SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maffashion z blokadą na Instagramie za krytykę Samueli Górskiej

Instagram nałożył na profil influencerki Jullii Kuczyńskiej, lepiej znanej jako Maffashion, tzw. cichy ban za krytykę słów Samueli Górskiej o żydostwie i LGBT. Wyszukiwanie profilu Maffashion na Instagramie zostało znacząco ograniczone, według serwisu za "naruszenie zasad społeczności".

Julia Kuczyńska, fot. akpaArticle

Na profilu partii Konfederacja na Twitterze w piątek zamieszczono film w wypowiedzią modelki Samueli Górskiej, w przeszłości uczestniczki "Top Model" w TVN.  Kobieta w wypowiedzi podkreśliła, że odpowiada jej antysocjalistyczny program ugrupowania, a potem odniosła się też do kwestii społecznych.

 - Bo ja nie chcę też żydostwa, nie chcę LGBT, nie chcę wielu rzeczy, które obecnie są. Tylko Konfederacja, mam wrażenie, zapewnia taką normalność - powiedziała. Nagranie, a zwłaszcza przytoczone słowa, szybko wywołały burzę, w konsekwencji zostało usunięte z sieci.

Maffashion krytykuje, Instagram banuje

Słowa Samueli Górskiej na swoim profilu instagramowym, obserwowanym przez 1,4 mln internautów, skrytykowała Julia "Maffashion" Kuczyńska. - Nie dowierzam, nie pojmuję, nie da się nie zareagować. Napisałam to na story i napisze tu: WSTYD! - napisała Kuczyńska.

Za krytykę Górskiej na popularną influencerkę Instagram nałożył karę. Instastories Kuczyńskiej ganiące antysemicką wypowiedź Samueli Górskiej zostało przez administrację Instagrama usunięte, jak wskazano, z powodu użycia "mowy lub symboli nienawiści",

"Twoja relacja nie jest zgodna z naszymi zasadami społeczności" - pisze w komunikacie Instagram. Maffashion otrzymała także ostrzeżenie: "Jeżeli opublikujesz ponownie coś, c o narusza nasze zasady, Twoje konto zostanie usunięte wraz z postami, archiwum, wiadomościami i obserwującymi".

Oprócz tego Maffashion dostała od Instagrama dodatkową, potencjalnie dotkliwą karę. Jej profil nie wyświetla się w wyszukiwarce Instagrama użytkownikom, którzy nie obserwują konta Kuczyńskiej. To może znacząco wpłynąć na przyrost obserwatorów, od których liczby uzależnione jest np. zainteresowanie reklamodawców współpracą komercyjną.

Według badania Mediapanel przeglądarkowa wersja Instagrama w czerwcu br. zanotowała 9,22 mln użytkowników, co przełożyło się na 31,7 proc. zasięgu.

Marki zrywają współprace z Górską

Kubota, Kossie i Sieradzky zrywają współpracę z Górską Niektórzy internauci zwrócili uwagę, że Samuela Górska wystąpiła w kampaniach wielu marek, przede wszystkim odzieżowych. Dziennikarz Tomasz Golonko przypomniał, że promowała markę Kubota. Firma w oświadczeniu podkreśliła, że nie współpracuje z osobami dyskryminującymi innych z jakiegokolwiek powodu.

- Stale współpracujemy z Kampanią Przeciwko Homofobii i angażujemy się w inicjatywy, które promują równość oraz tolerancję - przypomniała. - Stanowczo sprzeciwiamy się poglądom, które wygłosiła na nagraniu Samuela Górska. Decyzją zarządu usunęliśmy z naszych kanałów wszystkie zdjęcia z Samuelą Górską i definitywnie zakończyliśmy współpracę - poinformowała Kubota.

Również marka Kossie podkreśliła, że nie będzie dalej współpracować z Samuelą Górską. Zapewniła, że sprzeciwia się wszystkim formom dyskryminacji ze względu na płeć, pochodzenie, narodowość czy orientację seksualną. O podobnych decyzja poinformowali przedstawiciele marek Be In Top, Gosia Baczyńska i Le Prive oraz projektant Marek Sieradzky.

 - Na swoim profilu nie mam już żadnych zdjęć z osobą, której słowa bardzo mnie dotknęły. Strasznie mi przykro, że w XXI wieku, w środku Europy, dzieją się takie rzeczy - stwierdził Sieradzky.

Dołącz do dyskusji: Maffashion z blokadą na Instagramie za krytykę Samueli Górskiej

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ania
Współczesne komercyjne gwiazdy bum... jedno ograniczenie od instagramu i autorytetu nie ma.
odpowiedź
User
beczunia
Maff puściła oko do marek współpracujących z Samuelą a tu banik od algorytmu. :D
odpowiedź
User
as1233
Do obrony wolnosci slowa i swowodnej wymiany mysli, odwaznych w swiecie szolbiznesu jest niewielu.
odpowiedź