SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza 51. edycja „Lata z Radiem”. Wśród prowadzących – Maciej Kurzajewski

We wtorek, 21 czerwca, po zacznie się 51. edycja „Lata z Radiem”. Tym razem zamiast trasy koncertowej odbywać się będą spotkania z słuchaczami. Trasa ekipy radiowców wiedzie przez 9 miejscowości, w których odbywać się będą „Pikniki Rodzinne”. Nowym prowadzącym „Lato z Radiem” jest Maciej Kurzajewski.

Słuchacze radiowej Jedynki będą mogli śledzić na antenie trasę reporterską, a także brać udział w konkursach. Do wygrania - 51 rowerów, wejściówki do wielu miejsc, koszulki i maskotki „Lata z Radiem” Audycji tradycyjnie można będzie słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 12.00.  „Lato z Radiem” prowadzić będą Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz, Daniel Wydrych oraz debiutujący w tej roli Maciej Kurzajewski. Kurzajewski od 16 czerwca w Jedynce prowadzi już codzienną audycję „Cztery pory roku”.

Reporterzy i dziennikarze Polskiego Radia wyruszą także w trasę i odwiedzą 9 miejsc w różnych zakątkach Polski. 25 czerwca - pierwszy „Piknik Rodzinny” w Tarnowie. 2 lipca odbędzie się w Uniejowie, 9 lipca w Działoszynie, 16 lipca w Ostrołęce, 30 lipca w Myślenicach, 6 sierpnia w Sieradzu, 13 sierpnia w Stegnie, 20 sierpnia w Legnicy, 27 sierpnia w Jakuszycach.

Jakie atrakcje w ramach Pikników?

W trakcie „Pikników” dziennikarze Programu Pierwszego i Polskiego Radia Dzieciom zaproszą słuchaczy na dźwiękowe kalambury. Zespół radiowej Jedynki proponować będzie także wspólne ćwiczenia fizyczne, doradzi, jak zadbać o dobre samopoczucie i formę. Gimnastykę poprowadzą: Piotr Galus, Natalia Litwiniuk oraz Natalia Filipp. Odbywać się będą warsztaty radiowe, podczas których słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób powstają reportaże, wywiady i jak wygląda montaż materiałów radiowych. Najmłodsi uczestnicy i ich rodzice będą mogli także wziąć udział w specjalnej audycji Polskiego Radia Dzieciom.

W tym roku nie zabraknie też konkursów. W „Skojarzeniach” do wygrania będą między innymi: rowery, walizki oraz Rysie – czyli tegoroczne maskotki „Lata z Radiem”. Jedną z nowości tegorocznej edycji będzie „Liga Superbohaterów” – czyli osób, które bezinteresownie pomagają innym.  Na stronie Programu 1 Polskiego Radia jest już dostępny specjalny formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać kandydatury. Zespół „Lata z Radiem” nagrodzi Superbohaterów specjalnymi nagrodami.

"Lato z Radiem" skromniej, niż przed laty

Czasy, gdy "Lato z Radiem" oznaczało cykl plenerowych koncertów, minęły kilka lat temu. W ubiegłym roku - z okazji okrągłego jubileuszu, gdy „Lato z Radiem" świętowało swoje 50. urodziny - stacja zorganizowała koncerty online. Gwiazdy (m.in. Cleo, Maryla Rodowicz, Pectus, czy De Mono) wystąpiły np. w scenerii Zamku Książ i w Pałacu w Nieborowie, część koncertów nadawano z prywatnych domów artystów. Finałowy występ gwiazd w Zakopanem odbył się z udziałem słuchaczy. Z kolei w 2020 roku z powodu pandemii odwołano zupełnie trasę „Lata z Radiem”. W 2019 r. z kolei odbyły się zaledwie cztery koncerty z publicznością.

Według badania Radio Track od marca do maja br. radiowa Jedynka miała 4,7 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 4,4 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Rusza 51. edycja „Lata z Radiem”. Wśród prowadzących – Maciej Kurzajewski

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dlaczego skarżycie się tylko na Ciechanskiego a na Bereczkę nie ?
Będę wspierał rząd w walce z UE, która chce zlykwidować Państwo Polskie.
0 0
odpowiedź
User
NIE MAM NIC WSPÓLNEGO Z KAMINSKĄ I PATUSEM CIECHANSKIM
Bereczka ma się za zbawcę narodu, bez którego byśmy nie żyli, bo on i jego błogosławiony garaż 3/5/7 są tak wspaniałe, że nie ma tam czego krytykować
0 0
odpowiedź
User
Podsumowując
Podsumowując: bryndza i nyndza w wydaniu jednoosobowego zarządu A. Kaminska
0 0
odpowiedź