SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejny youtuber przeprasza za kontakty z nastolatką. „Obecnie jestem już znacznie dojrzalszym człowiekiem”

Paweł Rosa, autor kanału youtube’owego Lakarnum, przyznał, że kilka lat temu pisał niestosowne wiadomości do 16-letniej dziewczyny. - Obecnie jestem już znacznie dojrzalszym człowiekiem, który zdaje sobie sprawę z dużej wagi czynów osoby publicznej i nigdy nie dopuściłbym się powtórzenia takich zachowań - zapewnił.

Paweł Rosa, fot. screen z YouTube / LakarnumArticle

W oświadczeniu zamieszczonym na platformie X (dawniej Twitter) autor kanału Lakarnum odniósł się do wpisów zamieszczanych tam przez innych użytkowników.

- Prawdą jest, że w okolicach 2017-2018 pisałem z osobą z mojego community w sposób niestosowny, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiek wymienionej osoby - miała ona wtedy 16 lat. Nasza relacja ograniczała się do sporadycznego flirtu i nigdy nie przeniosła się do realnego świata - opisał.

Podkreślił, że „była to relacja obustronna”. - Niemniej biorąc pod uwagę niepełnoletność, nie powinienem był pisać do niej w sposób, w jaki to robiłem. Biorę w pełni odpowiedzialność za całą sytuację na siebie, ponieważ sam wtedy byłem osobą pełnoletnią - zapewnił.

Twórca Lakarnum: przepraszam

- Obecnie jestem już znacznie dojrzalszym człowiekiem, który zdaje sobie sprawę z dużej wagi czynów osoby publicznej i nigdy nie dopuściłbym się powtórzenia takich zachowań - zaznaczył Paweł Rosa.

- Mimo wszystko chciałbym wyrazić moje głębokie rozczarowanie swoją osobą i przeprosić wszystkich którzy stracili do mnie zaufanie, a przede wszystkim chciałbym przeprosić samą pokrzywdzoną. Przepraszam - podkreślił.

W kolejnym wpisie odniósł się jeszcze do jednego wątku tej sprawy. - Pojawiły się informację, jakoby Dominik lub jakikolwiek mój znajomy / przyjaciel wiedział o całej sprawie. Nie jest to prawda, jest to dla nich tak samo nowe jak dla was i zrobię wszystko co mogę, żeby odbudować stracone zaufanie - zapewnił.

Kanał Laknarum jest prowadzony od dekady, pojawiają się tam przede wszystkim śmieszne materiały. Kanał ma ok. 760 tys. subskrybentów, a zamieszczone treści zanotowały łącznie ponad 285 mln odtworzeń.

Zarzuty wobec Stuu, Gargamel przeprasza

W niedzielę influencerka Olciak93 opisała szczegółowo, że gdy miała 13-14 lat, youtuber Stuu (Stuart Kluz-Burton), wówczas jeden z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce, zachęcał, żeby wysłała mu swoje „miłe zdjęcia” i robił aluzje seksualne. Opublikowała potwierdzające do screeny z fragmentami korespondencji w Messengerze.

Natomiast w poniedziałek wieczorem na TikToku Laura, była dziewczyna Jakuba Chuptysia (znanego w social media jako Gargamel) wyznała, że w czasie trwania ich związku popularny influencer dopuszczał się przemocy fizycznej i psychicznej. Kobieta była wtedy niepełnoletnia. - Przepraszam moją byłą dziewczynę i przyznaję się do popełnionych błędów - stwierdził Gargamel.

Po ujawnieniu sprawy Bartek Sitek poinformował, że nie będzie już tworzył razem z Gargamelem cyklu „Dwóch typów podcast”. - Jestem przerażony przemocą werbalną i fizyczną, której Kuba dopuścił się wobec Laury, jest ona nieakceptowalna. Czuję złość i smutek, że osoba, której ufałem, okazałą się do tego zdolna - napisał.