SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa Polskiego Radia krytycznie o „Lecie z radiem”, chce nowej koncepcji

Członkowie rady programowej Polskiego Radia zgłosili szereg zastrzeżeń do tegorocznej edycji „Lata z radiem”. - Doszliśmy do konkluzji, żeby już zacząć przygotowywać nową koncepcję - mówi wiceprzewodniczący rady Jan Ordyński.

Article

„Lato z radiem” było emitowane w Jedynce od końca czerwca do końca sierpnia. W tegorocznej edycji wprowadzono szereg zmian, m.in. zrezygnowano z koncertów w każdy weekend i zorganizowano na koniec festiwal we współpracy z władzami Gdyni.

Głównymi prowadzącymi pasma byli Monika Tarka i Robert Kilen. W audycji emitowano sporo rozmów i materiałów nagranych wcześniej, nie było już popularnego konkursu dla słuchaczy opartego na skojarzeniach. Niektórzy słuchacze krytykowali zmiany w audycji, swoje opinie pisali m.in. na jej fanpage’u facebookowym.

W środę członkowie rady programowej Polskiego Radia podczas posiedzenia zgłosili szereg krytycznych uwag o tegorocznym „Lecie z radiem”. - Nie było specjalnego pomysłu na audycję, byli kiepscy prowadzący. Dowcipy były prymitywne, banalne pytania typu „czy Warszawa jest stolicą Polski?” - wylicza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl wiceprzewodniczący rady Jan Ordyński. - Cała audycja była gorsza od edycji z wcześniejszych lat - uważa.

Członkowie rady krytycznie ocenili też obecność w „Lecie z radiem” krótkich felietonów przedstawianych przez publicystów Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Feusette, Piotra Lisiewicza i Piotra Goćka. Przypomnijmy, że na jeden z felietonów Ziemkiewicza, dotyczący feministek, przesłano 9 skarg do Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji.

Na posiedzeniu rady programowej był obecny wicedyrektor Jedynki Robert Tekieli. - Tłumaczył, że jeszcze od poprzedniego składu zarządu z prezesem Sobalą dostał polecenie, żeby zmienić „Lato z radiem”. No i zmienił tak, jak zmienił - opisuje Jan Ordyński. Tekieli jako atut tegorocznej odsłony audycji podał to, że mniej słuchaczy niż w poprzednich latach wyłączało Jedynkę po zakończeniu audycji „Sygnały dnia” poprzedzającej „Lato z radiem”.

Na swoim kolejnym posiedzeniu, w drugiej połowie października, rada programowa Polskiego Radia przyjmie uchwałę z krytycznymi uwagami o audycji. - Doszliśmy do konkluzji, żeby już zacząć przygotowywać nową koncepcję „Lata z radiem”, nie robić tego potem na łapu-capu - zaznacza Jan Ordyński.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Jedynka miała 7,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 8,4 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa Polskiego Radia krytycznie o „Lecie z radiem”, chce nowej koncepcji

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozbrajająca szczerość
Rozbrajająca szczerość politycznych komisarzy ludowych nadanych przez władzę

"Tłumaczył, że jeszcze od poprzedniego składu zarządu z prezesem Sobalą dostał polecenie, żeby zmienić „Lato z radiem”. No i zmienił tak, jak zmienił"

Profesjonalizm na poziomie bananowych republik z głębi Afryki. Ludzie kiedy w końcu obudzicie się z tego ponurego snu wariata. PiS zmienił nasze Państwo w jakiś kiepski żart. Szczerbaty kurdupel steruje ręcznie wszystkim co się da, otaczają go ludzie psychicznie niezrównoważeni, zacietrzewieni w swojej nienawiści, rządni władzy absolutnej i nigdy nie nasyceni.
odpowiedź
User
Analityk
Absolutnie muszę się zgodzić radą programową. Zdecydowanie brakowało nawiązań do sukcesów gospodarczych Morawieckiego, wystąpień ludzi z rządu, rozmów z lokalnymi politykami PiS, wspólnej modlitwy, zbiorowego śpiewania Roty czy oglądania Smoleńska. Nie można kopiować bezmyślnie jakiś lewackich wzorców z RMF FM czy innej Zetki. Jak słuchalność Polskiego Radia ma spaść do zera trzeba się bardziej postarać.
odpowiedź
User
Mirek
Lato z partią.
odpowiedź