie i Ustrzykach Dolnych (95,2 MHz), a także w multipleksach DAB+ w  Tarnowie i Andrychowie. Stacja nadaje hity z lat 80., 90., a także muzykę dance, eurodance, rock, disco polo. W ofercie nie brakuje programów lokalnych.

10 października br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na przewodniczącego wybrała Macieja Świrskiego, a jego zastępczynią została Agnieszka Glapiak. Zarówno przewodniczący, jak i wiceprzewodnicząca zostali wybrani do KRRiT przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. W gremium zasiadają też: medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Tadeusz Kowalski (wybrany przez Senat), była szefowa „Wiadomości” TVP1 Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp, medioznawca toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej (wskazani przez prezydenta).

Dołącz do dyskusji: KRRiT przyznała koncesję stacji Miszczaka

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dave
Trendy Radio to lepiej by mogli zwinąć interes i przekazać częstotliwość innej stacji jak choćby RMF Maxx albo Leliwa.
2 10
odpowiedź
User
qawswhd
Co za prymitywny clickbait! Shame on you WM!
31 1
odpowiedź
User
KamilS.
Trendy Radio to lepiej by mogli zwinąć interes i przekazać częstotliwość innej stacji jak choćby RMF Maxx albo Leliwa.

Akurat Trendy bym się nie czepiał, w porównaniu do innych lokalnych stacji naprawdę są lokalni, stacja robiona przez ludzi z regionu i to słychać. A w RMF Maxx często we fleszach mylą nazwy osiedli, ulic, czy nazwiska przy wypowiedziach. słychać, że ktoś kto czyta nie jest z Podkarpacia.
Jadąc z pracy słucham Trendy i życzę im żeby byli jak najdłużej, bo sieciówek to ja mogę sobie przez internet posłuchać również, nie muszę mieć ich na fm-ie.
7 2
odpowiedź