SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lech Wałęsa chce pozwać TVP Info i inne media podające, że jest TW Bolkiem

Dyrektor biura Lecha Wałęsy zapowiedział pozwy wobec osób i podmiotów, które podają informację, ze były prezydent był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Bolek. W poniedziałek tę informację eksponowano w „Minęła 20” w TVP Info.

Lech Wałęsa, fot. PAP/Grzegorz Momot Article

- Informacja o Lechu Wałęsie, która ukazała się „na pasku” w telewizji publicznej, pokazuje żenujący poziom ten stacji, przesycony tanią propagandą - stwierdził Adam Domiński, dyrektor biura Lecha Wałęsy, w oświadczeniu wydanym w czwartek.

O co chodzi? Na początku poniedziałkowego wydania „Minęła 20” w TVP Info poinformowano o oświadczeniu Lecha Wałęsy i kilku innych działaczy opozycji z okresu PRL, którzy skrytykowali niedawne aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego.

- Były prezydent Lech Wałęsa, tajny współpracownik bezpieki o pseudonimie Bolek, w swoim oświadczeniu w obronie Stanisława Gawłowskiego pisze, że obecna władza postępuje jak komuniści - stwierdził prowadzący „Minęła 20” Michał Rachoń. Podobny komunikat (że Wałęsa to TW Bolek) pokazywano na „pasku”.

- Obecnie Prezydent Wałęsa jest w USA gdzie będzie miał kilka spotkań na amerykańskich uczelniach. Po powrocie z pewnością zajmiemy się tą sprawę, ale nie tylko tą. Przygotowujemy więcej pozwów sądowych w stosunku do osób i instytucji , które w ten sposób próbują niszczyć wizerunek Lecha Wałęsy i naruszają jego dobra osobiste - zapowiedział Adam Domiński.

- Przypomnę, że teczki znalezione u Kiszczaka nie zostały uznane przez sąd za wiarygodne źródło a dodatkowo Krzysztof Wyszkowski przegrał w sądzie sprawę za takie pomówienia. Niestety nie wykonał wyroku do dziś i nie przeprosił. Nie zmienia to faktu ,że sąd uznaje takie określenie Lecha Wałęsy za naruszające jego dobra osobiste. Lech Wałęsa ma nadal status osoby pokrzywdzonej a dla świata i wszystkich rozsądnych ludzi był, jest i będzie tym, który stał na czele walki z komunizmem - uzasadnił dyrektor biura byłego prezydenta

Po tym w lutym 2016 roku wdowa po Czesławie Kiszczaku przekazała Instytutowi Pamięci Narodowej teczkę TW Bolka, zlecono analizę grafologiczną znajdujących się tam podpisów „Lech Wałęsa”. W styczniu ub.r. IPN podał, że według biegłych Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie większość dokumentów w teczce TW Bolka podpisał własnoręcznie Lech Wałęsa.

Były prezydent nie wierzy w autentyczność tych dokumentów. Jego pełnomocnik zlecił własne badanie grafologiczne, w którym podważono opinię wydaną na zlecenie IPN-u.

Lech Wałęsa pozwał już dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w sprawie stwierdzenia Krzysztofa Ziemca w „Wiadomościach” w lutym 2016 roku, że krótko po otrzymaniu przez IPN teczki TW Bolka analiza grafologiczna potwierdziła, że są w niej prawdziwe podpisy byłego prezydenta. Ziemiec szybko przeprosił za to na swoich profilach w social media, natomiast Wałęsa w pozwie domagał się sprostowania w „Wiadomościach”.

W marcu ub.r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew, uzasadniając, że zaproponowany tekst sprostowania został niewłaściwie sformułowany.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lech Wałęsa chce pozwać TVP Info i inne media podające, że jest TW Bolkiem

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Al
Źle to zabrzmi, ale dobrze by już odszedł. Kompromituje Polskę.
odpowiedź
User
TW BOLEK
Panie Wałęsa cytując pana "Nie chcem ale muszem" przestań pan się wypowiadać. Bo przynosisz wstyd Polsce
odpowiedź
User
weźcie już i wy się zamknijcie
Źle to zabrzmi, ale dobrze by już odszedł. Kompromituje Polskę.
może najpierw zrób choć 1/100 tego dobrego co zrobił Lech Wałęsa dla tego kraju, a potem dopiero miej czelność pisać takie bzdury! Polskę kompromituje PiS i banda niedouków!
odpowiedź