SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Macierewicz o TVN: „Zajmuje się prosowiecką propagandą, nie jest wolnym medium”. Stacja wytoczyła mu proces

Telewizja TVN to "nie jest wolne medium", "powstała z agentury sowieckiej", i "zajmowała się propagandą prorosyjską" - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Antoni Macierewicz. Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej TVN mówi nam, że stacja już pozwała Macierewicza za te twierdzenia.

Antoni Macierewicz fot. Telewizja RepublikaArticle

We wtorek poseł Antoni Macierewicz był w Polskim radiu 24 gościem Doroty Kani (członkini zarządu Polska Press Grupy). - To jest jakiś niebywały paradoks, który wszystkich, którzy znają historię ostatnich 30 lat Polski, musi szokować. Nazywanie TVN-u wolnym medium jest absurdem. To jest stacja, która powstała z agentury sowieckiej. To jest stacja, która zajmowała się od początku przede wszystkim propagandą prosowiecką i prorosyjską - mówił Macierewicz.

Dodał także, że TVN to stacja "w której nieustannie, czy też w 99 procentach sprawy bezpieczeństwa referują dawni funkcjonariusze Wojskowych Służb Informacyjnych i Służby Bezpieczeństwa". - To nie jest wolne medium, próbuje kontynuować politykę z lat komunistycznych – mówił. Dorota Kania nie ingerowała w wypowiedź gościa.

Kroki prawne

Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że takiej treści twierdzenia z ust Macierewicza padały także w Polskim Radiu 24 już w lipcu br. -  Stanowczo sprzeciwiamy się takim komentarzom. Stanowią one próbę podważenia wiarygodności TVN i jego amerykańskiego właściciela koncernu Discovery Inc. Już w związku z wcześniejszymi wypowiedziami podjęliśmy kroki prawne i złożyliśmy pozew przeciwko Antoniemu Macierewiczowi za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o TVN, a tym samym naruszenie dóbr osobistych spółki i jej właściciela. Domagamy się w nim zaprzestania naruszania jej dóbr osobistych oraz publikacji przeprosin – przekazała nam Issat.

Przedłużenie koncesji dla TVN24 (bądź nie) leży w rękach pięcioosobowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która nie podjęła decyzji od 17 miesięcy. Ostatnie posiedzenie (sprzed tygodnia) także nie przyniosło oczekiwanego rozwiązania. Dla podjęcia skutecznej decyzji potrzebne są cztery głosy.

W czwartek Koncern Discovery poinformował polskie władze, że podejmie działania prawne w razie nieprzedłużenia koncesji satelitarnej TVN24 przez KRRiT oraz uchwalenia nowelizacji ustawy medialnej. Podstawą jest traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Polską a USA z 1990 roku. Zaś w poniedziałek zarząd stacji przekazał, iż uzyskał w Holandii koncesję satelitarną dla TVN24, dzięki czemu kanał będzie mógł być dalej nadawany w Polsce, jeśli KRRiT nie przedłuży jego polskiej koncesji, która wygasa 26 września.

Grupa TVN od sześciu lat jest w amerykańskich rękach. W połowie 2015 roku nadawcę kupił holding Scripps Networks Interactive, Z kolei na początku 2018 roku został przejęty przez koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Macierewicz o TVN: „Zajmuje się prosowiecką propagandą, nie jest wolnym medium”. Stacja wytoczyła mu proces

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Garmer
"Wolne media" pozywają za wolność wypowiedzi!! gwarantowane konstytucją posła z imunitetem. To gdzie jest ta wolność?
odpowiedź
User
Wariatkowo
Antek jak zawsze w formie
odpowiedź
User
YKK
Zabawne, że oszołom, który niechcący jest od lat czołowym przedstawicielem agentury sowieckiej w Polsce, zarzuca amerykańskiej firmie bycie sowiecką agenturą. Czego nie rozumiecie? ;)
odpowiedź