SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Dolega i Aleksandra Janiec odchodzą z TVN24

Kolejni prezenterzy odchodzą z TVN24. Z początkiem marca z TVN Grupą Discovery żegna się Maciej Dolega, z firmą rozstaje się też Aleksandra Janiec - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Maciej Dolega i Aleksandra JaniecMaciej Dolega i Aleksandra Janiec

Aleksandra Janiec zaznacza, że rozstaje się ze stacją za porozumieniem strony, a Maciej Dolega w odpowiedzi przesyła jedynie swoje oświadczenie, w którym pisze, że "z początkiem marca rozstaje się z TVN Grupa Discovery".

Prawie 10 lat w TVN

Maciej Dolega z TVN był związany od 2012 roku. W swojej karierze prowadził wieczorny „Teleserwis” w TVN24, był także prezenterem pogody w TVN i TVN24, prezenterem magazynu „Meteo News” w TVN Meteo. Początkowo prowadził też prognozę pogody w TTV.

Także Aleksandra Janiec pracowała w TVN24 od 2012 roku. Początkowo była redaktorem internetowym, a na antenie zaczęła pojawiać się w 2015 roku. W paśmie popołudniowym przedstawiała najciekawsze informacje portalu TVN24.pl oraz prowadziła „Teleserwis” o godz. 17:30.

„Teleserwisu” o 17:30 nie ma już w ramówce TVN24 na marzec. Wieczorne wydanie programu było emitowane w wakacje o godz. 20:30 zamiast „Czarno na białym”.

W poniedziałek informowaliśmy, że z TVN24 odchodzi Anna Kowalska, a stacja zamyka swoje biuro we Francji. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że to kolejne odejścia z TVN24 w ostatnich dniach. Ze stacją pożegnało się dwóch pracowników działu grafiki i trzech operatorów.

Oświadczenie TVN Grupa Discovery

Zapytaliśmy TVN Grupa Discovery z czego wynikają ostatnie zmiany personalne. Odpisało nam biuro prasowe koncernu: "Od kilku lat na rynku mediów zachodzi głęboka transformacja. Nasi widzowie w coraz większym stopniu oczekują, że będziemy im dostarczać różnorodnych treści za pośrednictwem wielu platform. Pandemia jeszcze bardziej przyspieszyła tempo tych zmian. Musimy więc stale rozwijać i usprawniać naszą działalność, aby spełniać oczekiwania ze strony konsumentów".

"We wszystkich obszarach naszego biznesu nieustannie poszukujemy synergii, które pozwolą nam zwiększać inwestycje w produkowane przez nas programy, jak również w nasze serwisy cyfrowe. Dotyczy to także naszej struktury organizacyjnej. Dzielimy się wiedzą i zasobami w ramach naszych struktur na poziomie całej firmy, budując organizację, która szybko i elastycznie reaguje na zmiany i wykorzystuje pojawiające się na rynku możliwości" - napisało w oświadczeniu biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

W zeszły czwartek z TVN24 pożegnał się Igor Sokołowski, który prowadził pasma informacyjne. Pod koniec stycznia pisaliśmy, że z redakcji TVN24 ma zostać zwolnionych kilkanaście osób. - Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku - tłumaczył Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery.

Pod koniec ub.r. nadawca zwolnił w swojej centrali i oddziałach regionalnych ok. 30 osób, m.in. z TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych.

W styczniu br. TVN Grupa Discovery rozesłał do pracowników ankiety z pytaniami o współpracę z innymi firmami, które mogą być konkurencją dla nadawcy. Oprócz tego mieli się oni zapoznać z dokumentem informującym m.in. że za konflikt interesów uważa się zatrudnianie członka rodziny czy randki ze współpracownikami.

W lutym z nadawcą rozstali się dziennikarz śledczy Szymon Jadczak, ostatnio związany z portalem TVN24.pl (w kwietniu zacznie pracę w Wirtualnej Polsce) oraz zajmujący się głównie tematyką zagraniczną publicysta Jacek Pałasiński.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność minutowa TVN24 wynosiła 335 614 osób, a udział w rynku oglądalności - 4,69 proc. (10,35 proc. więcej niż w styczniu ub.r.). 

Dołącz do dyskusji: Maciej Dolega i Aleksandra Janiec odchodzą z TVN24

111 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
berdonim
to nie szybciej już zamknąć kram?
odpowiedź
User
walter
wielka strata.
odpowiedź
User
omd
why why why?

co za niezrozumiałe decyzje.
odpowiedź