SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Viaplay z transmisjami KSW na wyłączność, będzie 12 gal rocznie

Platforma streamingowa Viaplay będzie na wyłączność transmitowała gale KSW, pierwszą pokaże 18 grudnia. Od przyszłego roku organizowanych będzie 12 gal rocznie. Poprzednio KSW przez 17 lat współpracowało z Grupą Polsat Plus.

Walka podczas gali KSWWalka podczas gali KSW

W ramach współpracy transmisje z gal KSW będą dostępne na Viaplay w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, na Łotwie, Litwie i w Holandii. Będą oferowane w ramach standardowych subskrypcji, bez żadnych dopłat.

W Polsce transmisjom z towarzyszyć będzie studio i komentarz w języku polskim.

Pierwszą galą KSW transmitowaną na platformie Viaplay będzie KSW 65, które odbędzie się 18 grudnia.

- KSW przyciąga zagorzałych fanów, zwłaszcza w Polsce, i jest obecnie czołową formą promocji MMA w Europie. Partnerstwo z Viaplay idealnie zgrało się w czasie z rosnącą od przyszłego roku do 12 liczbą wydarzeń rocznie - zapowiada Peter Nørrelund, chief sports officer w Grupie NENT, do której należy Viaplay.

- W przyszłym roku wzrośnie liczba naszych imprez, poszerzy się też skład naszego teamu oraz liczba terytoriów europejskich, na których KSW będzie łatwo dostępne. Współpraca z Viaplay daje nam nowe możliwości i pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój KSW. To ważny moment w historii Federacji, który podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie organizacji - komentuje Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW.

- Platforma streamingowa Viaplay to niesamowita wartość dla fanów sportu. Chcemy sprawić, by KSW było dostępne dla coraz większej liczby osób w Polsce i Europie. Jestem pewien, że wszyscy fani KSW będą mieli lepsze wrażenia z oglądania i skorzystają na tym partnerstwie - dodaje Maciej Kawulski, drugi współwłaściciel KSW.

Gale KSW przez 17 lat w Polsat Sport

Dotychczas głównym partnerem medialnym Konfrontacji Sztuk Walki była platforma Polsat Box (do września br. działającej pod nazwą Cyfrowy Polsat). Współpraca była prowadzona od pierwszej gal w 2004 roku.

Początkowo gale były pokazywane w Polsat Sport, a te najatrakcyjniejsze także w głównym Polsacie. Natomiast od 2012 roku transmisje z najważniejszych gal sprzedawano w systemie pay-per view, cena wynosiła zazwyczaj 40 zł. Gale po wykupieniu dostępu można było oglądać także na własnej platformie internetowej KSW oraz u wielu operatorów kablowych.

W ostatnich latach model pay-per view stał się dominujący, ostatni raz gala KSW w Polsacie i Polsat Sport była pokazywana wiosną 2019 roku.

W drugiej połowie ub.r. odbyło się pięć gal KSW (w pierwszym półroczu nie zorganizowano żadnej w związku z wybuchem epidemii), natomiast w br. - sześć, a kolejną zaplanowano na 18 grudnia.

Viaplay w Polsce od początku sierpnia

Platforma Viaplay, należąca do szwedzkiego koncernu NENT Group, wystartowała w Polsce 3 sierpnia. Zaczęła już transmitować na wyłączność niemiecką ligę piłkarską Bundesliga (poprzednio przez kilka lat pokazywaną przez Eleven Sports), Ligę Europy i Ligę Konferencji, rozgrywki w innych dyscyplinach, od połowy 2022 roku będzie pokazywać angielską ligę piłkarską (od połowy lat 90. pokazywaną w Canal+), a od 2023 roku Formułę 1.

Miesięczna subskrypcja Viaplay kosztuje 34 zł (pierwszy miesiąc jest darmowy). Platforma jest oferowana m.in. przez sieci kablowe Vectra i UPC Polska, a na początku września pojawiła się w ofercie sieci telekomunikacyjnej Play.

W trzecim kwartale br. Viaplay pozyskała poza Skandynawią pozyskała 286 tys. nowych subskrybentów, z czego zdecydowaną większość w Polsce.

Dołącz do dyskusji: Viaplay z transmisjami KSW na wyłączność, będzie 12 gal rocznie

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Polsat pozbył się w końcu tego zbuka.
odpowiedź
User
Fiber
Robi się z tego przemysł.
odpowiedź
User
Damian
widzę że viaplay chwyta się wszystkiego z obrazem vhs to oni mogą puszczać hity z czasów vhs Rocy Rambo czy Terminator od sportu wara
odpowiedź