SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Leroy Merlin Ukraina: pytasz o działalność w Rosji? To możesz stracić pracę

Ukraiński oddział sieci sklepów budowlanych Leroy Merlin prowadzi wywiady z pracownikami dotyczące ich dalszej pracy w firmie. Na pozostanie w spółce liczyć mogą jedynie ci, którzy nie pytają kierownictwa sieci o kontynuowanie działalności w Rosji - informuje Stowarzyszenia Detalistów Ukrainy (RAU).

Jak wynika z informacji RAU, Leroy Merlin Ukraina zapowiedział zwolnienie osób, którzy nie przejdą procesu weryfikacji. - Kierownictwo firmy rekrutuje pracowników, którzy nic nie mówią o wojnie w Ukrainie - wyjaśnia informator organizacji, cytowany przez serwis Borgexpert.

- Prawie wszyscy, którzy pomogli wojsku i wolontariuszom, zostali zwolnieni. Leroy jest firmą absolutnie prorosyjską i bardzo mi przykro z powodu lat pracy, które im poświęciłem – twierdzi inny rozmówca RAU.

Z kolei kierownik wyższego szczebla w Leroy Melin mówi, że nadal nie ma oficjalnego kanału komunikacji ukraińskiego oddziału z centralą we Francji (firma odłączyła ukraiński oddział od komunikacji korporacyjnej w marcu br.). Brak też informacji o planach firmy wobec pracowników sklepów. - Dział personalny i komunikacji zewnętrznej został całkowicie rozwiązany. Dział e-commerce działa częściowo - mówi informator.

Sieć Leroy Merlin nie opuściła Rosji po jej ataku na Ukrainę

Należący do francuskiej grupy Adeo Leroy Merlin to jedna z sieci handlowych, która po ataku Rosji na Ukrainę nie zdecydowała się na opuszczenie Federacji Rosyjskiej ani nawet na tymczasowe zamknięcie tamtejszych sklepów. W związku z tym w Polsce stała się obiektem bojkotu części konsumentów, w marcu i kwietniu przed polskimi sklepami Leroy Merlin odbywały się protesty organizowane przez aktywistów.

Leroy Merlin zatrudnia w Rosji 36 tys. pracowników w 107 sklepach zlokalizowanych w 62 miastach, co stanowi około jednej piątej obrotów spółki-matki grupy Leroy Merlin, Adeo. To jego drugi rynek po Francji.

Dołącz do dyskusji: Leroy Merlin Ukraina: pytasz o działalność w Rosji? To możesz stracić pracę

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nmk
Dzień bez Leroy Merlin straconym dniem
odpowiedź
User
Himars
Hej Leroy Merlin, a co z działalnością w rosji?
odpowiedź
User
olo
Dzień bez Leroy Merlin straconym dniem

Idi...
odpowiedź