SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Ogórek w TVP Info do posła PO: powinien pan dziękować prezesowi Orlenu, bez niego benzyna byłaby po 9 zł

W TVP Info Magdalena Ogórek po krytycznej opinii posła PO o Danielu Obajtku przez kilka minut wyliczała zasługi obecnego prezesa Orlenu, a krytykowała władze firmy z okresu rządów PO-PSL. - Gdyby nie oszczędności, które od kilku lat podejmuje prezes Daniel Obajtek, dzisiaj benzynę byśmy tankowali za 8 zł, bo byłaby po 9, a rząd obniżyłby o złotówkę - stwierdziła.

Magdalena Ogórek i Artur Łącki, fot. TVP InfoArticle

Posła Łąckiego Magdalena Ogórek na początku programu „Minęła 9” spytała posła PO Artura Łąckiego o współpracę Orlenu z Synthosem przy małych reaktorach jądrowych.

- Jeśli pan Obajtek będzie tak budował te SMR-y jak rozwala Lotos, to winszuję. Nie wierzę panu Obajtkowi, nie jest to dla mnie żaden dobry menadżer. Jest to facet, który doprowadził do rozczłonkowania jednej z najlepszej, najnowocześniejszej firmy petrochemicznej w Polsce i sprzedaży jej za śmieszne pieniądze Arabom i Węgrom - powiedział.

Magdalena Ogórek do posła PO: powinien pan podziękować Danielowi Obajtkowi

Kiedy poseł PO dalej krytykował sprzedaż części aktywów Grupy Lotos w związku z fuzją z Orlenem, Ogórek skomentowała: „Staram się być bardzo grzeczna dla swoich gości, więc nie powiem panu, że pan się nie przygotował do programu”.

Podkreśliła, że Daniel Obajtek jako prezes Orlenu „wypowiedział różne dziwne umowy, które zawarł Jacek Krawiec”. - Ten Daniel Obajtek, którego pan przed chwilą głęboko obraził, mam nadzieję, że pan przeprosi - zaznaczyła.

Wyliczyła, że pod kierownictwem Obajtka Orlen zwiększył wydajność rafinerii, zdywersyfikował dostawy ropy naftowej i wszedł w inne sektory energetyczne. Przypomniała, że w 2020 roku szef koncernu został jednogłośnie uznany za człowieka roku na Forum Ekonomicznym w Krynicy, a o fuzji Orlenu z Lotosem myślały wszystkie poprzednie ekipy rządzące.

- Gdyby nie oszczędności, które od kilku lat podejmuje prezes Daniel Obajtek, dzisiaj benzynę byśmy tankowali za 8 zł, bo byłaby po 9, a rząd obniżyłby o złotówkę. Ja mogłam dzisiaj zatankować za 5,19 właśnie dlatego że Daniel Obajtek obrażany przez pana wywalił wszystkie te dziwne umowy, które zostały zawarte za waszych rządów ,zaprowadził oszczędności w firmie i pan powinien mu za to podziękować, panie pośle - podkreśliła Magdalena Ogórek.

- Orlen zarabia 36 mld, za waszych rządów 2,9 mld. Jest różnica. Będzie pan dalej obrażał prezesa Obajtka? - spytała rozmówcę.

Artur Łącki tłumaczył, że wyraził tylko swoją opinię, że Obajtek jest słabym menedżerem, a o obniżce cen paliw zdecydował nie Orlen, tylko nowelizacja ustawy zaproponowana przez rząd.

- Po 9 zł byłaby benzyna, dwa razy obniżył prezes Daniel Obajtek. Przepraszam, panie pośle, ja nie potrafię słuchać kłamstw - dodała Ogórek.

Magdalena Ogórek do Obajtka: medale na igrzyskach dzięki Orlenowi

Daniel Obajtek najczęściej z prezesów dużych firm państwowych udziela wywiadów w mediach publicznych, w styczniu gościł m.in. w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki, radiowej Trójce i „Gościu Wiadomości”, opowiadając głównie o fuzji Orlenu z Lotosem.

Magdalena Ogórek rozmawiała z nim na początku listopada ub.r. w cyklu „O co chodzi” w TVP Info. W wielu pytaniach akcentowała osiągnięcia Orlenu z Obajtkiem jako prezesem, natomiast krytykowała działania koncernu za rządów PO-PSL.

- Ja muszę wspomnieć o kulturze. Szanowni państwo, nie wiem, czy państwo się orientują, ale kultura, muzea, wystawy - Orlen dotuje je naprawdę w sposób bardzo szczodry, hojny. Poza tym sportowcy - 14 medali olimpijskich (na letnich igrzyskach w Tokio w ub.r. - przyp.) to 9 medali dzięki Orlenowi - wyliczyła. - O tym się mówi rzadziej, a ja chciałabym, żeby to wybrzmiało, bo spółka rzeczywiście bardzo pomaga w tych obszarach - zwróciła się do Obajtka.

Magdalena Ogórek jest związana z TVP od jesieni 2016 roku, ponad rok wcześniej wystartowała z listy SLD w wyborach prezydenckich, wcześniej współpracowała z kilkoma politykami tej partii.

W TVP Info prowadzi niektóre wydania „Minęła 9”, „Minęła 20”, „O co chodzi”, „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra”. W grudniu odeszła z weekendowego programu „W kontrze”, u boku Jarosława Jakimowicza zastąpiła ją Agnieszka Oszczyk, a od końcówki stycznia drugą parę prowadzących tworzą Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 274 472 widzów, a udział w rynku oglądalności - 4,06 proc., po wzroście o 0,3 proc. rok do roku.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Ogórek w TVP Info do posła PO: powinien pan dziękować prezesowi Orlenu, bez niego benzyna byłaby po 9 zł

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Wiadomo totalna opozycja : ulica i zagranica.
odpowiedź
User
xm
Ciemny lud wszystko kupi.
odpowiedź
User
1234
Krawiec , Fryzjer , Lącki elita obywatelska .
odpowiedź