SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Polska w stanie zimnej cyberwojny" z Rosją. Znany polityk zabrał głos

Polska znajduje się w stanie zimnej cyberwojny, to właśnie z Rosji i Białorusi nasz kraj jest atakowany w przestrzeni cyfrowej - powiedział podczas kongresu Impact 2024 w Poznaniu wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Krzysztof Gawkowski (fot. Mieszko Piętka/AKPA) Krzysztof Gawkowski (fot. Mieszko Piętka/AKPA)

Krzysztof Gawkowski dodał, że wiele wskazuje na zaangażowanie tamtejszych struktur państwowych takich jak GRU (wywiad wojskowy).

"Możemy dzisiaj śmiało powiedzieć, że Polska jest w cyfrowej zimnej wojnie, która dotyczy przyszłości i odpowiedzialności. Im więcej cyfrowych przemian, tym więcej pól cyberniebezpiecznych. Musimy o nich rozmawiać" - wskazał wicepremier.

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski ostro o Rosji

W tamtym tygodniu udało się nam Polskę zabezpieczyć przed kierowanymi na infrastrukturę krytyczną atakami i dać poczucie bezpieczeństwa dla Polek i Polaków - podkreślił Gawkowski.

"Jesteśmy przed ważnym wydarzeniem, dokładnie za miesiąc odbędą się krajowe konsultacje dotyczące cyberbezpieczeństwa. 20 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędziemy ministerialne konsultacje społeczne dotyczące wszystkich kierunków działania, które mają być drugim krokiem po konsultacjach społecznych, które ogłosiliśmy pod koniec 2023 r." - powiedział szef resortu cyfryzacji.

Czytaj też: Coraz więcej dezinformacji wokół nas. Jak z nią walczyć? Debata Wirtualnemedia.pl na EKG

"Ta dyskusja, którą planujemy na Stadionie Narodowym 20 czerwca br. ma być pierwszym krokiem do ogłoszenia strategii cyfrowej, która będzie realizowana po wakacjach 2024 r. Chcemy żeby udział interesariuszy i publicznych, i biznesowych był jak największy, żebyśmy wypracowali dokument, który nie będzie patrzył w przyszłość tylko z perspektywy najbliższych miesięcy czy lat, ale dawał perspektywę całej dekady" - wyjaśnił Gawkowski.

Dołącz do dyskusji: "Polska w stanie zimnej cyberwojny" z Rosją. Znany polityk zabrał głos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl