SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LoveKrakow.pl: wpływy 11 proc. w górę, 170 tys. zł zysku netto, kluczowa współpraca z samorządem

W ub.r. spółka zarządzają serwisem LoveKrakow.pl osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 11,2 proc. do 1,42 mln zł, a jej zysk netto zwiększył się z 64,7 do 170,5 tys. zł. Firma podkreśla, że pozytywnie na jej wyniki wpłynęło nawiązanie współpracy z krakowskim samorządem.

Article

Serwis LoveKrakow.pl działa od sześciu lat. W sprawozdaniu z działalności wydającej go spółki podano, że witryna osiągnęła w ub.r. rekordowe statystyki - liczba odwiedzin zwiększyła się o 25 proc., a liczba odsłon - o 20 proc.

- Rosły również przychody Spółki z tytułu sprzedaży powierzchni reklamowych. Kluczowe stało się również nawiązanie współpracy promocyjnej i reklamowej z jednostkami samorządu lokalnego. Spółka zamierza kontynuować tę współpracę - opisano w sprawozdaniu.

Rekordowy zysk na pokrycie wcześniejszych strat

Koszty operacyjne LoveKrakow.pl wzrosły znacznie słabiej od wpływów - o 6,2 proc. do 1,21 mln zł. Nakłady na usług obce poszły w górę z 244,5 do 522,2 tys. zł, a pozostałe koszty rodzajowe - z 221,6 do 241,6 tys. zł.

Za to wydatki na wynagrodzenia zmalały z 592,7 do 367,7 tys. zł.

Mocno zwiększyły się wyniki rentowności firmy. Zysk wzrósł ze 135 do 206,8 tys. zł, zysk operacyjny - z 91,3 do 202,8 tys. zł (m.in. dzięki spadkowi pozostałych kosztów operacyjnych z 47,2 do 11,1 tys. zł), zysk brutto - z 72,1 do 187,9 tys. zł, a zysk netto - z 64,7 do 170,5 tys. zł.

- Mimo trudnej sytuacji zewnętrznej, bo przecież LoveKraków.pl jest młodym internetowym medium w Krakowie, należy uznać, biorąc pod uwagę wyniki finansowe spółki przedstawione w Sprawozdaniu finansowym za 2019 rok oraz patrząc na statystyki odwiedzalności LoveKraków.pl, że kierunek działania, sposoby działania oraz efekty działalności Zarządu LoveKraków Sp. z o.o. są pozytywne i dobrze rokują na przyszłość - skomentowano w sprawozdaniu.

34 proc. udziałów LoveKraków ma prezes spółki Michał Rodak, 25 proc. - Krzysztof Grzybek, 12,5 proc. - Richard Lucas, 12 proc. - wiceprezes spółki Dawid Kuciński, 11 proc. - inny wiceprezes Patryk Salamon, a 5 proc. - Łukasz Kaleta. Wspólnicy na walnym zgromadzeniu zdecydowali się przeznaczyć zeszłoroczny zysk netto spółki na pokrycie jej wcześniejszych strat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LoveKrakow.pl: wpływy 11 proc. w górę, 170 tys. zł zysku netto, kluczowa współpraca z samorządem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Robert
Znacie inne ciekawe portale miejskie/regionalne?
odpowiedź
User
Krakus
Współpraca z samorządem... Hmm, czyli samorząd daje kasę w zamian za lojalność
odpowiedź