SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hakerzy zaatakowali graczy Lotto? Totalizator Sportowy ostrzega

Totalizator Sportowy przekazał użytkownikom portalu Lotto.pl, że w przypadku części profili „w ostatnim czasie doszło do nieautoryzowanych prób logowania”.

W komunikacie do użytkowników Lotto.pl stwierdzono, że „w ostatnim czasie doszło do nieautoryzowanych prób logowania do części kont użytkowników serwisu lotto.pl, w wyniku których mogło potencjalnie nastąpić nieuprawnione uzyskanie dostępu do danych osobowych na Państwa profilu”.

Totalizator Sportowy zapewnił, że dane użyte przy próbach logowania pochodzą z zewnętrznej bazy, niepowiązanej z firmą. Nieautoryzowane próby logowania przeprowadzono tylko na profile użytkowników, którzy używają tych samych loginów i haseł również na innych platformach internetowych.

- Natychmiast po wykryciu nietypowej aktywności poinformowaliśmy grupę osób, dla której zidentyfikowano nieautoryzowane próby logowania. Był to niewielki odsetek wszystkich kont zarejestrowanych w serwisie - zapewniono.

Firma wyjaśniła, że zdecydowała się o tym poinformować szerszą grupę użytkowników Lotto.pl, ponieważ nie może ostatecznie stwierdzić, że wykryła każde nieuprawnione logowanie.

Ponad 500 mln zł z Lotto w internecie

W ub.r. sprzedaż internetowa gier Lotto sięgnęła 504,5 mln zł, co wobec 233,2 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 86 proc. Na zeszłoroczną kwotę złożyło się 307,8 mln zł z gier liczbowych (po wzroście o 17,2 proc. rok do roku) i 196,7 mln zł z loterii pieniężnych (w 2020 roku było to jedynie 8,7 mln zł).

- Sytuacja związana z COVID-19 miała mniejszy wpływ na sprzedaż w 2021 r. niż w 2020 r. Sytuacja wyraźnie się ustabilizowała. Dynamika wzrostu w 2021 r. była oparta przede wszystkim na wdrożeniu kolejnych internetowych loterii pieniężnych - Gierek oraz na kilkudziesięciu przeprowadzonych akcjach promocyjnych - opisano w sprawozdaniu finansowym Totalizatora Sportowego.

Firma połączyła w ub.r. platformę sprzedażową Gry.lotto.pl ze stroną informacyjną lotto.pl oraz wprowadziła na niej nową oprawę graficzną, a także udostępniła nową aplikację mobilną.

Totalizator Sportowy oferuje też w internecie platformę TotalCasino - w ub.r. sprzedaż na niej sięgnęła 18,34 mln zł, o 9,58 mln zł więcej niż w 2020 roku.

Cała grupa kapitałowa Totalizatora Sportowego osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych z 15,48 do 26,39 mld zł, a jej koszty zwiększyły się z 15,24 do 26,01 mld zł. W efekcie zysk operacyjny wzrósł z 232,6 do 369,2 mln zł, a zysk netto - z 194,0 z 300,4 mln zł.

Firma wpłaciła do budżetu państwa 2,94 mld zł, wobec 2,45 ml zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Hakerzy zaatakowali graczy Lotto? Totalizator Sportowy ostrzega

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
masakra
"Uzywajacycj tych samych haseł" - już się tłumaczą jakby z góry zakładali.
odpowiedź