SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto poniesie olimpijski ogień?

Rozpoczęła się krajowa kampania promocyjna Sztafety Olimpijskiej Turyn 2006 w Polsce

Kampania prowadzona jest przez Partnera Prezentującego Sztafety Olimpijskiej - firmę Samsung Electronics. Honorowy patronat nad akcją objął Polski Komitet Olimpijski.

Partnerami Samsung Electronics przy promowaniu akcji są: koncern AGORA S.A. (Gazeta Wyborcza, strona internetowa GW, radia działające w ramach grupy) i Telewizja Polska Program 1 - Redakcja Sportowa. W ramach współpracy partnerzy będą informować o Sztafecie Olimpijskiej (powstanie specjalny wortal na stronie www.gazeta.pl) i zachęcać do rejestracji na oficjalnej stronie akcji www.sztafetaolimpijska.pl. Każda zarejestrowana osoba weźmie udział w konkursie, mającym na celu wyłonienie trzech osób, które uczestniczyć będą w Sztafecie. W ramach współpracy z Gazetą Wyborczą i TVP odbędą się również dodatkowe konkursy z wiedzy o Olimpiadzie i Sztafecie Olimpijskiej. Z Polski w Sztafecie Olimpijskiej weźmie łącznie udział pięć osób.

W ogólnopolskiej prasie pojawią się reklamy akcji. W Warszawie Sztafeta Olimpijska promowana będzie również na wielkoformatowej reklamie w środku miasta. Banery i plakaty zachęcające do udziału w Sztafecie pojawią się podczas trwających zawodów Samsung Athletic Cup oraz m.in. w Akademiach Wychowania Fizycznego w całej Polsce.

Aby wziąć udział w Sztafecie Olimpijskiej należy zarejestrować się na stronie www.sztafetaolimpijska.pl. Nie ma żadnych warunków wstępnych ograniczających udział w rejestracji (zakup produktu, inne ograniczenia). Oficjalne ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsce podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w dniu 7 lipca 2005 roku w Warszawie. Już dziś możemy jednak ogłosić, że jednym z uczestników Sztafety z Polski będzie Robert Korzeniowski, wielokrotny medalista olimpijski.

"Nasz koncern po raz pierwszy został Partnerem Sztafety Olimpijskiej podczas Igrzysk w Atenach w 2004 roku. Samsung Electronics Polska zaprosił wówczas do uczestnictwa w Sztafecie wiele znanych osób ze świata sportu i mediów w Polsce. Jesteśmy dumni z możliwości kontynuowania promocji Sztafety przed Igrzyskami Olimpijskimi w Turynie w 2006 r. Jestem przekonany, że udział w tym wyjątkowym biegu jest niezwykłym przeżyciem" - powiedział Jung Bog Lee, prezes Samsung Electronics Polska.

W 2004 roku w Sztafecie Olimpijskiej z Polski wzięli udział sportowcy Jacek Wszoła i Zdzisław Hoffman, aktorzy Małgorzata Foremniak, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, gwiazdy estrady Kayah, Andrzej "Piasek" Piaseczny i Marcin Daniec oraz dziennikarze Maciej Kurzajewski i Marcin Meller.

Kilka słów o Sztafecie Olimpijskiej.

Sztafeta Olimpijska to dla wielu osób wyjątkowa szansa wniesienia bezpośredniego wkładu w Igrzyska Olimpijskie oraz zetknięcia z najbardziej prestiżowym symbolem sportu - Ogniem Olimpijskim.

Sztafeta rozpocznie się w Rzymie 8 grudnia 2005 roku. W trakcie jej trwania 10 tysięcy uczestników będzie miało okazję nieść znicz z Ogniem Olimpijskim przez każdy region i każdą włoską prowincję. Uczestnicy mają 64 dni na pokonanie trasy o długości ponad 11 300 kilometrów.

Uczestnicy z Polski będą nieść znicz z Ogniem Olimpijskim w styczniu 2006 roku w okolicach Mediolanu. Sztafeta zakończy się zapaleniem Ognia Olimpijskiego podczas Ceremonii Otwarcia Igrzysk 10 lutego 2006 roku w Turynie.

Pochodnię Olimpijską o wysokości 765 mm, średnicy 108 mm i wadze 2,850 kg, zaprojektowała znana włoska firma projektowa Pininfarina.

Partner Prezentujący - Samsung

Jako Partner Prezentujący Sztafety Olimpijskiej, Samsung ma prawo i obowiązek wyboru 1900 uczestników Sztafety z całego świata mogących godnie reprezentować wartości olimpijskie.

We Włoszech Samsung umożliwi setkom ludzi zaniesienie Ognia Olimpijskiego do największych miast tego kraju. Zgodnie z duchem Sztafety Olimpijskiej biegacze będą mieli szansę niesienia Ognia Olimpijskiego przez regiony, w których mieszkają. W każdym mieście leżącym na trasie sztafety Samsung zorganizuje we współpracy z lokalnymi władzami uroczyste imprezy promujące Igrzyska Olimpijskie oraz samą Sztafetę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto poniesie olimpijski ogień?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl