SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krakowski biznesmen coraz bliższy zastrzeżenia znaku Lody Ekipa

Do Urzędu Patentowego do tej pory nie wpłynął żaden sprzeciw wobec wniosku Romana Hodurka - krakowskiego biznesmena chcącego zastrzec znak towarowy Lody Ekipa - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl

Lody Ekipy Koral / fot. materiały prasoweArticle

Przypomnijmy - w sierpniu krakowski przedsiębiorca-lodziarz Roman Hodurek złożył wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie nazwy Lody Ekipa. We wniosku wskazał, że chce zastrzec nazwę w odniesieniu m.in. do lodów, sorbetów, lizaków mrożonych, jogurtów mrożonych czy mrożonych ciast i tortów jogurtowych.

Znak "Lody Ekipa" może zmienić właściciela

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, do chwili obecnej nie wpłynął żaden sprzeciw w sprawie wniosku Romana Hodurka o zastrzeżenia znaku Lody Ekipa. Okres wnoszenia protestów mija we wtorek 16 listopada.

- Po dacie 16.11. Urząd czeka jeszcze 2 tygodnie na spływ ewentualnej korespondencji nadanej przed 16 listopada. Jeśli nie wpłynie żaden sprzeciw, Urząd udzieli prawa ochronnego - informuje portal Wirtualnemedia.pl Adam Taukert, rzecznik prasowy Urzędu Patentowego RP.

Konsekwencją zatwierdzenia wniosku Romana Hodurka będzie zakaz sprzedawania produktów o nazwie "Lody Ekipa" w sklepach ani hurtowniach. Co więcej, nie będzie można ich promować w Internecie i social mediach, w telewizji, prasie i radiu. Dodatkowo zabronione może być wykorzystywanie nazwy w programach lojalnościowych, motywacyjnych i promocyjnych.

W praktyce, może to być potężny cios dla Ekipy Friza oraz firmy Koral, która od marca tego roku razem z grupą z Karolem "Frizem" Wiśniewskim na czele sprzedaje smakołyki nazwane właśnie "Lody Ekipa".

Przedstawiciele firmy Koral oraz Ekipy Friza nie odpowiedzieli na prośby portalu Wirtualnemedia.pl o komentarz w tej sprawie.

Sukces lodów Ekipy

Lody pod marką Ekipa okazały się wielkim sprzedażowym sukcesem - pierwsza partia wyprzedała się w zaledwie jeden dzień. Producent lodów Koral postanowił uruchomić dodatkową linię produkcyjną, mogącą wytworzyć aż milion lodów Ekipy na dobę.

- Zamówienia napływają lawinowo z całej Polski, zarówno ze strony sieci handlowych, jak i niezależnych punktów sprzedaży. Lody Ekipy sprzedają się co najmniej 300 procent lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-sto letniej historii tej firmy. Nieprawdopodobny popyt skłonił nas do uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej, która pozwoli wytwarzać ok. 1 mln sztuk lodów na dobę. Nadal pracujemy również nad poprawą dostępności poprzez poszerzenie kanałów dystrybucji - mówił wiosną Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu w firmie Koral.

Pod  koniec września br. Ekipa Holding podpisała plan połączenia z notowanym na bocznym rynku warszawskiej giełdy Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. Została wyceniona na 252,25 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Krakowski biznesmen coraz bliższy zastrzeżenia znaku Lody Ekipa

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Taki sukces tych niby lodów że nawet nazwy zastrzec nie chcą?
Hahahahaha
Pismaki za pieniądze jednak wszystko napiszą
odpowiedź
User
mm
A co jeżeli Ekipa ma zastrzeżony logotyp "Lody Ekipa"? Czy w takiej sytuacji można zastrzec nazwę? Jeżeli tak, to czy można wtedy będzie zakazać Ekipie używania ich własnego logotypu? Może ktoś doinformowany by się wypowiedział?
odpowiedź
User
Szyrytat
A co jeżeli Ekipa ma zastrzeżony logotyp "Lody Ekipa"? Czy w takiej sytuacji można zastrzec nazwę? Jeżeli tak, to czy można wtedy będzie zakazać Ekipie używania ich własnego logotypu? Może ktoś doinformowany by się wypowiedział?


Gdyby mieli, to UP odrzuciłby z automatu inne wnioski jako naruszające ochronę już istniejącego znaku.
A skoro UP przyjął wniosek Hodurka, to znaczy, że Ekipa nic nie zastrzegła.
odpowiedź