SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Wojewódzki

Od 4 października w Polsacie pojawi się nowy program Kuby Wojewódzkiego

"Kuba Wojewódzki" - tak będzie nazywał się program rozrywkowy, który pojawi się w Polsacie 4 października. Program ten będzie emitowany dwa razy w tygodniu w piątki o 21.35 i niedziele o 22.00.

- "Kuba Wojewódzki" ugości gwiazdy i ugotuje nowe telewizyjne "parówki" (raz jeszcze usłyszymy śpiewających kelnerów). Politycy przemówią ludzkim głosem a biznesmeni oddadzą majątki na rzecz hospicjów. Polska reprezentacja piłki nożnej wygra mistrzostwa świata, a minister finansów zadeklaruje zniesienie podatków. Przy odpowiedniej masie krytycznej interaktywnych (tak!) telewidzów, "Kuba" postara się dokonać cudów...lub przynajmniej zapewnić dobrą rozrywkę. Na waszych oczach, na żywo, naprawdę" - informują twórcy programu.

" Kuba Wojewódzki" - jak sama nazwa wskazuje, program ten prowadzi Kuba Wojewódzki - dziennikarz, ostatnio znany jako bezlitosny juror "Idola". Forma programu jest trudna do zdefiniowania - talk show poszerzony o inne formy takie, jak: reportaż, felieton, kabaret, happening...

Zasadą Kuby Wojewódzkiego jest brak zasad; jedynym stałym elementem będzie rozmowa ze Znanymi i Lubianymi. Prowadzący odkryje ich nieznane oblicze; będzie prowokował, egzekwował odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, "śmieszył, tumanił, przestraszał".

"Kuba Wojewódzki" to program aktualny - prowadzący podzieli się swoją wizją rzeczywistości, przefiltrowaną przez wrodzone: ironię, dystans, poczucie humoru. Ważnym elementem programu jest też muzyka, która posłuży nie tylko za oprawę, ale przede wszystkim spełni rolę komentarza do tego, co dzieje się na planie.

KUBA WOJEWÓDZKI O SOBIE

- Skończyłem Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i dziś jestem dziennikarzem multimedialnym; pracowałem już w prasie, radiu, telewizji i internecie. Zanim zostałem dziennikarzem z papierami trafiłem na radiowy Parnas, czyli do Trójki. Stamtąd wprost do TVP1, gdzie miałem własny program muzyczny "Rokendroler". W roku 1993 zostałem najmłodszym w historii dyrektorem artystycznym festiwalu rockowego w Jarocinie. W tym samym roku stworzyłem, wydałem i redagowałem miesięcznik BRUM, który szybko okazał się jednym z najbardziej opiniotwórczych pism pokolenia lat dziewięćdziesiątych. Byłem także właścicielem i wydawcą pierwszego polskiego pisma o kulturze klubowej - magazynu Plastik. Co jeszcze?

Stworzyłem teledyski wielu polskich artystów: Wilków, Urszuli, Oddziału Zamkniętego, Hey, IRA, Roberta Janowskiego, Grzegorza Skawińskiego. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych objawiłem się z kolei jako autor i prowadzący jednego z pierwszych rodzimych talk show: programu "Halo gramy!" w Polsacie. Wkrótce jednak powróciłem na Woronicza, by bawić widzów programem " Polska piosenka, ludzie, zjawiska, epizody" na antenie TV Polonia.
Na Woronicza zabawiłem nieco dłużej, co zaowocowało pojawieniem się pierwszego kanału tematycznego telewizji publicznej "Tylko Muzyka", w którym co sobotę zapraszałem na własny trzygodzinny show. Na przełomie wieków, dla odmiany, kierowałem serwisami kulturalno rozrywkowymi portalu Wirtualna Polska. W roku 2000 pojawiłem się na antenie TVP2, jako prowadzący teleturniej "Pół żartem, pół serial", którego zresztą jestem autorem. W tym samym roku zaproszono mnie do jury pierwszej edycji programu Idol.
Jak widać, czego się dotknę zamienia się w złoto.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl