SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio ZET usuwa tekst o Krzysztofie Stanowskim. "Nigdy nie powinien być opublikowany"

Portal Radia ZET (Agora) opublikował artykuł „Kto stoi za Krzysztofem Stanowskim? Kanał Zero ma mieć powiązania z Rosją”. W odpowiedzi na reakcję Stanowskiego redaktor naczelny serwisu Łukasz Sawala poinformował o usunięciu publikacji i przeprosił dziennikarza.

Krzysztof Stanowski, źródło: Kanał ZeroKrzysztof Stanowski, źródło: Kanał Zero

We wtorek publicysta i pisarz Tomasz Piątek opublikował na kanale youtubowym Reset Obywatelski nagranie „Kto stoi za sukcesem Kanału Zero Krzysztofa Stanowskiego?”

Piątek analizował m.in. przeszłość prawnika Bogusława Leśnodorskiego, który jego zdaniem miał obsługiwać prokremlowskiego oligarchę oraz robić interesy w Rosji i na Białorusi. Leśnodorski to były właściciel Legii Warszawa, w Kanale Zero razem z profesorem Marcinem Matczakiem prowadzi format „Niepoprawnik”.

Radio ZET o Krzysztofie Stanowskim

Następnie portal rozrywka.radiozet.pl opublikował artykuł autorstwa Sergiusza Kurczuka będący omówieniem filmu Tomasza Piątką. Tekst nosił tytuł „Kto stoi za Krzysztofem Stanowskim? Kanał Zero ma mieć powiązania z Rosją”. Nosił, bo ma go już w sieci, o czym na portalu X (dawniej Twitter) poinformował redaktor naczelny portalu Radia ZET Łukasz Sawala. - Artykuł został usunięty. Padło w nim kilka za daleko idących stwierdzeń, zupełnie niepotrzebnie - wskazał Sawala.

Czytaj także: Eksperci o Kanale Zero

Krzysztof Stanowski zareagował: „Kilka za daleko idących stwierdzeń? Wrzucacie totalne g***, sugerując, że działam na zlecenie Kremla, po czym usuwacie z powodu "kilku za daleko idących stwierdzeń”. Wyp***. Mielibyście chociaż honor, żeby napisać, że przepraszacie za ten skandaliczny artykuł.” Sawala szybko odpowiedział na X: „Przepraszam w imieniu redakcji”.

Tuż przed północą pojawiło się także oświadczenie Łukasza Sawali na stronie radiozet.pl: “We wtorek na naszym portalu pojawił się tekst, który nigdy nie powinien zostać opublikowany. W imieniu redakcji przepraszam Krzysztofa Stanowskiego, ponieważ bez uzasadnienia zasugerowaliśmy, że on, jego firma lub jego partnerzy biznesowi mogą mieć związki z Putinem, na co nie ma żadnych dowodów. Wnioski z tego błędu już zostały wyciągnięte.”

„Wyborcza” na temat Kanału Zero

Stacja Radio ZET należy do grupy Eurozet, której większościowym udziałowcem jest Agora. Krzysztof Stanowski skomentował: „Agora - bo do niej należy Radio ZET - uderza ponownie. Tym razem mam powiązania z Rosją. Dowody są po prostu porażające.” Niedawno informowaliśmy o publikacjach „Gazety Wyborczej” na temat Kanału Zero. Stanowski w dwóch nagraniach odnosił się do artykułów. Zarzucił autorom manipulacje w imię walki o budżety reklamowe. 

Projekt Krzysztofa Stanowskiego ma obecnie 1,07 mln subskrypcji. 437 filmów zapewniło do tej pory prawie 116 mln wyświetleń. Kanał wystartował oficjalnie 1 lutego br. 

Dołącz do dyskusji: Radio ZET usuwa tekst o Krzysztofie Stanowskim. "Nigdy nie powinien być opublikowany"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Guziczunio
Uuuu ale im zrobił!!! A co na to PIATEK będzie PLAKUNIAL teaz
odpowiedź
User
Pierwsze zrudli informacji
Ej to tylko stażysta napisał. Kredyty mają, to nie ma komu pisać/weryfikować bo długi spłacać przecież trzeba. Zrozumcie to ludzie a nie czepiacie się…
odpowiedź
User
Pawel
Nie slucham radia zet,obrazanie maja w dna,chocby ks.Popiełuszke (padlo na antenie nazwa łóżka : popie łóżko).
odpowiedź