SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lotos dalej będzie szukać narciarskich talentów. Ambasadorem Kamil Stoch

Grupa Lotos podpisała umowę z Polskim Związkiem Narciarskim, w ramach której do końca 2022 roku będzie finansować Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „Lotos Szukamy Następców Mistrza”.

Kamil Stoch, fot. Facebook Article

Wspólny program szkoleniowy Lotosu i PZN ma na celu wyszukiwanie i wspieranie młodych talentów, wyrównanie szans i popularyzację aktywnego spędzania czasu wolnego. Wspiera ponadto struktury organizacyjne zimowych dyscyplin sportowych w Polsce.

- Wiemy, że ten nasz wspólny sukces to rezultat konsekwentnego, wieloletniego zaangażowania na rzecz kształtowania przyszłych pokoleń sportowców. Dlatego nadal chcemy wspierać tych młodych, ambitnych ludzi w ich drodze na szczyt. Cieszę się, że poszukiwania kolejnych następców mistrza nie ustają. Jesteśmy przekonani, że już niedługo, dzięki tej inicjatywie, zobaczymy ich na największych skoczniach świata i na najbardziej znanych trasach biegowych - mówi Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu Grupy Lotos ds. korporacyjnych.

Kamil Stoch ambasadorem

W programie uczestniczyło do tej pory wielu uznanych polskich skoczków narciarskich: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Klemens Murańka czy Krzysztof Biegun. Ambasadorem projektu jest jego były stypendysta - Kamil Stoch.

Lotos przekaże w ramach programu nagrody rzeczowe oraz odzież sportową młodym skoczkom. Podobnie jak w ubiegłych latach, koncern zobowiązał się do zakup nowego sprzętu sportowego dla klubów, a także ufundowania nagród  i stypendiów dla zawodników i trenerów.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „Lotos Szukamy Następców Mistrza” powstał w 2004 roku. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 roku w jego ramach organizowane są zawody z cyklu Lotos Cup na skoczniach w Szczyrku i Zakopanem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lotos dalej będzie szukać narciarskich talentów. Ambasadorem Kamil Stoch

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl