SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KTS Weszło chce sprzedać akcje za 4,5 mln zł, inwestorzy będą współdecydować o klubie

Ponad 12 tys. osób zadeklarowało łącznie więcej niż 22 mln zł na akcje kluby piłkarskiego KTS Weszło, za którym stoi Krzysztof Stanowski, współtwórca Grupy Weszło i Kanału Sportowego. 13 października klub zacznie sprzedaż swoich walorów. - Nos mi podpowiada, że szykuje się fajny projekt i że ludzie w niego wierzą. Myślę, że szybko uzbieramy dozwolone 4,5 mln zł - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Stanowski.

 

Krzysztof Stanowski, założyciel i szef grupy Weszło Article

Przyjmowanie niezobowiązujących deklaracji kupna akcji Klubu Towarzysko Sportowego Weszło ruszyło w początkach lipca br. na platformie Emiteo. Krzysztof Stanowski, który jest założycielem Klubu, informował wówczas, że w pierwszych dwóch godzinach internauci zgłosili, iż chcą przejąć akcje za łącznie 3 mln zł.

Teraz dziennikarz podał Twitterze, że dotychczas internauci zadeklarowali zainwestowanie w klub ponad 22 mln zł. Równocześnie ogłoszono warunki emisji: KTS Weszło planuje sprzedać 25 tys. akcje po 180 zł. Pozyskane 4,5 mln. zł ma pójść m.in. na budowę centrum sportowo-edukacyjnego, a nowi akcjonariusze będą mogli decydować o codziennym funkcjonowaniu klubu.

Osoba, która kupi chociaż jedną akcję, będzie mieć dostęp do platformy internetowej służącej do zarządzania klubem. Dla posiadaczy większych pakietów akcji przeznaczono dodatkowe korzyści, m.in. gadżety, obecność w klubowych materiałach i możliwość kandydowania na różne funkcje w klubie.

Akcje KTS Weszło do kupienia za kilka dni

Sprzedaż akcji KTS Weszło ruszy w środę 13 października o godz. 18.15 podczas programu na żywo na Kanale Sportowym. - Nie będzie selekcji. Kto pierwszy się zgłosi, ten kupi akcje. Zresztą: nigdy nie jest tak, że ludzie wpłacają zadeklarowane kwoty od „a” do „zet”. Konwersja nigdy nie jest stuprocentowa, a nawet nie jest 50-procentowa - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Stanowski.

Dodaje też, że ogłaszając emisję akcji, nie liczył na aż taki odzew. - Od lipca minęło trochę czasu i mam nadzieję, że ten entuzjazm nie opadł. Potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby całą tę emisję przygotować pod względem formalnym i dopełnić procedur. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jesteśmy już gotowi. Nos mi podpowiada, że szykuje się fajny projekt i że ludzie w niego wierzą. Myślę, że szybko uzbieramy dozwolone 4,5 mln zł – dodaje nasz rozmówca.

 

Klub KTS Weszło zaczął działalność w połowie 2018 roku, przez pierwszy sezon grał w B-Klasie, czyli na najniższym poziomie rozgrywek, a przez kolejne dwa w A-Klasie (sezon 2019/20 pozostał nierozstrzygnięty, bo nie dokończono go wskutek epidemii). „Zespół KTS Weszło idzie jak burza. W minionym sezonie zdominowaliśmy A-Klasę, awansując do ligi okręgowej na pięć kolejek przed końcem rozgrywek. Teraz zapraszamy fanów i inwestorów, by pomogli nam rozwijać ten pomysł” – zachęca Stanowski na platformie Emiteo.

Trzy elementy powstającej spółki

Stanowski precyzuje też, że działalność powstającej spółki oparta będzie na trzech filarach: drużynie piłkarskiej, akademii futbolu dla dzieci i młodzieży oraz centrum sportowym. „Dodatkowym, ale nie mniej ważnym aspektem będzie aktywność społeczna” - zapewnia.

Jednym z głównych celów projektu jest pozyskanie minimum 2-hektarowej działki i wybudowanie centrum sportowo-edukacyjnego w Warszawie. - Cały obiekt nie będzie jednak służył tylko naszemu klubowi. Amatorskie drużyny będą mogły wynajmować całoroczne, kryte boisko, a profesjonalne zespoły korzystać z naszego zaplecza, aby urządzać dłuższe wyjazdy szkoleniowe lub jednodniowe zgrupowania przed ważnym meczem - zapowiedziano.

 

KTS Weszło działa obecnie jako stowarzyszenie, w jego zarządzie są związani z Grupą Weszło dziennikarze Jakub Olkiewicz (prezes), Kamil Gapiński i Michał Sadomski. Klub pozyskał kilku partnerów marketingowych, m.in. New Balance, Trawnik, Warbud, Esse i AutoWitolin.

W ub.r. KTS Weszło zanotowało 353,1 tys. zł wpływów statutowych, 3,4 tys. zł gospodarczych i 3,9 tys. zł straty netto, a rok wcześniej 217,8 tys. przychodów statutowych, 18,7 zł gospodarczych i 17,3 tys. zł straty netto.

Grupę Weszło, którą od ponad dekady tworzy Krzysztof Stanowski, obejmuje przede wszystkim portal Weszlo.com i radio internetowe WeszłoFM. W ub.r. cztery spółki tworzące Grupę łącznie zanotowały w ub.r. spadek przychodów o 12,3 proc. do 3,6 mln zł, natomiast dzięki ograniczeniu kosztów operacyjnych o 20,1 proc. ich wynik netto poszedł w górę z 49,9 tys. zł straty do 167,3 tys. zł zysku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KTS Weszło chce sprzedać akcje za 4,5 mln zł, inwestorzy będą współdecydować o klubie

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fj
Orlen nie dał?
24 4
odpowiedź
User
żęnada
przecież to nie klub tylko jakieś cieniasy
20 5
odpowiedź
User
Stefan
Powodzenia, w Warszawie brakuje amatorskich boisk. Ciekawe, jak mocno ta inicjatywa wypali?
9 5
odpowiedź