SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lewandowski przed modelkami, blogerami oraz gwiazdami muzyki i telewizji (TOP100 Polaków na Instagramie)

Robert Lewandowski z 2,35 mln obserwujących jest zdecydowanie najpopularniejszym polskim użytkownikiem Instagrama. Wśród osób najchętniej obserwowanych w serwisie przeważają modelki (na czele z Joanną Kuchtą i Joanną Krupą), blogerzy i youtuberzy (na czele z twórcami Abstrachuje TV) oraz piosenkarze (z nich najpopularniejsi są Dawid Kwiatkowski i Doda), mało jest natomiast dziennikarzy i prezenterów z mediów tradycyjnych.

Instagramowy profil Roberta Lewandowskiego w ostatnim miesiącu osiągnął wzrost liczby obserwujących o 9 proc. i obecnie ma ich 2,35 mln, cztery razy więcej niż zajmująca drugie miejsce modelka Joanna Kuchta (590,1 tys.) i pięć razy więcej niż trzecia Joanna Krupa (460,7 tys.) - wynika z danych NapoleonCat przygotowanych na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl.

Ogólnoświatowa sława Roberta Lewandowskiego sprawia, że także jego facebookowy profil jest zdecydowanie najpopularniejszy spośród polskich fanpage’y. Ma obecnie 6,77 mln użytkowników, wyprzedzając innego piłkarza - Wojciecha Szczęsnego, oraz wszystkie rodzime marki i celebrytów, na czele z Sercem i Rozumem, Play oraz Demotywatorami. I na Facebooku, i na Instagramie Lewandowskiego obserwują w większości internauci z zagranicy. Innymi popularnymi piłkarzami na Instagramie są Szczęsny (425,1 tys. obserwujących), Łukasz Szukała (144,9 tys.), Artur Boruc (76,4 tys.), Arkadiusz Milik (58,3 tys.), Grzegorz Krychowiak (36,7 tys.) i Jakub Rzeźniczak (24,8 tys.).

Na Instagramie wśród najpopularniejszych Polaków przeważają modelki - w czołowej dziesiątce jest ich siedem. Są to modelki o międzynarodowej sławie (Joanna Krupa, Anja Rubik, Monika Jagaciak i Magdalena Frąckowiak) oraz początkujące, znane głównie z programu „Top Model” w TVN (Zuzanna Kołodziejczyk, Osi Ugonoh). W dziesiątce oprócz dwójki piłkarzy znalazła się jeszcze trenerka fitness Ewa Chodakowska.

W zestawieniu jest również sporo blogerów i youtuberów prowadzących własne profile, a nie tylko konta swoich blogów czy kanałów. Najpopularniejsi w tej grupie są twórcy Abstrachuje TV: Cezary Jóźwik ze 189,1 tys. obserwujących, Robert Pasut ze 148,5 tys. i Rafał Masny ze 123,2 tys.

Wśród najchętniej obserwowanych są też gwiazdy muzyki i telewizji. Z tych pierwszych najwięcej obserwujących mają Dawid Kwiatkowski (177,9 tys.), Margaret (137,7 tys.), Doda (111,9 tys.) i Marina (104,4 tys.), a z drugich - Dawid Woliński (169,9 tys.), Agnieszka Szulim (121,5 tys.) i Michał Piróg (97 tys.).

Na Instagramie właśnie profile konkretnych osób są najpopularniejsze. Wśród 10 najchętniej obserwowanych tylko dwa działają po zupełnie innymi markami (Suchar Codzienny z 437,1 tys. śledzących  i Abstrachuje TV z 385,5 tys.), a nazwy dwóch innych, związanych z blogami, są oparte na nazwisku i pseudonimie ich twórczyń (Maffashion z 385,4 tys. obserwujących i HPBA Anny Lewandowskiej z 372,9 tys.).

Z uwagi na zbieżność nazwisk i pseudonimów blogerów i youtuberów z nazwami ich blogów i kanałów, część ich profili instagramowych została zaklasyfikowana jako konta blogów, a nie osób.

W kwietniu br. przeglądarkową wersję Instagrama odwiedziło 2,32 mln polskich internautów (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki), a z jego androidowej aplikacji mobilnej w maju br. skorzystało 1,6 mln użytkowników (według badania Mobience - zobacz szczegóły).

Dołącz do dyskusji: Lewandowski przed modelkami, blogerami oraz gwiazdami muzyki i telewizji (TOP100 Polaków na Instagramie)

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grotto
Brakuje Piotra "Izaka" Skowyrskiego - 73.5k obserwujących
odpowiedź
User
dsa
Nie kojarzę znacznej większości tych gwiazd ...
odpowiedź
User
dsa
Nie kojarzę znacznej większości tych gwiazd ...
odpowiedź