SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

KRRiT ukarała Kino Polska i Canal+ Sport. "Za mało audycji z udogodnieniami dla niepełnosprawnych"

Przewodniczący KRRiT nałożył na spółki Kino Polska TV i ITI Neovision, nadawców Kino Polska i Canal+ Sport, karę w łącznej kwocie 32 tys. zł za niższy niż obowiązujący udział audycji z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządów wzroku lub słuchu.

Article

Nadawcy programów telewizyjnych są zobligowani - zgodnie z art. 18a ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji - do zapewnienia co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu nadawania programu na audycje z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządów wzroku lub słuchu.

Kontrola Krajowej Rad Radiofonii i Telewizji wykazała, że w czwartym kwartale 2015 roku udział audycji z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych w programie Kino Polska wyniósł 2,53 proc., a w programie Canal+ Sport - 1,19 proc.

Decyzją przewodniczącego Krajowej Rady na spółkę Kino Polska TV została nałożona kara w wysokości 2 000 zł, a na ITI Neovision - 30 000 zł.

- Wymierzając karę, KRRiT uwzględniła przesłanki ustawowe, określone w art. 53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, tj. zakres i stopień szkodliwości naruszenia, możliwości finansowe nadawcy, a także jego dotychczasową działalność, w tym stwierdzone przypadki naruszenia w przeszłości powyższych norm - uzasadnia KRRiT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT ukarała Kino Polska i Canal+ Sport. "Za mało audycji z udogodnieniami dla niepełnosprawnych"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Terier
w Cyfrowym Polsacie brak możliwości zmiany ścieżki na kanale Kino Polska, to jak można oglądać filmy z audio deskrypcją?
8 8
odpowiedź
User
Filip
I bardzo dobrze bo ITI Neovision ukarana za to że był spór z Telewizją Polsat
8 8
odpowiedź
User
Filip
Dobrze że "Stopklatka TV" znalazła się w "Agorze S.A." a nie w "Kino Polska TV S.A."
8 8
odpowiedź